Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor přejít zpět na: Poznávací zájezdy

Vyprodáno.
Tam i zpět letecky z Prahy a Vídně!

BIŠKEK • BALASAGUN • JEZERO ISSYK-KUL • CHOLPON-ATA • KARAKOL • DJETY-OGU • TAMGA • KOČKOR • JEZERO SON-KUL • CHON-KEMIN

Předpokládané letové časy:

Níže uvedené časy jsou orientační, jsou platné v době zveřejnění a nejsou závazné. Zákazník obdrží závazné informace o svém odletu včetně závazných letových časů v POKYNECH K ZÁJEZDU, které mu zašleme před odletem (zpravidla 7 dní před termínem nástupu na zájezd).

Odlet: Praha 15:55 – 05:00 (+ 1 den) Biškek (přes Moskvu)
Návrat: Biškek 06:20 – 12:05 Praha (přes Moskvu)

Odlet: Vídeň 15:05 – 05:00 Biškek (+ 1 den) (přes Moskvu)
Návrat: Biškek 06:20 – 10:55 Vídeň (přes Moskvu)

Svoz/rozvoz či transfer je fakultativní služba. Minimální obsazenost nutná pro realizaci je 6 osob. O realizaci a nástupních časech či případném zrušení bude zákazník informován v Pokynech k zájezdu, které mu zašleme cca týden před termínem zájezdu. Zrušení fakultativní služby svoz/rozvoz nebo transfer není důvodem k odstoupení od smlouvy. V případě zrušení je platné to hlavní nástupní místo, které zákazník uvedl ve smlouvě v oddíle Doprava - Nástup/Výstup.

TRANSFER

Brno – letiště Praha – Brno 800 Kč

1. den:

Odlet z Prahy a Vídně s jedním přestupem do Kyrgyzstánu.

2. den:

Časně ráno přílet do hlavního města Biškek, transfer do hotelu, dřívější ubytování, snídaně a krátký odpočinek. Prohlídku města Biškek začneme návštěvou Oš Bazaru, jednoho z nejstarších v Kyrgyzstánu. Oběd v místní restauraci. Odpoledne si prohlédneme Bílý dům, celý vystavěný z bílého mramoru, sídlo kyrgyzské vlády, parlamentu i prezidentské kanceláře. Dále budeme pokračovat k jezdeckému monumentu Manase Velikého – národního hrdiny kyrgyzského lidu. Možnost návštěvy Etnografického nebo Národního muzea historie či Muzea krásného umění. Na náměstí Ala-Too, v samotném centru města, si prohlédneme výměnu čestné stráže. Program zakončíme na Starém náměstí. Večeře v restauraci a návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani odjezd do severní oblasti Kyrgyzstánu k jezeru Issyk-Kul. Po cestě se zastavíme ve starověkém městě Balasagun, jehož ruiny se nachází na rozloze 36 ha a v jejich centru se zachovala věž Burana, postavená v 10.–11. století n. l., původně vysoká 45 metrů, nyní měří pouze 24,6 m a to díky četným zemětřesením. Kolem věže se rozkládá staré pohřebiště s náhrobními kameny nomádských Turků z 6.–10. století n.l. a také petroglyfy pocházející až z 2. století př. n. l. Oběd v rodinách místních obyvatel. Odpoledne budeme pokračovat v cestě až k jezeru Issyk-Kul, perle Kyrgyzstánu v nadmořské výšce 1 608 m. S délkou 177 km, šířkou 60 km a hloubkou 702 m se jedná o jedno z největších horských jezer na světě. Nachází se v Issykkulské kotlině uzavřené mezi horskými hřbety. Samotné jezero a přilehlá oblast pohoří Ťan-šan byly v roce 2001 zapsány na seznam biosférických rezervací UNESCO a unikátní je také tím, že jde o jezero bezodtoké. V případě příznivého počasí možnost krátké plavby po jezeře, cca 1 hod ( za příplatek, objednává se předem). Večeře a ubytování v hotelu u pláže jezera Issyk-Kul.

4. den:

Po snídani přejezd do města Cholpon-Ata s unikátní oblastí petroglyfů. Obrazy vytvořené na povrchu kamenů dlabáním, vyškrabováním a obrušováním, tzv. petroglyfy jsou datované od roku 500 př. n. l. Dále budeme pokračovat k pomníku Nikolaje Michajloviče Převalského, geografa a objevitele střední a východní Asie s polsko-ruskými kořeny, který jako vůbec první Evropan popsal divokého koně, a dojedeme do města Karakol. Po příjezdu oběd v místní restauraci a odpoledne prohlídka města: katedrála Svaté Trojice postavená jako první pravoslavný kostel v Kyrgyzstánu, Dunganská mešita z roku 1907, která díky své architektuře připomíná spíše buddhistickou pagodu než typickou mešitu a je celá postavená ze dřeva bez použití jediného hřebíku. Večeře a ubytování v hotelu.

