Menu

Připravujeme pro Vás nový web!

Vážení zákazníci, pro sezónu 2022 pro Vás připravujeme nový web a rezervační systém. Do ostrého provozu jej spustíme v nejbližší době. Již teď však můžete vybírat z nabídky zájezdů a zasílat objednávky na adrese new.travel2002.cz.
Na novém webu stále pracujeme, popisy a termínu u zájezdů jsou však aktuální a můžete je objednávat. Samozřejmě jsme také k dispozici na telefonu a e-mailu pro dotazy a objednávky.

Přejít na nový web

Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Myanmar - Barma, země, která vás okouzlí přejít zpět na: Poznávací zájezdy

Tam i zpět letecky z Prahy a Vídně!

YANGON • BAGAN • MANDALAY • AMARAPURA • MINGUN • PINDAYA • JEZERO INLE • PLÁŽ NGAPALI • YANGON

Předpokládané letové časy:

Níže uvedené časy jsou orientační, jsou platné v době zveřejnění a nejsou závazné. Zákazník obdrží závazné informace o svém odletu včetně závazných letových časů v POKYNECH K ZÁJEZDU, které mu zašleme před odletem (zpravidla 7 dní před termínem nástupu na zájezd).

Doprava do Barmy je zajištěna leteckou společností Emirates.

Odlet: Praha - Dubai 15:30 - 00:20, Dubai - Myanmar 9:00 - 16:45
Návrat: Myanmar - Dubai 02:20 - 5:35, Dubai - Praha 8:35 - 13:00

Odlet: Vídeň - Dubai 21:55 - 6:35, Dubai - Myanmar 9:00 - 16:45
Návrat: Myanmar - Dubai 02:20 - 5:35, Dubai - Vídeň 8:55 - 12:55

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 30 kg (při vnitrostátních letech 20 kg) a jedno příruční zavazadlo do 7 kg (rozměry příručního zavazadla - max. 55x38x20 cm).

1. den:

Odlet z Prahy / Vídně s přestupem do Myanmaru.

2. den:

Odpoledne přílet do Yangonu, hlavního města Myanmaru. Transfer do hotelu a ubytování.

3. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do města pagod a chrámů Bagan. V 9.-13. století byl Pagan hlavním městem Pugamské říše. V této době zde bylo postaveno přes 10 000 buddhistických chrámů, z nichž 2200 přežilo do současnosti. Návštěva vesnice Phwar Saw, kde budeme moci pozorovat typický život a práci zdejších obyvatel. Po poledni ubytování v hotelu a odpoledne výlet do budhistického centra baganské oblasti města Salay. Návštěva dřevěného kláštera Yoke Sone Kyaung s krásnými dřevořezbami a pagody Shinbin Maha Labaman s největší lakovanou sochou Buddhy v Maynmaru. Večer návrat do hotelu.

4. den:

Celodenní prohlídka oblasti starého Baganu s návštěvou těch nejvýznamnějších pagod a chrámů. Největší a nejkrásnější pagoda Shwezigone postavená slavným králem Anawrahtou v 11. století, dále pagody Ahlowtawpyae, Gu Pyauk Gyi ze 13. století se zachovalými freskami, Ananda Temple či Buu Pagoda tyčící se nad řekou Ayeyarwaddy. Pozorování západu slunce a návrat do hotelu.

5. den:

Ráno transfer na letiště a přelet do druhého největšího města Myanmaru a bývalého královského města Mandalay. Po příletu přejezd do bývalého hlavního města Myanmaru Amarapura. Návštěva slavného budhistického kláštera Mahagandayon a vzácného mostu U Bein, který je se svou délkou 1,2 km nejdelším mostem na světě postaveným z teakového dřeva. Odpoledne odjezd do města Mandalay, kde navštívíme Pagodu Mahamuni, jedno z nejvýznamnějších poutních míst s uctívanou pozlacenou sochou Buddhy. Dále návštěva kláštera Shwenandaw, který býval součástí královského paláce a na závěr prohlídka Královského paláce, který byl sídlem posledního barmského krále. Večer odjezd do hotelu na ubytování.

