Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

 

 

 

Fakultativní výlety na ostrově Korfu

 

 

Klasický okruh ostrovem Korfu - celodenní výlet s průvodcem

Z letoviska pojedeme do zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissi). Po prohlídce přejedeme na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Po cestě navštívíme likérku Kum-Quat. V Paleokastritse si prohlédneme mužský ortodoxní klášter ze 13. stol. V Paleokastritse je také možné využít polední přestávku na koupání v moři nebo projížďku loďkou do jeskyň nebo oběd. V odpoledních hodinách vyjedeme na vyhlídkové místo zvané Bella Vista a zastavíme u vesničky Makrades na nákup přírodních výrobků - olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, místního koření, krémů apod. Z Makrades se vrátíme zpět do letoviska. Cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR, v ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia.

 


Korfu - palác císařovny Sissi Achillion Korfu - Paleokastritsa

 

Aqualand - celodenní výlet do vodního zábavního parku

Aqualand je jeden z nejmodernějších a největších vodních parků v Evropě s mnoha atrakcemi – obří skluzavky a tobogány, líná řeka, jacuzzi, bazény, dětské koutky, bazén s umělými vlnami. Po zážitcích ze skluzavek se můžete občerstvit v barech, stáncích s občerstvením, cukrárně či restauraci. Samozřejmostí je bezplatná možnost využití lehátek, slunečníků, šaten a sprch. Za malý poplatek je možné pronajmutí bezpečnostních skříněk. Cena: dospělý 34 EUR, dítě 25 EUR.

 

 

Barbeque v Želví zátoce z Kassiopi - celodenní lodní výlet (pouze z letovisek na severu ostrova)

Kapitán Theo nás na palubě přivítá skleničkou ouza a džusu. Z Kassiopi poplujeme nejdřív směrem na jih podél malebné zátoky Kouloura  a Kalami, kde byla natočena bondovka „Jen pro tvé oči“ a kde často kotví jachty známých osobností. Blízko kostelíčka sv. Arsenis  můžeme přímo  z lodi  plavat v průzračném modrozeleném moři. Osvěženi poplujeme na sever k  Želví zátoce, kde zastavíme na koupání a oběd. Pláž je oblázková a přístupná jenom z moře. Grilované kuře, které posádka připraví, se podává s rýží, řeckým salátem, sýrem feta a čerstvým chlebem. Víno a pomerančový džus jsou volně k dispozici celý den. Cena: 33 EUR, dítě 16,50 EUR.

 

 

Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos - celodenní výlet

Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos. Na Paxu je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren. V poledních hodinách přeplujeme do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu. Cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR.

 

 

Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyně - celodenní výlet

Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západní pobřeží ostrova Paxos, kde jsou impozantní skály a jeskyně. Doplujeme až k ostrůvku Antipaxos, který je mnohdy přirovnáván ke Karibiku. Tady se budeme koupat v průzračném azurovém moři. Potom proplujeme úžinou mezi Paxosem a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budeme mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren. Cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR.

 

 

Albánie, Butrint a Modré oko - výlet lodí a autobusem – celodenní výlet

Plavba rychlou lodí do albánského přístavu Saranda. Prohlídka archeologického místa Butrint s řadou památek z antického Řecka a Říma. Prohlédneme si divadlo, gymnázium, lázně atd. a procházkou vyjdeme na vrcholek kopce s benátskou pevností, odkud se otvírá krásný výhled do okolí. Vrátíme se na oběd do města Saranda. Po obědě odpočinkový výlet autobusem do vnitrozemí Albánie k pramenům řeky Bystrice do malebné oblasti zvané „Modré oko“. Cena: dospělý 29 EUR + 10 EUR přístavní poplatek, dítě 6-12 let 14,50 EUR + 10 EUR přístavní poplatek. Výlet do Butrintu a k Morému oku s obědem + 23 EUR, dítě + 11,50 EUR. Upozornění: Albánie umožňuje občanům České republiky vstup a pobyt i s platným občanským průkazem. Přesto doporučujeme cestovat přes vnější hranici Schengenu s cestovním pasem.

