Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Turistika a koupání na jihovýchodní Krétě přejít zpět do výpisu destinace: Řecko | Turistika a koupání na jihovýchodní Krétě

Vyprodáno.
S gurmánskými ochutnávkami v horách nad Libyjským mořem!
Letecky tam i zpět z Brna, Prahy, Ostravy!
Ubytování na jednom místě v hotelu 3*!
Obědy během výletů v tradičních tavernách v ceně!

IERAPETRA • CHRYSOPIGI • PEPONAS • STAVROCHORI • KATO ZAKROS • AGIOS IOANNIS • KATO CHORIO

Předpokládané letové časy na Krétu

Níže uvedené časy jsou orientační, jsou platné v době zveřejnění a nejsou závazné. Zákazník obdrží závazné informace o svém odletu včetně závazných letových časů v POKYNECH K ZÁJEZDU, které mu zašleme před odletem (zpravidla 7 dní před termínem nástupu na zájezd).
Uvedené časy jsou vždy místní časy. V Řecku je časový posun o 1 hodinu dopředu. Výstupní a nástupní místo v destinaci: KRÉTA - HERAKLION - Mezinárodní letiště Nikose Kazantzakise v Heraklionu (HER)

Nástupní a výstupní místo v ČR: BRNO - Letiště Brno Tuřany (BRQ)

Odlety z ČR v sobotu: linka QS1400 Brno 04:55 – 08:25 Heraklion
Návrat do ČR v sobotu: linka QS1401 Heraklion 09:15 – 11:00 Brno

Nástupní a výstupní místo v ČR: PRAHA - Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Odlety z ČR v sobotu: linka QS1102 Praha 04:55 – 08:45 Heraklion
Návrat do ČR v sobotu: linka QS1103 Heraklion 09:30 – 11:25 Praha

Nástupní a výstupní místo v ČR: OSTRAVA - Letiště Leoše Janáčka Ostrava Mošnov (OSR)

Odlety z ČR v sobotu: linka QS1302 Ostrava 12:20 – 15:55 Heraklion
Návrat do ČR v sobotu: linka QS1303 Heraklion 16:40 – 18:20 Ostrava
Nádherná, stále ještě panenská příroda, usměvaví lidé, hory i moře – to je jihovýchodní Kréta. Vydejte se s námi netradičně nejen za koupáním v Libyjském moři, ale také do hor a na místa, která nám při průjezdu zůstanou ukrytá. Učarují nám panoramatické výhledy i vůně bylin. A to v období, kdy je slunečno, sucho a nejsou velká horka. Během příjemných túr objevíme tradiční život, nedotčenou přírodu a procházku vždy zakončíme obědem skládajícím se z typických mezedes – talířků s místními specialitami v tradičních tavernách.

1. den:

Odlet z Brna, Prahy, Ostravy do Heraklionu, transfer do města Ierapetra, které je díky své poloze na jižním pobřeží Kréty považováno za největší středisko této oblasti a zároveň nejjižnější město celé Evropy. Podél pobřeží vede dlouhá promenáda, která je lemovaná spoustou taveren, restaurací, barů a obchůdků nabízejících nejrůznější zboží. Ierapetra přitahuje návštěvníky svými krásnými plážemi, které jsou tvořeny oblázky nebo jedinečným černým pískem. Zdejší Libyjské moře i pláže jsou tak čisté, že byly oceněny modrou vlajkou EU. Hlavní dominantou je benátská přístavní pevnost ze 13. století situovaná ve staré části města. Najdete zde ještě původní domky, které vytvářejí zajímavě klikaté uličky. Stojí zde také dům, kde nocoval Napoleon během své cesty do Egypta. Ve staré čtvrti se tyčí i mešita Tzami a Otomanská fontána. Milovníci historie mohou navštívit Archeologické muzeum se sbírkami nálezů z okolí. Ve městě je roztroušeno několik malých zajímavých kostelíků, které uchovávají cenné ikony. V tomto místě v hotelu 3* budeme ubytování po celý pobyt.

