Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Bosna a Herzegovina - Kalifornie Evropy přejít zpět na: Poznávací zájezdy

Vyprodáno.
Exkluzivní zájezd se sommelierem za poznáním a za vínem!
Bez nočních přejezdů!
Na pobřeží hotel 4* s wellness a bazény!
Večeře a degustace v ceně!

NÁRODNÍ PARK UNA • BIHAČ • STRBAČKI BUK • OSTROVICA • SPLIT (UNESCO) • NEUM • HUTOVO BLATO • POČITELJ • MEDUGORJE • VODPÁDY KRAVICA • TREBINJE • TVRDOŠ • DUBROVNÍK (UNESCO) • TEKIJA • MOSTAR (UNESCO) • JABLANICA • SARAJEVO (UNESCO) • TREBEVIČ • VISOKO

Předpokládané odjezdové časy z HLAVNÍCH NÁSTUPNÍCH MÍST:

BRNO – odjezd 05:00 / návrat 01:00 (19.5.)

CK garantuje odjezd z HLAVNÍCH NÁSTUPNÍCH MÍST. Uvedené časy jsou předpokládané a budou upřesněny v Pokynech k zájezdu, které zákazníkovi zašleme cca týden před termínem zájezdu.

Svoz/rozvoz či transfer je fakultativní služba. Minimální obsazenost nutná pro realizaci je 6 osob. O realizaci a nástupních časech či případném zrušení bude zákazník informován v Pokynech k zájezdu, které mu zašleme cca týden před termínem zájezdu. Zrušení fakultativní služby svoz/rozvoz nebo transfer není důvodem k odstoupení od smlouvy. V případě zrušení je platné to hlavní nástupní místo, které zákazník uvedl ve smlouvě v oddíle Doprava - Nástup/Výstup.

SVOZ / ROZVOZ

Trasa 1: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč
Trasa 2: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč
Trasa 3: Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa trasy 1, 2, 3) přes Rakousko, slovinský Maribor a chorvatský Záhřeb do oblasti Národního parku Una, který se nachází jen několik kilometrů od chorvatské hranice a spolu s Plitvickými jezery tvoří partnerství pro ideální pobyt v nádherné přírodě. Ubytujeme se ve městě Bihač v údolí smaragdově zbarvené řeky Una mezi horami Plješevica a Grmeš. S městem se seznámíme procházkou po pěší zóně plné obchodů a kaváren tvořenou hlavní ulicí, centrálním náměstím s radnicí korunovanou místní raritou, jíž je Fethija džamija, jediná gotická mešita v Evropě…! Večeře v hotelu, nocleh.

2. den:

Po snídani se budeme věnovat řece Una, jejíž hlavní atrakcí jsou neuvěřitelně krásné a romantické vodopády. Největší se jmenuje Štrbački Buk. Kolem vodopádů vede dřevěný chodník s vyhlídkovými terasami. Pohodlně a bezpečně tak můžeme projít celou trasu s kaskádami. Vyjedeme také ke zřícenině hradu Ostrovica, odkud budeme mít krásnou a nespoutanou Unu jako na dlani. Po návratu do Bihače se projedeme v dřevěných loďkách po jezeře a místní specialita, „telecí pod zvonem“, pro nás bude připravena v restauraci na břehu jezera. Nocleh.

3. den:

Po snídani budeme směřovat na jih. V poledne přijedeme do oblasti Dalmácie na degustaci místních vín s občerstvením do vinařství, které se chlubí zajímavými víny. Čas na odpolední kávu si uděláme v přístavním dalmatském městě Split třeba v blízkosti Diokleciánova paláce (UNESCO) nebo v místní marině. V podvečer již přijedeme do přímořského letoviska Neum na pobřeží Hercegoviny. Ubytujeme se ve wellness hotelu jen pár minut chůze od pláže, kam se pohodlně dostaneme výtahy. K dispozici nám také bude venkovní i krytý bazén. Následující dny strávíme v oblasti západní Hercegoviny přezdívané Kalifornie Evropy a na její „vinské stezce“. Večeře v hotelu, nocleh.

4. den:

Po snídani pojedeme přes přírodní park ve středomořském klimatu Hutovo blato, který má 7 500 ha močálů a vody a patří k nejlepším rezervacím ptactva. Přijedeme do městečka Počitelj označovaného za perlu Hercegoviny. Skvěle zachované orientální městečko vzniklo na strmém úpatí skalního návrší na levém břehu řeky Neretvy. Jen o kousek dál se přesuneme do proslulého katolického poutního místa Medugorje, kde se v červnu 1981 Panna Maria zjevila dětem. Podíváme se do kostela sv. Jakuba. Poté nás již očekává degustace místních vín, seznámíme se s odrůdami Žilavka, Blanica i s hutnými červenými víny spolu s pršutem, sýrem, olivami, chlebem a olivovým olejem. Cestou do hotelu budeme mít možnost absolvovat příjemnou procházku k vodopádům Kravica, které jsou 29 m vysoké a 100 m široké a jejich krása je velkým turistickým lákadlem. Večeře a využití wellness v hotelu.