6. den:

Po snídani odjedeme do přístavu a po kratší plavbě lodí (45 min.) přejedeme na druhou stranu řeky do Mingunu. Toto místo je proslavené částečně dokončenou stúpou Mingun Paya, která by se v případě dostavění bývala stala největší stúpou světa. Zde se zachoval zvon odlitý pro tuto stúpu Mingun Bell, který je největším neprasklým zvonem na světě. Dále navštívíme jednu z nejkrásnějších pagod Hsinbyume, která je celá bílá a byla vystavěna v roce 1816 králem na památku jeho manželky, jež zemřela při porodu. Odpoledne návrat do Mandalay a návštěva dalších památek– pozlacená pagoda Kuthodaw vystavěná na úpatí pohoří Mandalay, kolem níž se nachází 729 mramorových desek oboustranně popsaných textem Tripitaky a označovaných za největší knihu na světě. Poté vyjedeme nebo si vyšlápneme po schodech na kopec Mandalay s řadou věží a staveb zdobených nádhernými mozaikami. Odsud je možno pozorovat západ slunce. Večer návrat do hotelu.

7. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do města Heho a přejezd do města Pindaya k návštěvě unikátní krasové jeskyně vyzdobené více než osmi tisíci sochami Buddhy. Po prohlídce a krátké zastávce ve vesnici Danu přejezd k jezeru Inle na ubytování.

8. den:

Celodenní projížďka po nádherném jezeru Inle se zastávkami, které nás vrátí do dávné historie a ukáží opravdový život zdejších obyvatel. Rukodělná výroba, staré techniky a neuvěřitelná šikovnost obyvatel žijících ve vesnicích vystavěných nad jezerem na dřevěných kůlech nás ohromí na každém kroku. Ať už se bude jednat o výrobu hedvábí, klenotů, deštníků, lodí nebo rýžových krekerů. Navštívíme také klášter skákajících koček Jumping Cat Monastery. K večeru návrat do hotelu.

9. den:

Ráno transfer na letiště v Heho a odlet na západní pobřeží Myanmaru, kde si po poznávání této země také odpočineme na krásných plážích u Ngapali Beach. Ubytování v hotelu u pláže. Bílý jemný písek, pláže lemované kokosovými palmami, množství levných suvenýrů a hlavně odpočinek a koupání.

10. den:

Celodenní pobyt na pláži Ngapali.

11. den:

Dopoledne odpočinek, koupání a slunění. Okolo poledne transfer na letiště a odlet do Yangonu. Po příletu transfer do hotelu na ubytování.

12. den:

Prohlídka hlavního města Yangon. Dopoledne návštěva nejkrásnější a nejnavštěvovanější pagody Schwedagon staré přes 2 500 roků, 96 m vysoké a pokryté 60 tunami ryzího zlata. Po prohlídce přejezd k jezeru Kandawgyi a procházka kolem jezera ozdobeného modelem bývalé královské lodě. Odpoledne prohlídka centra města poznamenaného britskou koloniálního architekturou. K nejvýznamnějším koloniálním budovám patří radnice, budova nejvyššího soudu, věž s hodinami a ministerská budova. Procházka centrálním parkem Mahabandoola s monumentem nezávislosti a návštěva pagody Sule. Večer transfer na letiště a odlet z Yangonu do Prahy/ Vídně (s přestupem).

13. den:

Po poledni přílet do Prahy/Vídně.
Garantujeme možnost okamžitého odstoupení od smlouvy o zájezdu bez stornopoplatku a vrácení uhrazených prostředků do 14 dnů, v případě: zákazu cestování (vláda oficiálně doporučí necestovat do cílového regionu dané země z důvodů pandemie Covid-19) a uzavření českých hranic.

CENA ZAHRNUJE

• leteckou přepravu z Prahy/Vídně do Maynmaru a zpět vč. tax
• leteckou přepravu v Myanmaru (celkem 5 přeletů) vč. tax
• 10× ubytování ve 2lůžkových pokojích ve 3* hotelech
• dopravu a výlety a všechny vstupy dle programu
• 10× snídani
• služby místních anglicky mluvících průvodců
• služby českého průvodce (při účasti min. 10 osob)

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 9700,- Kč

• vyřízení víz (os/pobyt) - 1000,- Kč

• Komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 2023,- Kč

• Předpokládaná částka na spropitné a vstupy cca 120 USD.

• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Svět (os/pobyt) - 590,- Kč

• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa (os/pobyt)

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt)

• vyřízení víz (os/pobyt)

• Komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna (os/pobyt)

• Předpokládaná částka na spropitné a vstupy cca 120 USD.

• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Svět (os/pobyt)

• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa (os/pobyt) - 590,- Kč

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

informace ZDE

tvorba www stránek » intencio s.r.o.