5. den:

Po snídaní se vydáme do jedinečného údolí Djety-Ogu, kde v minibusech a poté pešky budeme obdivovat mohutné červené pískovcové skály vypínající se na konci tohoto údolí. Název údolí v překladu „Sedm volů“ se vztahuje k hlavní skalní formaci – sedmi čistě rudým skalám, které mají připomínat sedm volských zadků a souvisí s pověstmi o jeho vzniku. Mimo ně je zde spousta dalších skalních útvarů, např. Puklé srdce- karmínově červený sráz ve tvaru srdce, naproti němu pak hluboký pískovcový kanoň nazvaný Dračí brloh. Oběd formou pikniku nebo v jurtách. Odpoledne přejezd do vesnice Tamga, večeře a ubytování v jurtách.

6. den:

Po snídani odjezd do vesnice Kočkor. Zde poznáme místní přívětivé obyvatele zabývající se zemědělstvím, tkaním plstěných koberců a výrobou dalších tradičních kyrgyzských předmětů. Poobědváme v rodinách obyvatel vesnice a prohlédneme si muzeum místních tkadlen. Odpoledne budeme pokračovat k jezeru Son-Kul. Scéna, která nás přivítá při příjezdu je okouzlující. Přilehlé vrcholky hor se zrcadlí v ocelově zabarvené hladině jezera a okolní klid a čistý horských vzduch je omamující. Navštívíme jurty pastýřů, projdeme se a budeme moci vystoupat na nedaleký kopec, odkud uvidíme nádherné panorama jezera. Večeře a nocleh v jurtách.

7. den:

Celodenní pobyt v nádherné přírodě u jezera Son-kul. Procházky, odpočinek, za příplatek možnost projížďky na koních. Snídaně, oběd, večeře a nocleh v jurtách.

8. den:

Po snídani se vydáme do vesnice Kočkor, kde budeme mít oběd v místních rodinách. Po obědě budeme pokračovat v cestě do vzdáleného údolí Chon-Kemin. Údolí se stejnojmennou řeka, která protéká touto přírodní rezervací, je jednou z nejmalebnějších oblastí Kyrgyzstánu. Unikátní komplex přírodní krajiny, která se zachovala v téměř panenskému stavu, kde ledovce sousedí s jehličnatými lesy a stepními oblastmi. Ze tří stran horami chráněné údolí leží ve výšce od 1 400 m do 2 800 m nad mořem. Za teplého počasí kvetoucí zelené louky kontrastují k trvale sněhem pokrytým vrcholkům pohoří Kungei-Alatau a Zailiiskij-Alatau ve výškách okolo 4 700 m nad mořem. Po příjezdu možnost vycházek do okolí, večeře a ubytování v penzionu.

9. den:

Snídaně a návrat do Biškeku, po příjezdu do města oběd v restauraci, ubytování v hotelu a volné odpoledne k nákupům, návštěvám muzeí a individuálním procházkám. Večeře v restauraci a nocleh v hotelu.

10. den:

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy a Vídně (s jedním přestupem).

CENA ZAHRNUJE

• leteckou přepravu tam i zpět vč. tax
• dopravu autobusem dle programu
• 4× nocleh ve 3–4* hotelu
• 1× nocleh v penzionu (2lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením)
• 3× nocleh v jurtách (ubytování po 4–5 osobách v každé jurtě, soc. zařízení společné mimo jurtu)
• 1× ranní ubytování po příletu ve 3* hotelu
• 8× plnou penzi (snídaně, obědy a večeře)
• vstupy dle programu
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) mimo jurtu - 5700,- Kč

• transfer Brno-Praha-Brno (os/pobyt) - 800,- Kč

• projížďka lodí po jezeře Issyk-Kul min. 10 os. (os/pobyt) - 370,- Kč

• projížďka na koních (os/pobyt) cca 35 USD

• pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 1323,- Kč

CENY A TERMÍNY

Doprava: letecky, Odlety: Praha

TERMÍNY NOCÍ Plná penze  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Doprava 
18.07. - 26.07. 8 KYR0718  43 790 Kč  Letecky_z_Prahy   
TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalog

Náš aktuální katalog vám pošleme poštou zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

tvorba www stránek » intencio s.r.o.