Menu
Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

 

Fakultativní výlety v Itálii – oblast Kalábrie

 


Tropea – individuální výlet

Žádný turista by si neměl nechat ujít návštěvu jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie. Nachází se jen 8 km od Capo Vaticana a je možno se tam vydat vlakem z Ricadi (na recepci za poplatek zajistí transfer) anebo taxíkem. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách, dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu i s koupáním a odpočinkem na zdejších plážích.


Výlet Tropea Výlet Tropea Výlet Tropea

 

Sicílie – Taormina – celodenní výlet

Lodí z Tropey přejedete Messinskou úžinu a navštívíte Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu. Návštěva města potrvá cca 3 hodiny s volným rozchodem. Možnost oběda v restauraci. Poté se přesuneme do města Messiny a tam uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály. Návrat lodí zpět do Kalábrie. Cena cca 50 EUR.

 

 

Reggio Calabria + Scilla – celodenní výlet

Autobusový výlet na úplně nejjižnější části Itálie s návštěvou města Reggio Calabria, největšího kalábrijského města založeného Řeky již v 8. stol. před n. l. Není možné vynechat návštěvu muzea Nazionale se slavnými sochami řeckých válečníků v nadživotní velikosti. Dále pak navštívíte katedrálu a hlavní třídu Corso Garibaldi. Zde bude rozchod k posezením, procházkám a nákupům. Reggio je známé především vášní pro módu a místní obchody jsou opravdu vyhledávané. Okolo poledne se přesunete do kouzelného přímořského městečka Scilla. Jedná se o lázeňské a turistické středisko na pobřeží Tyrhénského moře a jeho hlavní dominantou je hrad Castello Ruffo vypínající se na skále nad mořem. Zde bude možnost oběda, procházek i koupání. Cena cca 40 EUR.

 

 

Stromboli by night – půldenní výlet

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15 minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka, možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky. Nenechte si ujít jeden z nejpůsobivějších zážitků. Cena cca 35 EUR.

 

 

Liparské ostrovy – celodenní výlet

Během celodenního výletu lodí poznáte jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů a užijete si i koupání. Navštívíte 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budete moci zúčastnit koupání přímo z lodě na překrásných světlých plážích u ostrova Lipari a občerstvení, které bude připraveno na lodi hned poté. Na ostrově Vulcano můžete využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo na plážích ze sopečného písku. Cena cca 42 EUR.

 

Výlet Lipari, Vulcano, Stromboli Výlet Lipari, Vulcano, Stromboli Výlet Lipari, Vulcano, Stromboli Výlet Lipari, Vulcano, Stromboli Výlet Lipari, Vulcano, Stromboli Výlet Lipari, Vulcano, Stromboli

 

Na uvedené fakultativní výlety jsou zpravidla poskytovány slevy pro děti.

 

 

Výlety jsou k zakoupení v místě pobytu u delegáta naší CK. Během informační schůzky budete seznámeni s přesnými cenami i programem výletů. Realizace záleží na dostatečném množství přihlášených zájemců. Ceny jsou orientační a mohou se během sezóny měnit.

 


Nahoru

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalogy 2020

Naše pobytové a poznávací katalogy pro rok 2020 Vám zašleme zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

informace ZDE

tvorba www stránek » intencio s.r.o.