Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Severní Svatojakubská pouť přejít zpět do výpisu destinace: Španělsko, Mallorca | Severní Svatojakubská pouť

Pobřežní cestou přes Asturii a Kantábrii do Santiaga de Compostela!
Tam i zpět letecky!
Max. 25 osob ve skupině!

BURGOS • SANTANDER • SANTILLANA • COMILLAS • LLANES • OVIEDO • CANGAS DE ONÍS • COVADONGA • NÁRODNÍ PARK PICOS DE EUROPA • CUDILLERO • RIBADEO • SANTIAGO DE COMPOSTELA • BAIONA

Předpokládané letové časy:

Níže uvedené časy jsou orientační, jsou platné v době zveřejnění a nejsou závazné. Zákazník obdrží závazné informace o svém odletu včetně závazných letových časů v POKYNECH K ZÁJEZDU, které mu zašleme před odletem (zpravidla 7 dní před termínem nástupu na zájezd).

Odlet: Praha 11:25 – 14:20 Madrid
Návrat: Porto 18:55 – 22:55 Praha

Svoz/rozvoz či transfer je fakultativní služba. Minimální obsazenost nutná pro realizaci je 6 osob. O realizaci a nástupních časech či případném zrušení bude zákazník informován v Pokynech k zájezdu, které mu zašleme cca týden před termínem zájezdu. Zrušení fakultativní služby svoz/rozvoz nebo transfer není důvodem k odstoupení od smlouvy. V případě zrušení je platné to hlavní nástupní místo, které zákazník uvedl ve smlouvě v oddíle Doprava - Nástup/Výstup.

TRANSFER

Brno – letiště Praha – Brno 800 Kč
Náročnost tras je středně lehká.

1. den:

Odlet z Prahy do Madridu, transfer do Burgosu, Cidova města s nádhernou gotickou katedrálou a řadou působivých renesančních památek, ať už je to Puerta de S. María, Casa del Cordón nebo Plaza Mayor. Procházka starým městem. Ubytování v Burgosu.

2. den:

Ráno odjezd ke Kantáberskému pobřeží, do Santanderu, hlavního města Kantábrie, které proslulo na přelomu 19. a 20. stol. jako lázeňské město vyšší společnosti. Z té doby pochází i nádherná architektura ve stylu Belle Epoque, včetně lázeňského komplexu El Sardinero u stejnojmenné pláže. Velmi populární je i pláž u výběžku Magdalena, kde se nachází palác postavený pro krále Alfonse XIII. Odpoledne odjezd do půvabného městečka Santillana del Mar s atraktivním architektonickým souborem z 12.–16. stol., který zůstal dodnes prakticky nezměněn. Městečko původně vzniklo kolem středověkého kláštera Sta. Juliana. Ubytování v Santillana del Mar.

3. den:

Po snídani odjezd směrem ke Comillas odkud povede pěší túra do San Vicente de la Barquera. Pěší túra povede z Comillas do San Vicente de la Barquera (cca 12–13 km). Po túře odjezd do Llanes, typického asturského rybářského přístavu s památkově chráněným historickým centrem. Po krátké procházce odjezd do Covadongy, poutního místa a kolébky reconquisty, kde r. 722 zvítězil vizigotský Pelayo nad Maury a k ledovcovým jezerům Enol a Encina ve výšce 1 100 m. Procházka kolem jezer (závislá na počasí). Ubytování a večeře v Covadonze.

4. den:

Po snídani se vydáme přes bývalé královské město Cangas de Onís a městečko Villaviciosa, centra produkce sidry k předrománskému klášteru Monasterio de Valdedios, odkud začíná pěší túra. Túra povede od kláštera Valdedios za vesnici Pedrosa (cca 11–12 km). Po túře pokračování cesty do Ovieda, hlavního města Asturie, ke dvěma prerománským stavbám na Monte Naranco, které jsou pod ochranou UNESCO. Ubytování a večeře v Oviedu, podvečerní prohlídka historického centra, hlavního města Asturie, bývalého rezidenčního města asturských králů. Staré město kolem katedrály je zapsáno na seznamu UNESCO.

5. den:

Po snídani přejezd k pobřeží do Cudillera, odkud začíná pěší túra z jedné z nejpěknějších vesnic Asturie k Soto de Luiňa (cca 11–12 km). Odjezd do Ribadea, po cestě pozdní oběd. Procházka u pláže As Catedrais s bizarními skalními útesy. Odjezd na ubytování do hotelu v Ribadeo.

6. den:

Ráno přejezd k začátku túry do Sobrado. Pěší túra od kláštera Monasterio de Santa María de Sobrado, založeného r. 952, který je pod ochranou UNESCO, do Corredoiras (cca 8,5 km). Přejezd do Santiaga de Compostela, ubytování, procházka městem.

7. den:

Dopoledne volno k návštěvě tržnice Abastos, možnost účasti na polední poutnické mši. Odpoledne fakultativně pěší procházka parky kolem centra města se spoustou zajímavé moderní i středověké architektury nebo možnost jet vlakem do nedalekého přímořského městečka Villagarcía de Arousa. Ubytování v Santiagu.

8. den:

Ráno odjezd do Baiony, po cestě zastávka v Pazo da Oca, galicijských Versailles, po poledni prohlídka Baiony, městečka s významnou historií, privilegovanou polohou a celoročními příjemnými teplotami, s hradem de Monterreal, ve kterém je dnes velkolepý parador. Ubytování v Baioně.

9. den:

Dopoledne volno k procházkám po přímořských promenádách kolem 4 km dlouhých pláží. Fakultativně ráno pěší túra podél pobřeží k k nejpěknější místní pláži América a zpět (cca 8,5 km tam i zpět). Odjezd autobusem na letiště do Porta, odbavení a let do ČR. (za příplatek transfer do Brna).

CENA ZAHRNUJE

• leteckou dopravu Praha–Madrid a Porto–Praha
• letištní taxy
• 8× ubytování ve 3*–4* hotelech
• 8× snídani
• dopravu španělským autobusem dle programu
• průvodcovské služby

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 5100,- Kč

• 8x večeře (os/pobyt) - 2700,- Kč

• transfer Brno-Praha-Brno (os/pobyt) - 800,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 490,- Kč

• Předpokládaná částka na vstupy cca 50 €.

CENY A TERMÍNY

Doprava: letecky, Odlety: Praha

TERMÍNY NOCÍ Snídaně  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Doprava 
17.06. - 25.06. 8 SJ0617  28 490 Kč  Letecky_z_Prahy   

Zpět

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalog

Náš aktuální katalog vám pošleme poštou zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

tvorba www stránek » intencio s.r.o.