 

 

Výlet do města Korfu lodí z Kassiopi –  půldenní výlet ranní i večerní verze (pouze z letovisek na severu ostrova)

Z Kassiopi poplujeme podél malebného východního pobřeží zhruba 1,5 hodiny do města Korfu. Okolo ostrova Vidos zajedeme do přístavu NAOK, blízko Staré Pevnosti. Ve městě budeme mít 3 hodiny volno. Na zpáteční cestě se zastavíme na fotografování u Myšího ostrůvku, jednoho ze symbolů ostrova Korfu. Cena: dospělý 24 EUR, dítě 17 EUR

 

Kerkyra hlavní město Kerkyra hlavní město Kerkyra hlavní město Kerkyra hlavní město

 

Modrá laguna - celodenní lodní výlet

Výlet lodí podél jihovýchodního pobřeží ostrova Korfu k protějšímu pevninskému Řecku. Nejdřív poplujeme k jeskyním Mourtos, kde se za druhé světové války ukrývaly řecké ponorky. Další zastávka s možností koupání bude v malebné zátoce, kde byl natočený film „Modrá laguna“. Naše plavba dál pokračuje mezi mnoha malými ostrůvky na pláž sv. Paraskevi. Kde můžete šnorchlovat  a koupat se. Na palubě lodi bude podán oběd formou bufetu (grilované kuře, tzatziki, salát, pečivo, víno a nealkoholické nápoje pro děti). Cena: dospělý 37 EUR, dítě 22 EUR zahrnuje oběd

 

 

Hydropolis - celodenní výlet (pouze z letovisek na severu ostrova)

V blízkosti Acharavi směrem na Almyros-Kassiopi  je menší vodní park s bazénem, skluzavkami a línou řekou. Park je otevřený 2x týdně s All Inclusive programem a v ceně jsou zahrnuty nealkoholické nápoje, čepované pivo, saláty a zmrzliny po celý den a v poledne oběd formou bufetu. Cena: dospělý 25 EUR, dítě 21 EUR zahrnuje All inclusive

 

 

Loď Kalypso a návštěva města Kerkyra - projížďka lodí s proskleným sklem, představení s mořskými lvouny (pouze z letovisek na severu ostrova)

Výlet autobusem do města Korfu spojený s projížďkou lodí Kalypso s proskleným dnem, která na nás čeká v malém přístavu pod Novou pevností. Při projížďce budeme pozorovat podvodní život a za ostrovem Vidos budeme sledovat cvičení s mořskými lvouny. Projížďka trvá celkem 1 hodinu. Ve městě Kerkyra (Unesco) budeme mít volný čas zhruba dvě hodiny. Večer návrat do letoviska. Cena: 28 EUR, dítě 15 EUR

 

 

Lodní výlet na ostrov Erikousa (pouze z letovisek na severu ostrova)

Z letoviska Sidari poplujeme k ostrovu Erikousa, zapomenutému civilizací, který leží naproti Sidari, na severozápadě ostrova Korfu. Tento ostrůvek se svým členitým pobřežím, sráznými skalami, písečnými plážemi a průzračnou vodou, plnou mořského života, patří k nejkrásnějším místům celého Středozemního moře. Na Erikouse budeme mít možnost vyjít na vyhlídku s krásným výhledem na ostrůvek i na protilehlé pobřeží Korfu. Též tady bude dostatek času na koupání či návštěvu místní taverny. V odpoledních hodinách vyplujeme zpět ke Korfu. Po cestě poplujeme kolem úchvatných skal v oblasti Capo Drastis, podél romantické pláže Loggas a též světoznámého Canal d´Amour v Sidari. Cena: 28 EUR, dítě 14 EUR

 

 

Na uvedené fakultativní výlety jsou zpravidla poskytovány slevy pro děti ve věku 4 - 12 let.

Děti do 4 let bez nároku na sedadlo v buse a stravu jsou zdarma.

 

Výlety jsou k zakoupení v místě pobytu u delegáta naší CK. Během informační schůzky budete seznámeni s přesnými cenami i programem výletů. Realizace záleží na dostatečném množství přihlášených zájemců. Ceny jsou orientační a mohou se během sezóny měnit.

 

 


Korfu - Pontikonisi Vlachernos Korfu - Kerkyra hl město

 

 


Nahoru

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalog

Náš aktuální katalog vám pošleme poštou zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

tvorba www stránek » intencio s.r.o.