Menu
Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

 

 

Fakultativní výlety na ostrově Kréta

 

Palác Knossos – okruh Heraklionem, trh
Je jedním z nejoblíbenějších výletů na Krétě. Palác Knossos, největší palác minojské civilizace, známý z řecké mytologie taktéž jako Labyrint, kde byl ukryt lidožravý netvor Minotaurus, byl největším ekonomickým, administrativním, náboženským a kulturním centrem této jedinečné civilizace. Postaven byl na začátku druhého tisíciletí př. n. l. a svou velkolepostí a rozlohou (22 000 m²), ale taktéž historií vyvolává obdiv všech návštěvníků ještě dnes. V paláci navštívíte mnoho krásných míst, trůnní sál, kterému dominuje originální kamenný trůn, nejstarší v Evropě, velké schodiště s jedinečnou architekturou, komnatu královny zdobenou  freskami, královskou cestu a divadlo, královské sklepy s desítkami minojských amfor a spoustu dalších. Po prohlídce paláce navštívíte hlavní město Heraklion, založeno v roce 828 arabskými piráty. Kromě Arabů městem prošlo i hodně dalších dobyvatel, kteří zde po sobě zanechali tvořící ráz tohoto města. Mohutné benátské hradby a pevnost u přístavu, křesťanské chrámy a baziliky, turecké a benátské kašny jsou dnes vzpomínkou na minulost a dnešní ozdobou Heraklionu. V centru města můžete individuálně navštívit  archeologické muzeum, jedno z nejznámějších na světě. V muzeu objevíte unikáty minojské civilizace, fresky, drahocenné šperky, pečetidla, tabulky s minojským písmem, keramiku a sarkofágy. Všechny tyto artefakty svědčí o vyspělosti a jedinečnosti této civilizace. Následuje zastávka v městském trhu a procházka centrem Heraklionu s množstvím obchodů, kaváren a taveren, která se zcela jistě zalíbí všem návštěvníkům. Cena cca 43 - 53 EUR. Ceny vstupného + 15 EUR.

Ostrov Santorini
Santorini je považované za legendární ztracené město Atlantidu a patří do souostroví Kyklad. Během čtyřhodinové plavby lodí se můžete kochat pohledem na překrásné scenérie vulkanických kopců, na kterých jsou jako vlaštovčí hnízda nalepené bělostné vesničky. Hlavní město Thira leží vysoko na útesu vnitřní strany ostrova. Jednotlivé budovy jsou rozesety po skalách až dolů k moři a je na ně úchvatný pohled. Z města vede do malého přístavu úzká stezka s 587 schody, po nichž oslíci vynášejí na svých hřbetech pasažéry z lodí. Chcete-li se nahoru do města dostat rychleji, můžete využít kabinkové lanovky, která vás vyveze během několika minut. Na Santorini poplujete moderní lodí, kde bude servírována kontinentální snídaně a večeře formou bufetu. Cena cca 180 EUR. (Zájezd je zpravidla organizován jen z letovisek na severním pobřeží a nemívá doprovod českého průvodce.)

Výlety: Knossos - Santorini - Samaria

Soutěska Samaria
Jste-li milovníky přírody, potom si určitě nenechejte ujít příležitost, projít si nejdelší a nejhlubší soutěsku v Evropě (18 km). Výlet začíná časně ráno přepravou asi 40 km na jih od města Chania. Soutěska se nachází v pohoří Lefká Ori mezi vrcholy Gigolos (2005 m) a Páchnes (2 454 m) na náhorní plošině Omalos, kde začíná ve výšce 1 227 m. Pak se neustále svažuje až k Libyjskému moři, k vesničce Aghia Roumeli kde končí. Zde začíná pěší túra, která trvá pět až šest hodin. Šířka soutěsky se různí od 4 do 150 metrů. Prudké, mnohdy až zcela kolmé srázy dosahující výšky i 600 metrů ve vás vzbudí smíšený pocit nejen obdivu a respektu, ale i vědomí, jak malá a nemohoucí je lidská bytost před velkolepostí a sílou přírody. Na dno soutěsky sestoupíte dřevěným schodištěm „Xyloskalo“. Poté pokračujete údolím soutěsky nádhernou nedotčenou přírodou. Soutěska je prorostlá prastarými cypřiši, duby, borovicemi a platany a v puklinách skal navzdory všem povětrnostním podmínkám rostou vzácné květy a byliny. Řeka protékající roklí je přes zimu dravá a nebezpečná, ale v létě klidná a osvěžující. Malé vodopády vytvářejí průzračná jezírka, lákající návštěvníky ke koupání i přesto, že voda v nich je ledová. Dutiny skal a malé jeskyňky jsou útočištěm pro plaché kozy “Aegagrus Cretensis“ a dravé ptactvo, které zde žije. Naleznete zde studánky s pitnou vodou, staré kamenné osady, kapličky Sv. Mikuláše, Sv. Jiří a Sv. Marie. Unaveni dlouhou chůzí, ale nadšeni, že jste absolvovali tento výlet, rádi přivítáte chvíli odpočinku u pobřeží Aghia Roumeli a plavbu lodí až k pobřeží osady Chora Sfakion, kde vás čekají autobusy k cestě zpět. Vaši únavu pak rychle vystřídají vzpomínky na velkolepost a ohromující krásu této soutěsky a radost, že jste měli možnost si s ní změřit své síly. Cena cca 69 EUR. Ceny vstupného + 5 EUR, loď + 10 EUR. Upozornění: Při návštěvě soutěsky je nezbytná sportovní obuv! Dětem do 8 let je vstup zakázán! (Zájezd je zpravidla organizován jen z letovisek na severním pobřeží a nemívá doprovod českého průvodce.)