5. den:

Dnešní den nás čeká výlet do nejjižnějšího města Bosny a Hercegoviny Trebinje provoněném sluncem, vínem a platany. Dýchne na nás směsice přímořské i orientální atmosféry s kostelíky pravoslavnými, muslimskými i katolickými. Po procházce starobylým centrem s kamenným mostem zamíříme do klášterního komplexu Tvrdoš s kostelem s freskami ze 16. století. Ještě starší je však historie vinných sklepů, ve kterých zdegustujeme typická červená vína Vranac, Cabernet Sauvignon a Merlot, ale také bílá vína. Mniši jsou držiteli ocenění nejvyššího, které je jakýmsi vinařským Oskarem. Odpoledne budeme korzovat v nedalekém Dubrovníku (UNESCO), jehož celé historické centrum tvoří jedinou pěší zónou s mohutnými hradbami, z nichž budeme mít Jadran stále na očích. Po návratu do našeho hotelu relaxace v bazénech a večeře v hotelu.

6. den:

Po snídani se rozloučíme s herzegovskou riviérou. Zastavíme se u dervišského kláštera Tekija, který se nachází přímo pod skálou, ze které vyvěrá řeka Buna. Jen pár kilometrů odtud se nachází hlavní město Hercegoviny Mostar, kde již název napovídá, že uvidíme jeho největší atrakci Starý most, který spolu s osmanskou zástavbou vytváří neopakovatelnou atmosféru západu a východu. I když staré město, jež je na seznamu UNESCO, během občanské války značně utrpělo, sami se přesvědčíme, že díky rekonstrukci město zase získává zpět celý svůj půvab zpět. Poté již budeme projíždět západní částí Hercegoviny, jejíž hornatá část je podobnější své severní sestře Bosně. Přes Jablanicu, městečko v údolí řeky Neretvy, přijedeme do hlavního města Bosny a Hercegoviny, v jehož centru se ubytujeme. Sarajevo – město, ve kterém byl v červnu 1914 spáchán atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este, je označováno za malý Istanbul, ale také Jeruzalém Evropy. Večeře pro nás bude připravena v etnické restauraci v centru města.

7. den:

Dopoledne věnujeme prohlídce Sarajeva. Město budované za tureckého panství, nesoucí si dědictví orientálního koloritu, patří k nejhezčím evropským hlavním městům a hostilo i zimní olympiádu v roce 1984. V historickém centru města objevíme bývalou radnici stavěnou našimi krajany a novorenesanční Národní divadlo, Latinský most z roku 1565 i místo, odkud vystřelil Gavrilo Princip na následníka trůnu Františka Ferdinanda d‘Este. Samozřejmě také uvidíme významné muslimské památky, mešity Aliho a Gazi Husreva z 16. století, tržiště Baščaršija, kryté tržiště Bezistan, pravoslavnou i katolickou katedrálu, synagogu i válečné hřbitovy. Odpoledne vyjedeme ze starého města gondolovou lanovkou na horu Trebevič. Za pouhých 12 minut nás vyveze moderní nově zbudovaná lanovka (původní byla během války zničena) na jednu ze tří hor, kde probíhaly Olympijské hry. Odměnou nám bude nejen nádherný výhled na město, ale také zbytky soutěžní sáňkařské dráhy. Večer volno k návštěvě centra města.

8. den:

Po snídani se na vlastní oči musíme přesvědčit o nálezu pyramid – Pyramidy slunce a Pyramidy měsíce v blízkosti městečka Visoko, o kterém před patnácti lety málokdo věděl. Pyramida Slunce je největší na světě a sami si můžete ověřit teorii bosenského archeologa a objevitele Semira Osmanagiče, že pyramidy sloužily v prehistorii mj. jako zdroj pozitivní energie. Poté již budeme projíždět zvlněnou krajinou střední Bosny a dále přes Chorvatsko a Maďarsko do ČR. Do Brna přijedeme po půlnoci.

CENA ZAHRNUJE

• dopravu autobusem
• 7× ubytování v hotelích 4*, v Sarajevu 3*
• 7× snídani
• 6× večeři
• 4× degustaci vín s občerstvením
• průvodcovské služby

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 3120,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 490,- Kč

• pobytová taxa cca 8 €/os/pobyt (platba v hotelu)

• Předpokládaná částka na vstupy cca 30 €.

CENY A TERMÍNY

Doprava: autobusem

TERMÍNY NOCÍ Dle programu  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Doprava 
11.05. - 18.05. 7 HB0511  16 890 Kč  Autobusem   
TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalog

Náš aktuální katalog vám pošleme poštou zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

tvorba www stránek » intencio s.r.o.