Menu
Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

 

 

 

Fakultativní výlety na ostrově Korfu

 

 

Klasický okruh ostrovem Korfu - celodenní výlet s průvodcem

Z letoviska pojedeme do zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissi). Po prohlídce přejedeme na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Po cestě navštívíme likérku Kum-Quat. Též navštívíme kláštěr Vlacherna, pravděpodobně nejznámější klášter ostrova. V Paleokastritse je také možné využít polední přestávku na koupání v moři nebo projížďku loďkou do jeskyň nebo oběd. V odpoledních hodinách vyjedeme na vyhlídkové místo zvané Bella Vista a zastavíme u vesničky Makrades na nákup přírodních výrobků - olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, místního koření, krémů apod. Z Makrades se vrátíme zpět do letoviska. Cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR, v ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia.

 


Korfu - palác císařovny Sissi Achillion Korfu - Paleokastritsa

 

Aqualand - celodenní výlet do vodního zábavního parku

Aqualand je jeden z nejmodernějších a největších vodních parků v Evropě s mnoha atrakcemi – obří skluzavky a tobogány, líná řeka, jacuzzi, bazény, dětské koutky, bazén s umělými vlnami. Po zážitcích ze skluzavek se můžete občerstvit v barech, stáncích s občerstvením, cukrárně či restauraci. Samozřejmostí je bezplatná možnost využití lehátek, slunečníků, šaten a sprch. Za malý poplatek je možné pronajmutí bezpečnostních skříněk. Cena: dospělý 37 EUR, dítě 27 EUR.

 

 

Barbeque v Želví zátoce z Kassiopi - celodenní lodní výlet (pouze z letovisek na severu ostrova)

Kapitán Theo nás na palubě přivítá skleničkou ouza a džusu. Z Kassiopi poplujeme nejdřív směrem na jih podél malebné zátoky Kouloura  a Kalami, kde byla natočena bondovka „Jen pro tvé oči“ a kde často kotví jachty známých osobností. Blízko kostelíčka sv. Arsenis  můžeme přímo  z lodi  plavat v průzračném modrozeleném moři. Osvěženi poplujeme na sever k  Želví zátoce, kde zastavíme na koupání a oběd. Pláž je oblázková a přístupná jenom z moře. Grilované kuře, které posádka připraví, se podává s rýží, řeckým salátem, sýrem feta a čerstvým chlebem. Víno a pomerančový džus jsou volně k dispozici celý den. Cena: 33 EUR, dítě 19 EUR.

 

 

Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos - celodenní výlet

Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos. Na Paxu je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren. V poledních hodinách přeplujeme do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu. Cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR.

 

 

Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyně - celodenní výlet

Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západní pobřeží ostrova Paxos, kde jsou impozantní skály a jeskyně. Doplujeme až k ostrůvku Antipaxos, který je mnohdy přirovnáván ke Karibiku. Tady se budeme koupat v průzračném azurovém moři. Potom proplujeme úžinou mezi Paxosem a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budeme mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren. Cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR.

 

 

Albánie, Butrint a Modré oko - výlet lodí a autobusem – celodenní výlet

Plavba rychlou lodí do albánského přístavu Saranda. Prohlídka archeologického místa Butrint s řadou památek z antického Řecka a Říma. Prohlédneme si divadlo, gymnázium, lázně atd. a procházkou vyjdeme na vrcholek kopce s benátskou pevností, odkud se otvírá krásný výhled do okolí. Vrátíme se na oběd do města Saranda. Po obědě odpočinkový výlet autobusem do vnitrozemí Albánie k pramenům řeky Bystrice do malebné oblasti zvané „Modré oko“. Cena: dospělý 29 EUR + 10 EUR přístavní poplatek, dítě 6-12 let 14,50 EUR + 10 EUR přístavní poplatek. Výlet do Butrintu a k Morému oku s obědem + 23 EUR, dítě + 11,50 EUR. Upozornění: Albánie umožňuje občanům České republiky vstup a pobyt i s platným občanským průkazem. Přesto doporučujeme cestovat přes vnější hranici Schengenu s cestovním pasem.

