Menu
Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

 

Fakultativní výlety na ostrově Lefkáda

 

 

Lodí z ostrova na ostrov
Příjemný celodenní výlet lodí zaměřený na ostrůvky kolem Lefkady. Naše plavba směřuje z Nidri kolem pobřeží Lefkady k ostrovu Meganissi. Navštívíte zde pozoruhodnou jeskyni Papanikoli a okouzlující městečko Spartohori, odkud jsou krásné panoramatické výhledy na Lefkadu a přilehlé ostrovy. Plavba dále pokračuje směrem k řecké pevnině, do zátoky, kde je někdy možno spatřit i delfíny. Zde přichází chvíle na odpočinek, koupání v průzračné vodě i na oběd spojený s grilováním a posezením u dobrého vína. Jednou z nejpoutavějších částí další plavby je obeplouvání Onassisova ostrova Skorpios, které je provázeno podrobným výkladem o životě tohoto známého řeckého rejdaře a také koupáním z lodi v křišťálově čistém moři. Den plný zastávek na koupání a slunění zakončíte plavbou kolem ostrůvku Madouri zpět do Nidri. Cena cca 32 EUR.

 

Nidri Meganissi Meganissi Nidri Madouri Skorpios


Výlet lodí okolo ostrova
Z přístavu v Nidri vyrazíte lodí okolo pobřeží, kde se setkává zelená ostrovní vegetace s křišťálově čistou modrou vodou Jónského moře. Během cesty se můžete z lodi kochat pohledem i na další přilehlé ostrovy a ostrůvky, mezi které patří např. Madouri, Meganissi či Onassisův Skorpios. První krátkou zastávkou bude pláž Agiophili v klidné zátoce před letoviskem Vasiliki na jihu ostrova. Osvěžíte se a vyzkoušíte vše, co Vás bude po celý den čekat. Směrem na jihozápad obeplujete mys Lefkatas, mohutnou bílou skálu s majákem, na kterém stával Apolónův chrám. Další zastávkou bude nejkrásnější pláž ostrova Porto Katsiki na západním pobřeží. Budete mít možnost se potápět přímo z lodi nebo si zaplavat na tuto pláž. Kolem útesů tvořících zdejší pobřeží budete pokračovat k pláži Egremni. Budete si moci užít nádhery tohoto pobřeží a po koupání a opalování Vás bude čekat studený oběd a občerstvení na palubě lodi. Poté budete pokračovat severním směrem kolem západního pobřeží k pláži Milos, kde se již pobřeží mění a objevují se úzké, ale dlouhé písečné pláže, ideální pro odpolední romantický odpočinek. Na další cestě kolem západního pobřeží budete moci obdivovat rybářskou vesnici Agios Nikitas s původní architekturou opravdového Řecka. Na severu ostrova proplujete průplavem u mostu Mavra-Diavlos, který spojuje ostrov s řeckou pevninou a budete pozorovat hlavní město ostrova Lefkas s dominantní benátskou pevností Santa Maura. Odtud se již budete vracet směrem na jih podél východního pobřeží s mnoha tradičními vesničkami do přístavu v Nidri. Cena cca 26 EUR.

 

Vasiliki Agiophili MysAgios Nikitas Porto Katsiki Egremni Milos Nidri


Výlet po ostrově
Seznámení s ostrovem zahájíte povídáním o jeho historii a tradicích spojeným s návštěvou hradu Santa Mavra, archeologického muzea a slavného kláštera Faneromeni. Zastávka v typické vnitrozemské vesnici Karya s možností příjemných procházel i nákupů v místních obchůdcích. Okolo poledne se již přesunete na západní pobřeží ostrova s divokým pobřežím a nejkrásnějšími plážemi. Přestávka na oběd formou balíčku u pláže Kathisma. Po obědě asi dvouhodinová relaxace s možností koupání v tyrkysově modré vodě nebo v bazénu u místního baru. Odpoledne projížďka podél rozeklaného a dramaticky krásného západního pobřeží až na jih ostrova do letoviska Vasiliki, vyhlášeného centra pro windsurfing a druhého nejvýznamnějšího centra na ostrově. Cestou z Vasiliki uvidíte krásné scenérie a místa, která Vám průvodce doporučí pro Vaši individuální návštěvu. K večeru návrat do Nidri. Cena cca 35 EUR.

 

Faneromeni Vasiliki Karya
Katsima Nidri


Řecký večer
Na řecký večer pojedete na ostrov Meganissi. Po krátké jízdě lodí Vás čeká příjemná procházka cca 15 minut po ostrově a návštěva typické rodinné řecké taverny ve vesnici Spartohori, kde Vás přivítají a pohostí tancem, jídlem a vínem. Řecký večer bude malou rodinnou oslavou a nebude chybět ani neskutečný tanec paní domu se stolem na hlavě, který se prostě musí vidět. K večeři Vám budou nejdříve servírovány typické řecké předkrmy a jako hlavní jídlo si můžete vybrat buď kuře dle paní domu, výbornou vepřovou kotletu nebo vegetariánské jídlo. Vše bude doplněno samozřejmě i výborným řeckým vínem, které je naléváno bez omezení. Cena cca 39 EUR.

 

Meganissi Greek night Greek night BoatZápad slunce v Lefkas
Výlet vás zavede na nejzajímavější místa hlavního města ostrova Lefkas. Procházky úzkými uličkami s tradičními dřevěnými domy, rozličné kostely se zajímavými freskami, historické budovy z 16. a 17. stol. jako např. Charamoglisova knihovna či ukázky opevnění. Při večerních procházkách objevíte i staré tradiční obchůdky a taverny i centrální náměstí plné kaváren a restaurací. Zajímavá bude určitě i prohlídka nového přístavu plného jachet i procházka kolem starého přístavu při západu slunce. Cena cca 15 EUR.

 

Lefkas Lefkas Lefkas Lefkas Lefkas

 

 

Výlety jsou k zakoupení v místě pobytu u delegáta naší CK. Během informační schůzky budete seznámeni s přesnými cenami i programem výletů. Realizace záleží na dostatečném množství přihlášených zájemců. Ceny jsou orientační a mohou se během sezóny měnit.

 


Nahoru

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

informace ZDE

tvorba www stránek » intencio s.r.o.