Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Severní Albánie - země orlů, kaňonů, smaragdových řek i vládních bunkrů přejít zpět do výpisu destinace: Albánie | Severní Albánie - země orlů, kaňonů, smaragdových řek i vládních bunkrů

Vyprodáno.
Tam i zpět letecky z Prahy/Vídně!
Polopenze, oběd a plavba po jezeře Komani v ceně!

TIRANA • NÁRODNÍ PARK DAJTI • SKADAR • ROZAFAT • SKADARSKÉ JEZERO • JEZERO KOMANI • NÁRODNÍ PARK VALBONA • KRUJA • DRAČ • BERAT

1. den:

Odlet z Prahy nebo Vídně do Tirany, transfer na ubytování. Hlavní metropole země, Tirana, má jako profesionální herečka nespočet výrazů a dokáže je rychle měnit. Z obrovského Skanderbegova náměstí míří ulice paprskovitě do všech stran. K moderním kavárnám a barům zlaté mládeže, na rušnou univerzitu, k sídlištím, do cikánských čtvrtí, k poklidným částem s parky anebo k tržištím.

2. den:

Po snídani zahájíme naše poznávání na náměstí Skanderbeg, kterému vévodí jezdecká socha národního hrdiny Skanderbega. Prohlédneme si Národní muzeum s krásnou mozaikou, zastavíme se u nejslavnější Ethem Beyovi mešity s okouzlujícím interiérem a malbami. Po hlavním bulváru pojedeme kolem budov ministerstev, míjet budeme Akademii výtvarných umění i univerzitu, uvidíme pomník Matky Terezy. Lanovkou Dajti Express, která je vůbec první lanovou tohoto typu v Albánii, se dostaneme do Národního parku Dajtí na samotný vrchol tiranské nejbližší hory Dajti (1 614 m). Možnost oběda nebo procházek po okolí. Turisté zde vyhledávají vodopády, kaňony nebo krásné louky. Na zpáteční cestě navštívíme BunkArt 1, kde dvě interaktivní expozice vybudované ve starých vládních bunkrech na rozloze 3 000 m, vypráví prostřednictvím fotografií a dokumentů historii diktátorského období i hysterii komunistických vůdců chránících se zde před možnou válkou. Večeře v hotelu v Tiraně, nocleh.

3. den:

Po snídani odjedeme z Tirany na severovýchod země. Na břehu Skadarského jezera nás přivítá město Shkodër (česky Skadar), nad nímž se majestátně tyčí úchvatná pevnost Rozafat. Strategické místo 130 m nad hladinou moře u soutoku řek Drina, Kira a Buna bylo podle vykopávek osídleno už v době bronzové. V areálu dnes najdeme pobořený kostel, mohutné hradby, skladiště, vězení i hradní muzeum s restaurací. Stojíce na pevnosti s nádherným výhledem na celé jezero i město Skadar budeme vtaženi do časů, kdy se pevnost stavěla prostřednictvím legendy o zazděné ženě, jejíž jméno pevnost nese. Čas na oběd si uděláme na březích Skadarského jezera, které leží na hranicích Černé Hory a Albánie a je největším na Balkánském poloostrově. Právě zde bychom měli ochutnat místní specialitu – jezerního kapra v některé z mnoha restaurací. Nabízí se také procházka po jezerní promenádě. Odpoledne se vrátíme do Skadaru, rušného města s velkou římskokatolickou katedrálou, příjemnými promenádami s kavárnami i obchody s poslední evropskou módou. Zde se také ubytujeme.

4. den:

Po snídani nás čeká klenot Albánie – jezero Komani. Poplujeme lodí úzkým jezerem, které je rezervoárem na řece Drin, s mnoha zátočinami sevřenými zalesněnými kopci, hlubokými soutěskami, strmými útesy dosahujícími až několik set metrů, mezi nimiž si křišťálově čistá řeka razí svou cestu. Jedná se o jednu z nejkrásnějších plaveb na světě. Scenérie je dechberoucí, rozevírat se před námi budou pohledy do neobjevených vesniček i na přilehlé horské štíty a na pobřeží, kde není téměř žádná známka po lidské činnosti. Na oběd se zastavíme v domcích na břehu jezera, nabízejících místní speciality. Po vylodění pojedeme autobusem do vesnice Valbona, kde se ubytujeme. Večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani strávíme den v nádherné přírodě, Národním parku Valbona, přezdívaném drahokam Albánie. Celé údolí Valbona je jedním z nejhezčích míst Balkánu. Dříve byl tento nedostupný konec světa, obklopený štíty Albánských Alp, osídlený Albánci křesťanského vyznání. S rozlohou 8 000 ha je opravdovým klenotem – leží mezi drsnými, úchvatnými horskými vrcholy, kde se před námi odehraje festival barev a kontrastů. Řeka Valbona zde protékající je křišťálově čistá a můžeme se v ní i vykoupat. Údolí je součástí tzv. Prokletých hor, které svůj poetický název získaly už v minulosti – vysoké, ostré, strmé a nepropustné skály už dopředu zmařovaly veškeré snahy o obchod a ekonomický růst a tím byly pro místní obyvatele doslova prokletím. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

6. den:

Po snídani se budeme vracet překrásnou hornatou krajinou do střední Albánie. Již zdálky nás zaujme starobylé město Kruja zbudované na svahu stejnojmenné hory ve výšce 600 m, kde v 15. století žil a bojoval proti Turkům národní hrdina Albánie, Skanderbeg. Vyjdeme na věhlasnou skalní pevnost vybudovanou na přelomu 5. a 6. století, která nebyla nikdy dobyta. V muzeu věnovaném hrdinovi Skanderbegovi nás uvítá jeho sousoší v nadživotní velikosti. Můžeme také navštívit etnografické muzeum, jež se nachází ve vile rodiny Taptani, jedné z nejmocnějších albánských rodin středověku i novověku. A nesmíme zapomenout na místní orientální trh s dřevěnými obchody s produkty tradičních řemesel. Na ubytování přijedeme na pobřeží Jaderského moře města Durrës – česky Drač, které je největším přístavem v Albánii, ale také zde najdeme nejrozsáhlejší římský amfiteátr na Balkáně, vynikající archeologické muzeum i přímořskou promenádu s kavárnami a bary.

7. den:

Dnes nás čeká výlet do středověkého Beratu, města ležícího v centrálně-jižní části Albánie. Je nejstarším a nejkrásnějším albánským městem a je zapsáno v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Dělí se na horní (opevněné) město s převážně křesťanským obyvatelstvem, rušné dolní město obývané muslimy a další křesťanskou čtvrť na druhé straně řeky. Podíváme se do hradu na skalnaté skále, jehož mohutné hradby ukrývají křivolaké uličky porostlé vinnou révou o obchůdky, ale také kostely, v jednom z nichž je umístěno Onufriho muzeum s ikonografickou sbírkou tohoto nejvýznamnějšího malíře 16. století. Fakultativně (36 €) je možnost zažít tento den rafting s instruktory na tyrkysové řece Osumi a jejím kaňonu, přezdívané albánské Kolorado. Zažijete tak velkolepou podívanou na osm vodopádů a oběd Vám bude servírován přímo pod vodopádem. Nocleh.

8. den:

Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy/ Vídně.

CENA ZAHRNUJE

• leteckou dopravu do Tirany a zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• doprava autobusem v místě pobytu
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 7× polopenzi
• 1× oběd na jezeře Komani
• plavbu na trajektu po jezeře Komani
• služby českého průvodce
• služby místního průvodce

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 2900,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 490,- Kč

• Předpokládaná částka na vstupy cca 21 €.

CENY A TERMÍNY

Doprava: letecky, Odlety: Praha

TERMÍNY NOCÍ Polopenze  
 lůžko dospělý   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Doprava 
08.06. - 15.06. 7 AY0608  23 990 Kč  Letecky_z_Prahy   

Doprava: letecky, Odlety: Vídeň

TERMÍNY NOCÍ Polopenze  
 lůžko dospělý   Cena - osoba ve 2lůžkovém pokoji   Doprava 
08.06. - 15.06. 7 AY0608  23 990 Kč  Letecky_z_Vídně   

Zpět

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalog

Náš aktuální katalog vám pošleme poštou zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

tvorba www stránek » intencio s.r.o.