Elounda – Spinalogna – Agios Nikolaos
Elounda je celosvětově vyhledávaným exkluzivním letoviskem Řecka. Propojena úzkou šíjí s poloostrovem Kolokitha a sousedící s ostrůvkem Spinalonga, vytváří jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších koutů Kréty. Dnes toto zákoutí patří k vyhlášeným chráněným oblastem přírodních krás Řecka. Ostrůvek Spinalonga, ležící v blankytně modrých vodách Mirabelského zálivu, je znám i pod názvem Kalydon. Na tomto ostrůvku si Benátčané v 16. st. postavili jednu z nejdokonalejších a nejkrásnějších pevností ve Středomoří, která po několik staletí úspěšně čelila arabským a tureckým pirátům a dobyvatelům. Pevnost se stala velice známou na začátku 20. století, kdy na ostrov byli izolováni malomocní. Dnes, již v klidných uličkách a opuštěných domech, jsou dobře skrytá tajemství těch, kteří prožili kus svého života na tomto ostrově. Opouštíme tento ostrůvek a kolem okouzlujícího pobřeží poloostrova Kolokitha, doplouváme k modré zátoce, kde si užijete krásného koupání v jejích průzračných vodách a pochutnáte si na dobrém obědě, který pro vás bude připraven na lodi. Své mořské putování ukončíte v romantickém přístavu městečka Agios Nikolaos. Individuální procházka městem nebo posezení v kavárničkách u jezírka, příjemně ukončí tento romantický výlet, plný historie, podmanivé krásy, blankytně modrého moře a pěkného koupání. Cena cca 52 - 60 EUR. Cena vstupného + 8 EUR.

Výlety: Vnitrozemí Kréty - Agios NikolaosKréta známá domorodcům – neznámá svým návštěvníkům, akvárium
Jen pár kilometrů od Heraklionu se nachází jedno z největších a nejzajímavějších akvárií svého druhu v Evropě. Na rozloze 3500 m2 je postaveno 32 obřích a 25 menších akvárií o obsahu 1 800 000 litrů mořské vody, ve kterých žije přes 4 000 mořských živočichů. V akváriích je věrně vyobrazen reliéf mořského dna, ve kterém jsou vytvořeny ideální podmínky pro život nejen malých mořských živočichů, ale i prostor pro velké ryby a žraloky. V akváriu naleznete také vzácné, ale i ohrožené druhy, které jsou dnes pod ochranou. Plní zážitků se rozloučíte s pohádkovou atmosférou akvária a vydáte se vnitrozemím Kréty, kde se střídají rozsáhlé vinice a olivovníky s úrodnými údolími a vysokými pohořími plnými barev a vůní, do známého sdružení Peza. O jeho historii a činnosti se dozvíte z krátkého filmu v českém jazyce, který vám bude promítnut v jeho prostorách. Na místě vás pak pohostí vínem, rakií a krétskými specialitami ochucenými olivovým olejem a sami tak ohodnotíte kvalitu místních produktů. V prodejně Peza si pak můžete zakoupit za výhodné ceny tyto vysoce kvalitní značkové produkty, které jsou vyhledávány nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Kláštery a velký počet malebných kapliček roztroušených po celém vnitrozemí Kréty, jsou nejen ozdobou svého okolí, ale také důkazem o tom, jak těsný vztah mají domorodci ke své víře. Idylicky krásnou přírodou domalovanou bájným pohořím Dikti se dopravíte k klášteru Angárathos, jednomu z nejvýznamnějších na ostrově. Unikátní výzdoba jeho kaple a utišující atmosféra zahrad vás alespoň na chvíli odtrhne od bláznivého rytmu dnešního života a vtáhne vás do světa plného klidu a rozjímání. Kréta je od pradávna známá svou hrnčířskou tradicí starou více jak 5 000 let. Krétská keramika je dodnes pro jedinečnost svých tvarů a bohatou výzdobu vyhledávána nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Své putování po malebném vnitrozemí Kréty ukončíte v oblasti Thrapsano, známé pro své hrnčířské dílny, které jsou lákadly pro hosty, kteří zamíří do tohoto kraje. Zruční a vždy přívětiví hrnčíři vás rádi přivítají ve svém království a zasvětí do své práce. Můžete si u nich zakoupit za výrobní ceny malé keramické výrobky a suvenýry pro sebe a své přátele. Ukončením tohoto výletu poznáte nejen bohatý život krétského vnitrozemí, ale také jeho jedinečnou krásu. Cena cca 40 EUR. Cena vstupného + 6 EUR. (Zájezd je zpravidla organizován jen z letovisek na severním pobřeží.)


