Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Balkánská Odysea s návštěvou u žáků Cyrila a Metoděje přejít zpět na: Poznávací zájezdy

Vyprodáno.
Tam autobusem, zpět letecky z Korfu do Brna, Prahy a Ostravy!
Bez nočního přejezdu!
Ubytování v hotelech 3*, polopenze v ceně!

BĚLEHRAD • SKOPJE • OHRID (UNESCO) • OHRIDSKÉ JEZERO (UNESCO) • SV. NAUM • EGNATIA • IOANNINA • DODÓNA (UNESCO) • KORFU

Předpokládané odjezdové časy z HLAVNÍCH NÁSTUPNÍCH MÍST:

PRAHA – odjezd 04:00
BRNO – odjezd 06:45
BŘECLAV – odjezd 07:30
BRATISLAVA – odjezd 08:30

Návraty letecky:
Návrat do BRNA: linka QS1417 Korfu 22:55 – 23:55 letiště Brno
Návrat do PRAHY: linka QS1117 Korfu 22:25 – 23:40 letiště Praha
Návrat do OSTRAVY: linka QS1317 Korfu 21:45 – 22:50 letiště Ostrava

CK garantuje odjezd z HLAVNÍCH NÁSTUPNÍCH MÍST. Uvedené časy jsou předpokládané a budou upřesněny v Pokynech k zájezdu, které zákazníkovi zašleme cca týden před termínem zájezdu.

Svoz/rozvoz či transfer je fakultativní služba. Minimální obsazenost nutná pro realizaci je 6 osob. O realizaci a nástupních časech či případném zrušení bude zákazník informován v Pokynech k zájezdu, které mu zašleme cca týden před termínem zájezdu. Zrušení fakultativní služby svoz/rozvoz nebo transfer není důvodem k odstoupení od smlouvy. V případě zrušení je platné to hlavní nástupní místo, které zákazník uvedl ve smlouvě v oddíle Doprava - Nástup/Výstup.

SVOZ

Trasa 1: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč
Trasa 2: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč
Trasa 3: Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč

1. den:

V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Prahy, Brna a Bratislavy (další nástupní místa trasy 1, 2, 3). V pozdním odpoledni přijedeme do Bělehradu, krásného historického města se smutnou minulostí. Město na soutoku řek Dunaje a Sávy sloužilo dlouhá léta jako hraniční pevnost, teprve pak se z něj stalo významné obchodní a kulturní centrum. Dnes je Bělehrad moderním evropským městem se skvělými restauracemi, domy a těmi historickými skvosty, které přežily do dnešních dnů. S městem se seznámíme výhledem na soutok Sávy a Dunaje z oblíbeného místa procházek rodin i milenců – Kalemegdanu. Je nejznámější a nejstarší historickou památkou Bělehradu, kterou představuje rozlehlá středověká pevnost z prastarých keltských časů na útesu nad soutokem Dunaje a Sávy s parkem. Její součástí je i Vojenské muzeum s exponáty od roku 1878, či nezapomenutelná vyhlídka na Nový Bělehrad se známou sochou Pobednika. Ubytování, večeře, nocleh.

2. den:

Po snídani se vydáme na okružní jízdu Bělehradem. Prohlédneme si velkolepý chrám sv. Sávy, který je největším pravoslavným chrámem jak v Srbsku, tak na Balkáně a jedním z největších v pravoslavném světě vůbec. Projedeme se kolem významných budov – uvidíme majestátní budovu srbského parlamentu, palác se sídlem bělehradské radnice či v samotném centru umístěné Národní muzeum a Národní divadlo. Zastavíme se u kostela sv. Marka, kde jsou uloženy ostatky cara Štěpána Dušana Silného, patriarchy Germana a jiných srbských osobností, je zde také rodinná hrobka královského rodu Obrenovičů. Uvidíme i palác princezny Ljubice a především se projdeme ulicí Kňaza Michailija, která je obdobou naší Pařížské ulice a oblíbeným místem korzování Bělehraďanů. Ve svém volnu si i my zde můžeme vychutnat sbrskou kávu nebo se procházet po nábřeží nebo si vybrat k posezení některou z restaurací či barů nacházejících se na pontonech na řece. Zájemci také mohou navštívit muzeum Nikola Tesly, zdejšího slavného rodáka. Večeře pro nás bude zajištěna v centru města v pitoreskní čtvrti Skadarlija, která je vyhlášenou bohémskou čtvrtí Bělehradu s množstvím tradičních restaurací a vynikající kulisou balkánské hudby. Romantická ulička o délce 400 m s pěší zónou nás uchvátí zcela výjimečnou a živou atmosférou a jak se říká, že Montmartre je srdcem Paříže, Skadarlija je duší Bělehradu, což dosvědčují i takoví návštěvníci jako kytarista Jimy Hendrix, George Bush, španělský král Juan Karlos, šachista Anatolij Karpov a mnozí další. Návrat na hotel, nocleh.

