Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Myanmar - Barma, země, která vás okouzlí přejít zpět na: Poznávací zájezdy

Tam i zpět letecky z Prahy a Vídně!

YANGON • BAGAN • MANDALAY • AMARAPURA • AVA • MINGUN • PINDAYA • JEZERO INLE • PLÁŽ NGAPALI

Předpokládané letové časy:

Níže uvedené časy jsou orientační, jsou platné v době zveřejnění a nejsou závazné. Zákazník obdrží závazné informace o svém odletu včetně závazných letových časů v POKYNECH K ZÁJEZDU, které mu zašleme před odletem (zpravidla 7 dní před termínem nástupu na zájezd).

Odlet: Praha 15:30 – 16:45 (+ 1 den) Yangon (přes Dubaj)
Návrat: Yangon 02:20 – 13:00 Praha (přes Dubaj)

Odlet: Vídeň 21:55 – 16:45 Yangon (+ 1 den) (přes Dubaj)
Návrat: Yangon 02:20 – 12:55 Vídeň (přes Dubaj)

Svoz/rozvoz či transfer je fakultativní služba. Minimální obsazenost nutná pro realizaci je 6 osob. O realizaci a nástupních časech či případném zrušení bude zákazník informován v Pokynech k zájezdu, které mu zašleme cca týden před termínem zájezdu. Zrušení fakultativní služby svoz/rozvoz nebo transfer není důvodem k odstoupení od smlouvy. V případě zrušení je platné to hlavní nástupní místo, které zákazník uvedl ve smlouvě v oddíle Doprava - Nástup/Výstup.

TRANSFER

Brno – letiště Praha – Brno 800 Kč

1. den:

Odlet z Prahy / Vídně s přestupem do Myanmaru.

2. den:

Odpoledne přílet do Yangonu, hlavního města Myanmaru. Transfer do hotelu a ubytování.

3. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do města pagod a chrámů Bagan. V 9.–13. století byl Pagan hlavním městem Pugamské říše. V této době zde bylo postaveno přes 10 000 buddhistických chrámů, z nichž 2 200 přežilo do současnosti. Návštěva vesnice Phwar Saw, kde budeme moci pozorovat typický život a práci zdejších obyvatel. Po poledni ubytování v hotelu a odpoledne výlet do budhistického centra baganské oblasti města Salay. Návštěva dřevěného kláštera Yoke Sone Kyaung s krásnými dřevořezbami a pagody Shinbin Maha Labaman s největší lakovanou sochou Buddhy v Maynmaru. Večer návrat do hotelu.

4. den:

Celodenní prohlídka oblasti starého Baganu s návštěvou těch nejvýznamnějších pagod a chrámů. Největší a nejkrásnější pagoda Shwezigone postavená slavným králem Anawrahtou v 11. století, dále pagody Ahlowtawpyae, Gu Pyauk Gyi ze 13. století se zachovalými freskami, Ananda Temple či Buu Pagoda tyčící se nad řekou Ayeyarwaddy. Pozorování západu slunce a návrat do hotelu.

5. den:

Ráno transfer na letiště a přelet do druhého největšího města Myanmaru a bývalého královského města Mandalay. Po příletu přejezd do bývalého hlavního města Myanmaru Amarapura. Návštěva slavného budhistického kláštera Mahagandayon a vzácného mostu U Bein, který je se svou délkou 1,2 km nejdelším mostem na světě postaveným z teakového dřeva. Odpoledne odjezd lodí na ostrov mezi řekami Ayeyarwaddy a Myitnge, na kterém se nachází bývalé hlavní město Ava. Dynastie Konebaung odsud vládla Manymaru od 14. do 19. století. Navštívíme 27 m vysokou věž s pozorovatelnou, která se zachovala z původního královského paláce, dřevěný klášter Bargarya a tzv. Cihlový klášter Maha Aungmye Bonzan, který je netypicky vystavěný z cihel na rozdíl od většiny barmských dřevěných klášterů. Po návratu zpět do města Mandalay navštívíme Pagodu Mahamuni, jedno z nejvýznamnějších poutních míst s uctívanou pozlacenou sochou Buddhy. Večer odjezd do hotelu na ubytování.