 

 

Výlet do města Korfu lodí z Kassiopi –  půldenní výlet ranní i večerní verze (pouze z letovisek na severu ostrova)

Z Kassiopi poplujeme podél malebného východního pobřeží zhruba 1,5 hodiny do města Korfu. Okolo ostrova Vidos zajedeme do přístavu NAOK, blízko Staré Pevnosti. Ve městě budeme mít 3 hodiny volno. Na zpáteční cestě se zastavíme na fotografování u Myšího ostrůvku, jednoho ze symbolů ostrova Korfu. Cena: dospělý 24 EUR, dítě 17 EUR

 

Kerkyra hlavní město Kerkyra hlavní město Kerkyra hlavní město Kerkyra hlavní město

 

Modrá laguna - celodenní lodní výlet

Výlet lodí podél jihovýchodního pobřeží ostrova Korfu k protějšímu pevninskému Řecku. Nejdřív poplujeme k jeskyním Mourtos, kde se za druhé světové války ukrývaly řecké ponorky. Další zastávka s možností koupání bude v malebné zátoce, kde byl natočený film „Modrá laguna“. Naše plavba dál pokračuje mezi mnoha malými ostrůvky na pláž sv. Paraskevi. Kde můžete šnorchlovat  a koupat se. Na palubě lodi bude podán oběd formou bufetu (grilované kuře, tzatziki, salát, pečivo, víno a nealkoholické nápoje pro děti). Cena: dospělý 37 EUR, dítě 22 EUR zahrnuje oběd

 

 

Loď Kalypso a návštěva města Kerkyra - projížďka lodí s proskleným dnem (pouze z letovisek na severu  a jihu ostrova)

Výlet autobusem do města Korfu spojený s projížďkou lodí Kalypso s proskleným dnem, která na nás čeká v malém přístavu pod Novou pevností. Při projížďce budeme pozorovat podvodní život a za ostrovem Vidos budeme sledovat potápěče při krmení ryb. Projížďka trvá celkem 1 hodinu. Ve městě Kerkyra (Unesco) budeme mít volný čas zhruba dvě hodiny. Večer návrat do letoviska. Cena: 28 EUR, dítě 15 EUR

 

 

Lodní výlet na ostrov Erikoussa - celodenní lodní výlet s obědem

Výlet začíná ráno v přístavu ve měste Kerkyra, kam se přesuneme autobusem. Lodí pojedeme asi 2 hodiny úžinou mezi Korfu a Albánií a dál kolem severního pobřeží ostrova Korfu. Přistaneme v nově vybudovaném přístavu Porto na ostrově Erikoussa, který je jedním ze tří hraničních ostrovů Řecka. Erikoussa je považována za ráj pro potápěče a rybáře a jezdí sem lidé z celého světa kvůli klidu, čistottě a průzračnému moři. Písečná pláž se nachází hned vedle přístavu a nabízí bar a lehátka. Kromě koupání můžeme celý ostrov obejít nebo podniknout aspoň krátkou procházku do jeho nitra. Během 5 hodin, které strávíme na ostrově, se bude servírovat tradiční oběd pastitsio (makarony zapečené s mletým masem a bešamelem) a salát. Večer návrat do přístavu Korfu. Cena: 37 EUR, dítě 22 EUR zahrnuje oběd

 

 

Na uvedené fakultativní výlety jsou zpravidla poskytovány slevy pro děti ve věku 4 - 12 let.

Děti do 4 let bez nároku na sedadlo v buse a stravu jsou zdarma.

 

Výlety jsou k zakoupení v místě pobytu u delegáta naší CK. Během informační schůzky budete seznámeni s přesnými cenami i programem výletů. Realizace záleží na dostatečném množství přihlášených zájemců. Ceny jsou orientační a mohou se během sezóny měnit.

 

 


Korfu - Pontikonisi Vlachernos Korfu - Kerkyra hl město

 

 


Nahoru

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

informace ZDE

tvorba www stránek » intencio s.r.o.