2. den:

Volný den ke koupání a odpočinku.

3. den:

Po snídani podnikneme první putování a seznámíme se také s naším horským průvodcem. Přes typické vesničky pojedeme podél východního pobřeží do oblasti Sitie, kde za vesničkou Chrysopigi začneme naši dnešní túru. Půjdeme po úzké kamenité stezce do Peponas. Cestou si budeme vychutnávat krásné výhledy do celé oblasti, a také budeme mít možnost relaxovat. Délka túry je 10 km, cca 2 hodiny s převýšením cca 250 m. Než se vydáme na cestu zpět do hotelu, zastavíme se na tradičním obědě ve vesnici Stavrochori. Náš průvodce nás seznámí s krétskou kuchyní, naučí nás také, jak se připravují tradiční krétské předkrmy mezedes. A k dobrému jídlu nerozlučně patří sklenička rakije (hroznové pálenky)… V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

4. den:

Volný den ke koupání a odpočinku.

5. den:

Tento den se vydáme do nejvýchodnější části ostrova, do soutěsky Kato Zakros, které se podle četných skalních hrobů v dolním úseku říká Údolí mrtvých. Autobusem se vyšplháme do hor v okolí Sitie, kde si v tradiční vesničce pochutnáme na kávě. Můžeme ochutnat i kávu upravenou typicky řeckým způsobem, kdy se vaří již s cukrem. Posilněni se vydáme na dnešní túru. Procházet budeme nádhernou přírodou plnou vzácných rostlin a krétských bylinek až k cíli naší cesty – Údolí mrtvých, kde ve skalních stěnách uvidíme mnoho jeskyní přírodních i umělých, do kterých lidé až do raně křesťanské doby pohřbívali své mrtvé. Zjistíme, jak obtížnou cestu museli podniknout, aby své milované dopravili na místo jejich posledního odpočinku. Na oběd se zastavíme v přímořské vesničce Kato Zakros, kde se necháme okouzlit krásným výhledem na moře. (Celková doba chůze: 2–2,5 hodiny, 8 km, převýšení cca 100 m.) V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

6. den:

Po snídani pojedeme do malebné vesničky Agios Ioannis. Výstup zahájíme ve výšce 550 m nad mořem a asi po 40 minutách chůze po rovné silnici se dostaneme ke kostelu proroka Eliáše, který je nejvyšším místem naší dnešní turistiky. Otevřou se nám zde nádherné panoramatické výhledy na celou oblast od Ierapetry na jihu až po Pachia Ammos na severu a jako na dlani budeme mít jak Libyjské, tak Krétské moře. Ve vesničce Kato Chorio si v tradiční taverně pochutnáme na výborném obědu, který zahrnuje speciality krétské kuchyně a samozřejmě bude zakončen štamprlkou rakije. (Celková doba chůze: 3 hodiny, 14 km, převýšení cca 100 m.) V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

7. den:

Volný den ke koupání a odpočinku.

8. den:

Transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy, Ostravy.

CENA ZAHRNUJE

• let Brno/Praha/Ostrava–Heraklion a zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• transfery a výlety dle programu
• 7× ubytování ve 2lůžk. pokojích s přísluš. v hotelu 3*
• 7× snídani
• 3× oběd (skládající se z typických řeckých předkrmů)
• služby delegáta a průvodce během výletů

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 3050,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 490,- Kč

• pobytová taxa cca 6 €/os/pobyt (platba v hotelu)

CENY A TERMÍNY

Doprava: letecky, Odlety: Brno

ceny uvedené v tabulce jsou již s aktuální slevou za včasný nákup
TERMÍNY NOCÍ Dle programu  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji v hotelu 3*   Doprava 
01.06. - 08.06. 7 KE0601  20 295 Kč
21 590 Kč 
 Letecky_z_Brna   

Zpět

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalog

KATALOGY pro rok 2020 vydáváme tiskem 4.11. ZDARMA

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

ZDARMA do 31.1.2020

tvorba www stránek » intencio s.r.o.