6. den:

Po snídani odjedeme do přístavu a po kratší plavbě lodí (45 min.) přejedeme na druhou stranu řeky do Mingunu. Toto místo je proslavené částečně dokončenou stúpou Mingun Paya, která by se v případě dostavění bývala stala největší stúpou světa. Zde se zachoval zvon odlitý pro tuto stúpu Mingun Bell, který je největším neprasklým zvonem na světě. Dále navštívíme jednu z nejkrásnějších pagod Hsinbyume, která je celá bílá a byla vystavěna v roce 1816 králem na památku jeho manželky, jež zemřela při porodu. Odpoledne návrat do Mandalay a návštěva nejvýznamnějších památek – pozlacená pagoda Kuthodaw vystavěná na úpatí pohoří Mandalay, kolem níž se nachází 729 mramorových desek oboustranně popsaných textem Tripitaky a označovaných za největší knihu na světě. Dále návštěva Shwenandaw kláštera, který býval součástí královského paláce a na závěr prohlídka Královského paláce, který byl sídlem posledního barmského krále. Večer pozorování západu slunce a návrat do hotelu.

7. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do města Heho a přejezd do města Pindaya k návštěvě unikátní krasové jeskyně vyzdobené více než osmi tisíci sochami Buddhy. Po prohlídce a krátké zastávce ve vesnici Danu přejezd k jezeru Inle na ubytování.

8. den:

Celodenní projížďka po nádherném jezeru Inle se zastávkami, které nás vrátí do dávné historie a ukáží opravdový život zdejších obyvatel. Rukodělná výroba, staré techniky a neuvěřitelná šikovnost obyvatel žijících ve vesnicích vystavěných nad jezerem na dřevěných kůlech nás ohromí na každém kroku. Ať už se bude jednat o výrobu hedvábí, klenotů, deštníků, lodí nebo rýžových krekerů. Navštívíme také klášter skákajících koček Jumping Cat Monastery. K večeru návrat do hotelu.

9. den:

Ráno transfer na letiště v Heho a odlet na západní pobřeží Myanmaru, kde si po poznávání této země také odpočineme na krásných plážích Ngapali Beach. Ubytování v hotelu u pláže. Bílý jemný písek, pláže lemované kokosovými palmami, množství levných suvenýrů a hlavně odpočinek a koupání.

10. den:

Celodenní pobyt na pláži Ngapali.

11. den:

Dopoledne odpočinek, koupání a slunění. Okolo poledne transfer na letiště a odlet do Yangonu. Po příletu návštěva parku s bílými slony i pagody s největší mramorovou sochou Buddhy na světě. Odjezd do hotelu na ubytování.

12. den:

Prohlídka hlavního města Yangon. Dopoledne návštěva nejkrásnější a nejnavštěvovanější pagody Schwedagon staré přes 2 500 roků, 96 m vysoké a pokryté 60 tunami ryzího zlata. Po prohlídce přejezd k jezeru Kandawgyi a procházka kolem jezera ozdobeného modelem bývalé královské lodě. Odpoledne prohlídka centra města poznamenaného britskou koloniálního architekturou. K nejvýznamnějším koloniálním budovám patří radnice, budova nejvyššího soudu, věž s hodinami a ministerská budova. Procházka centrálním parkem Mahabandoola s monumentem nezávislosti a návštěva pagody Sule. Volné odpoledne a večer transfer na letiště a odlet z Yangonu do Prahy/Vídně (s přestupem).

13. den:

Po poledni přílet do Prahy/Vídně.

CENA ZAHRNUJE

• leteckou přepravu z Prahy/Vídně do Myanmaru a zpět
• leteckou přepravu v Myanmaru – 5 přeletů
• dopravu, výlety a všechny vstupy dle programu
• 10× ubytování ve 2lůžkových pokojích ve 3* hotelech
• 10× snídani
• služby místních anglicky mluvících průvodců
• služby českého průvodce (při účasti min. 10 osob)

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 9700,- Kč

• transfer Brno-Praha-Brno (os/pobyt) - 800,- Kč

• vyřízení víz (os/pobyt) - 1000,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 2023,- Kč

• Předpokládaná částka na spropitné cca 50 €.

CENY A TERMÍNY

Doprava: letecky, Odlety: Praha

TERMÍNY NOCÍ Snídaně  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Doprava 
23.03. - 04.04. 12 MYA0823  69 700 Kč  Letecky_z_Prahy   

Doprava: letecky, Odlety: Vídeň

TERMÍNY NOCÍ Snídaně  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Doprava 
23.03. - 04.04. 12 MYA0823  69 700 Kč  Letecky_z_Vídně   
TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalog

Náš aktuální katalog vám pošleme poštou zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

tvorba www stránek » intencio s.r.o.