3. den:

Po snídani budeme projíždět nejprve srbskou a později makedonskou krajinou s výhledy na vesničky s pravoslavnými kostelíky i minarety. Odpoledne přijedeme do hlavního města Makedonie Skopje. Projdeme se přes slavný kamenný most a náměstí Makedonie s památníkem Alexandra Velikého a cara Samuela. Prohlédneme si centrum Matky Terezy, kostely sv. Klimenta a sv. Spasitele. Dozvíme se, kde se vzal nový sloh „turbobaroko“. I nás ohromí sochy v nadživotních velikostech, velkolepé „antické“ budovy, nad jejichž účelem budeme přemýšlet. Po ubytování vyrazíme na večeři do labyrintu kouzelných uliček v turecké čtvrti. Nocleh.

4. den:

Po snídani se s hlavním městem Makedonie rozloučíme v uličkách starého tržiště Bitbazar s exotickou atmosférou obchodů a vůní, můžeme si nakoupit koření a jiné suvenýry nebo ochutnat Mastiku, likér z hroznů nebo fíků ochucený pryskyřicí. Poté přejedeme krásnou krajinou národního parku Mavrovo k Ohridskému jezeru, k jednomu z nejstarších jezer na světě (spolu s Bajkalem, Titicacou a Tanganjikou). Pro svou jedinečnost a křišťálovou vodu a především díky fauně, která žije v jezeře, je jezero zapsáno na seznam UNESCO. Ubytujeme se v centru lázeňského historického městečka Ohrid a vydáme se na procházku tohoto překrásného místa, kde působili sv. Kliment a Naum, žáci sv. Cyrila a Metoděje. Navštívíme Katedrální chrám sv. Sofie, uvidíme malý kostelík sv. Jana Kaneo postavený na útesu nad Ohridským jezerem a nově obnovený kostel sv. Klimenta a sv. Pantelejmona. Ze Samuelovy pevnosti se nám rozevře pohled na jezero i staré město, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Večeře v hotelu.

5. den:

Po snídani absolvujeme plavbu po Ohridském jezeře ke klášteru sv. Nauma. Lodičkami se můžeme vydat k pramenům Černého Drinu, otužilci se mohou vykoupat v jezeře a posedíme v kouzelných restauracích u jezera. Na břehu jezera se nachází řada obchůdků s místními suvenýry, z nichž nejoblíbenější jsou šperky z „ohridských perel“. Odpoledne se vrátíme do Ohridu a ve svém volnu budeme mít možnost procházek po promenádě, posezení v kavárnách nebo nákupů v labyrintu uliček. Večeře v jedné z nejlepších restaurací na promenádě u jezera. Nocleh.

6. den:

Po snídani již budeme směřovat k řecké hranici a dále na jih po dálnici Egnatia, nesoucí název po římské cestě spojující Jónské a Egejské moře, s nádhernými výhledy na pohoří Pindos i na úrodná pole a vinice thesalské nížiny. V 6. století odešli obyvatelé k jezeru Pamvotis a založili zde město, které bude našim dalším cílem. Univerzitní město Ioannina nás překvapí živou a příjemnou atmosférou. I my si vychutnáme frappé nebo řecký salát v jedné z mnoha restaurací a kaváren u jezera. Projdeme se historickou čtvrtí na poloostrově Pamvótis, v níž se mísí balkánská a turecká architektura. Pevnost Kástro je obehnána hradbami a nachází se zde i mešita, v níž je uloženo bezhlavé tělo Ali Paši Tepelenského, vládce krutého, leč schopného. Jen kousek odtud zavítáme do Dodóny (UNESCO), kde se v nádherné krajině nachází nejstarší řecká věštírna. Ve 2. tisíciletí před Kristem sem putovali věřící, aby jim kněží předvídali budoucnost. Uvidíme i divadlo pro 18 000 diváků. Večer přejedeme do Igoumenitse, odkud se trajektem přeplavíme na ostrov Korfu. Ubytování v hotelu 3* s bazénem, individuální volno, možnost koupání, nocleh.

7. den:

Celodenní relaxace a odpočinek u moře. Možnost výletu nebo pronájmu auta.

8. den:

Ve večerních hodinách odlet do Brna, Prahy, Ostravy.

CENA ZAHRNUJE

• dopravu autobusem z ČR a dle programu
• leteckou přepravu Korfu–Brno/Praha/Ostrava
• letištní taxy a palivový příplatek
• odbavené zavazadlo
• transfer z hotelu na letiště
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 7× polopenzi
• průvodcovské služby

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 2490,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 490,- Kč

• Předpokládaná částka na vstupy cca 40 €.

CENY A TERMÍNY

Doprava: kombinovaná BUS/LET

TERMÍNY NOCÍ Polopenze  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Cena - 3. osoba na přistýlce   Doprava 
27.05. - 03.06. 7 AA0527  18 990 Kč  18 490 Kč  Kombinace_BUS/LET_do_Brna   

Doprava: kombinovaná BUS/LET

TERMÍNY NOCÍ Polopenze  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Cena - 3. osoba na přistýlce   Doprava 
27.05. - 03.06. 7 AA0527  18 990 Kč  18 490 Kč  Kombinace_BUS/LET_do_Prahy   

Doprava: kombinovaná BUS/LET

TERMÍNY NOCÍ Polopenze  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Cena - 3. osoba na přistýlce   Doprava 
27.05. - 03.06. 7 AA0527  18 990 Kč  18 490 Kč  Kombinace_BUS/LET_do_Ostravy   
TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalog

Náš aktuální katalog vám pošleme poštou zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

tvorba www stránek » intencio s.r.o.