Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Galicie – z Čech až na konec světa přejít zpět do výpisu destinace: Španělsko, Mallorca | Galicie – z Čech až na konec světa

Tam i zpět letecky z Prahy!

VIGO • POIO • COMBARROS • PONTEVEDRA • SANTIAGO DE COMPOSTELA • FINISTERRE • MUXIA • LA CORUŇA • FERROL • LUGO • RIBEIRA SACRA • ORENSE

Předpokládané letové časy:

Níže uvedené časy jsou orientační, jsou platné v době zveřejnění a nejsou závazné. Zákazník obdrží závazné informace o svém odletu včetně závazných letových časů v POKYNECH K ZÁJEZDU, které mu zašleme před odletem (zpravidla 7 dní před termínem nástupu na zájezd).

Odlet: Praha 16:00 – 18:10 Porto
Návrat: Porto 18:55 – 22:55 Praha

Svoz/rozvoz či transfer je fakultativní služba. Minimální obsazenost nutná pro realizaci je 6 osob. O realizaci a nástupních časech či případném zrušení bude zákazník informován v Pokynech k zájezdu, které mu zašleme cca týden před termínem zájezdu. Zrušení fakultativní služby svoz/rozvoz nebo transfer není důvodem k odstoupení od smlouvy. V případě zrušení je platné to hlavní nástupní místo, které zákazník uvedl ve smlouvě v oddíle Doprava - Nástup/Výstup.

TRANSFER

Brno – letiště Praha – Brno 800 Kč

1. den:

Odlet z Prahy do Porta (za příplatek transfer z Brna). Transfer na ubytování do Viga.

2. den:

Ráno za příznivého počasí odjezd z přístavu Viga lodí na ostrovy Cíes, které jsou jediným národním parkem v Galicii a jsou proslulé svými bělostnými plážemi, nedotčenou přírodou a příjemnými turistickými stezkami. Odpoledne návštěva vršku Monte do Castro se zbytky keltského osídlení castrum a středověkého opevnění ze 17. stol. Z přilehlého parku jsou obzvláště v podvečer nádherné výhledy na celé ústí ría de Vigo a ostrovy Cíes. Z vršku sejdeme do starého města. Ubytování ve Vigu.

3. den:

Po snídani odjezd do dalšího ústí Rías Baixas, do ría de Pontevedra. Nejdříve zastávka v klášteře San Xoán de Poio, který má svůj původ již v 10. stol. Součástí jsou dvě rajské zahrady, jedno z největších horreos a muzeum českého rodáka A. Machourka s mozaikami, které představují francouzskou cestu do Santiaga de C. Po té návštěva jedné z nejpůvabnějších a nejtypičtějších vesnic v Galicii, Combarros, kde je asi třicítka horreos doslova zavěšených nad mořem. Dohromady tak vytvářejí jeden z nejmalebnějších souborů galicijského pobřeží. Podvečer strávíte v Pontevedře, po Santiagu nejvýznamnějším historickém celku v Galicii s proslulým svatostánkem P. M. poutnice. Ubytování v Pontevedře.

4. den:

Dopoledne návštěva městečka Cambados v ústí ría de Arousa, vyhlášeného centra vinařské oblasti produkující vína albariňo. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou a prohlídka renesančního paláce pazo de Fefiňáns ze 16. stol. Pokračování do Santiaga de Compostela, cíle všech poutníků, kteří se přicházejí pomodlit k hrobu sv. Jakuba. Procházka historickým jádrem s proslulou katedrálou, vyhlídka z parku Alameda. Volno k návštěvě muzeí, typických barů a zákoutí. Ubytování V Santiagu.

5. den:

Po snídani odjezd směrem k západnímu pobřeží, do Finisterre, do nejzápadnějšího cípu Španělska, a dále do městečka Muxía, kde se dle legendy zjevila apoštolu Jakubovi Panna Maria. Přejezd do La Coruňi, procházka kolem původního římského majáku Torre Hercules, symbolu města, a po pobřežní promenádě, která nabízí výhledy na oceán, ale i dokonalou směsici moderní, secesní a středověké architektury města. Románsko-gotický kostel sv. Jakuba, kolegiátní kostel S. María a klášter S. Barbara tvoří dohromady velmi malebný celek.Ubytování v La Coruňi.

6. den:

Ráno pokračování do Ferrolu, rybářského města s přírodním přístavem, který je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Přístav a ústí bývalo chráněno dvěma hrady – La Palma a San Felipe. V samotném městě se pak nachází el Arsenal, impozantní vojenský komplex z 18. stol. s loděnicemi a námořním muzeem, který evokuje dávnou slávu královské armády. Odpoledne přejezd do Luga. Procházka po jediných kompletně dochovaných římských hradbách, které jsou dnes pod ochranou UNESCA. Prohlídka katedrály, biskupského paláce, radnice, vyhlídka na římský most a lázně. Ubytování v Lugu.

7. den:

Ráno přejezd do Orense. Po cestě zastávka ve vinařské oblasti Ribeira Sacra v kaňonu řeky Sil s úchvatnými meandry lemovanými vinicemi. Při dobrém počasí plavba po řece mezi příkrými svahy s původními lesy a mediteránskou flórou nebo pěší túra po vršcích svahů s uchvacujícími vyhlídkami na kaňon z ptačí perspektivy. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou vína Ribeira Sacra. Ubytování v Orense, městě termálních pramenů, které vyvěrají podél řeky Miňo.

8. den:

Dopoledne prohlídka Orense, románsko-gotická katedrála sv. Martina s Kristem z Finisterre, prameny As Burgas, římský most, most Milenio, popř. návštěva říčních termálních lázní Chavasqueira-Outariz s teplými prameny. Možnost procházky po říční promenádě, s četnými bazénky mezi celkem čtyřmi prameny o teplotě 41–72 °C. Po poledni odjezd na letiště v Portu, večer odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

• leteckou dopravu Praha–Porto–Praha
• letištní taxy
• 7× ubytování ve 3*–4* hotelech
• 7× snídani
• dopravu autobusem dle programu
• průvodcovské služby

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 5100,- Kč

• 6x večeře (os/pobyt) - 2230,- Kč

• transfer Brno-Praha-Brno (os/pobyt) - 800,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 490,- Kč

• fakultativní výlet Loď Islas Cíes (os/pobyt) - nutná rezervace dopředu cca 19 €

• fakultativní výlet Loď/katamarán Ribeira Sacra (os/pobyt) - nutná rezervace dopředu cca 16 €

• Předpokládaná částka na vstupy cca 45 €.

CENY A TERMÍNY

Doprava: letecky, Odlety: Praha

TERMÍNY NOCÍ Snídaně  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Doprava 
02.07. - 09.07. 7 GAL0702  25 990 Kč  Letecky_z_Prahy   

Zpět

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalog

Náš aktuální katalog vám pošleme poštou zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

tvorba www stránek » intencio s.r.o.