Libyjské moře – ostrov Chrissi – Ierapetra
Nejužší částí ostrova, tzv. vosím pásem Kréty, se dostáváme k pobřeží Libyjského moře k městu Ierapetra. Pro svou krásu, získalo toto nejjižnější město evropského kontinentu přezdívku “Princezna jižního pobřeží”. Chvíle volna v jeho něžné náruči vás přesvědčí o správnosti této přezdívky. Všechny ostrovy mají svou osobitou krásu, ale ostrov Chrissi se liší svou exotickou krásou od všech ostatních ostrovů ve Středomoří. Leží 8 námořních mil od jižního pobřeží Kréty, je obklopen průzračnými vodami Libyjského moře a má rozlohu 9,5 km². Třetina jeho povrchu je pokryta cedrovým lesem, jedinečným svého druhu v Evropě. Azurově modré moře, nádherné pláže, nepřeberné množství mušlí, vzácné květy a bylinky v jeho vnitrozemí, vytváří exotickou atmosféru tohoto malého pozemského ráje. Ostrov není osídlen a patří k chráněným přírodním rezervacím Řecka. Navštěvují ho pouze současní „Robinsoni,“ kteří vyhledávají dobrodružství a krásu panenské přírody, dnes už tak vzácné. Neváhejte a navštivte tento malý ráj, na který budete dlouho s nostalgií vzpomínat. Cena cca 50 - 60 EUR.

Řecký večer. Cena cca 45 EUR.

Village trip (výlet pořádáný jen z Jižní Kréty)
Výlet věnovaný vnitrozemí východní Kréty s nejkrásnějšími horskými vesničkami Kritsa, Prina, Kalamafka a Anatoli. V Kritse si prohlédnete olivovou farmu s výkladem o zpracování oliv a v Anatoli poobědváte v typické krétské taverně. Během dne se nám naskytne nejen možnost seznámit se životem na venkově, vidět staletá obydlí lidí z hor, objevit kouzlo tradic, ale také pokochat se úžasnými vyhlídkami na obě moře. Cena cca 49 EUR. (cena nezahrnuje vstup do olivové farmy 2 €, oběd)

Výlety: Pláž Vai - Řecký večer - Spinalonga
Sitia a Vai (výlet pořádáný jen z Jižní Kréty)
Výlet do nejvýchodnější části Kréty s koupáním na Vai, oázou posetou palmami a pásem bílého písku. Navštívíte malebnou vesničku Lithines s typickou krétskou architekturou a kostelem Matky Boží s byzantskými freskami. Poté zamíříte do Sitie a zažijete atmosféru krétského trhu. Okruh zakončíte na proslulé pláži Vai s jedním z posledních „palmových lesů“ na Krétě. Cena cca 54 EUR dospělý. (cena je bez stravy, možnost oběda v taverně na pláži + lehátko za poplatek)Na všechny zájezdy se zpravidla poskytují slevy pro děti do 12 let. Sleva je většinou kolem 50 %.

 

Výlety jsou k zakoupení v místě pobytu u delegáta naší CK.


Vzhledem k velikosti ostrova Kréta se nabídka výletů v jednotlivých částech ostrova liší. Rozdílné jsou také ceny výletů s odjezdy z různých letovisek.


Během informační schůzky budete seznámeni s přesnými cenami i programem výletů v místě vašeho pobytu. Realizace záleží na dostatečném množství přihlášených zájemců. Ceny jsou orientační a mohou se během sezóny měnit.

 


Nahoru

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

informace ZDE

tvorba www stránek » intencio s.r.o.