Menu
Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

 

Fakultativní výlety v Turecku

 


Lodní výlet - Pirátská plavba

Lodní výlet podél pobřeží Alanye, při kterém poznáte nádhernou přírodu s divokými skalními jeskyněmi se zastávkami na koupání v křišťálově čistém moři. Cena zahrnuje oběd a nealkoholické nápoje po dobu plavby. Cena dospělý 35 EUR, dítě 6-12 let 20 EUR.

 

 

Lodní výlet po řece Manavgat, trhy v Manavgatu

Projížďka lodí po řece Manavgat až do míst, kde řeka ústí do moře. Zde využijte příležitost ke koupání. Ve městě si vychutnáte atmosféru typických trhů, kde si můžete vyzkoušet smlouvání, bez kterého se v Turecku nákupy neobejdou. Navštívíte také mešitu. V ceně výletu je oběd, nápoje. Cena dospělý 40 EUR, dítě 6 - 12 let 25 EUR.

 

 

Pamukkale a Hierapolis

Jednodenní výlet za jednou z největších turistických atrakcí v Turecku, za jedním z „přírodních divů světa“. Pamukkale znamená v překladu „bavlníkový hrad“ a jedná se o unikátní přírodní fenomén. Bílá travertinová jezírka jsou plná léčivé termální vody o teplotě 37 °C. Uvidíte také ruiny antického města Hierapolis, které jsou spolu s Pamukkale zapsány na seznam UNESCO. Během výletu navštívíte továrnu na koberce, kde na vlastní oči uvidíte, jak se získává hedvábí, a poznáte způsob ručního tkaní. Během výletu je zajištěna plná penze (bez nápojů) a vstupy. Návrat kolem půlnoci. Cena dospělý 69 EUR, dítě 6 - 12 let 35 EUR.

 

 

Turecké lázně - Hammam

Navštívit turecké lázně aspoň jednou během vašeho pobytu je téměř “povinností”. Vkročíte-li do mramorového domu, budete se cítit jako v osmanských časech. Masáž spojená s peelingem celého těla vás uklidní a omladí. Všechny lázně fungují odděleně pro muže a ženy, případně mají vyhrazeny hodiny zvlášť pro muže a pro ženy. Po vstupu je potřeba sundat oděv a omotat si kolem beder kus velkého plátna zvaného Pestemal. Návštěvníci lázní jej budou mít na sobě po celou dobu rituálu a na závěr koupele dostanou ještě suchý ručník. Nejdříve se vchází do místnosti, která se dá přirovnat k sauně, ve které dochází k vyčištění pórů a zpocení. Pak se přechází do místnosti zvané Harare, kde se každý opláchne a pak bude uložen na zahřáté kameny (göbek tasi). Dále už nastupuje zručná obsluha lázní – začínají namydlením celého těla a masáží pomocí lufové rukavice, jejímž prostřednictvím je kůže zbavována veškerých odumřelých buněk, jedná se vlastně o jakýsi druh peelingu. Na závěr čeká návštěvníky pěnová slast - nepopsatelný pocit uvolnění a relaxace, kdy celé tělo bude pokryto mýdlovou pěnou, kterou vytvoří masér speciálním postupem z namydleného kusu látky. V některých lázních nabízejí také hloubkovou olejovou masáž, chutný šálek čaje nebo něčeho osvěživého. Pocit dokonalé relaxace maximální. V ceně odvoz a procedury. Cena dospělý 25 EUR, dítě 6-12 let 15 EUR.

 

 

Jeep Safari

Dobrodružný výlet za poznáním krás vnitrozemí Turecka. Utečte na chvíli mimo turistické pobřeží - ve skupinách budete projíždět jeepy pohořím Taurus s nádhernými výhledy, navštívíte horskou vesnici. Nenechte si ujít příležitost projet se zdejší lesnatou krajinou a podívat se ke skrytým zátokám, kde se budete moci také vykoupat v řece. Také si budete moci vyzkoušet 'offroad' jízdu. Výlet zahrnuje oběd. Cena dospělý 35 EUR, dítě 8 - 12 let 20 EUR.

 

 

Sapadere kaňon

Výlety jeepy do krajiny Ali Baby a 40 loupežníků. Navštívíte nádhernou jeskyni Dim cave, podíváte se na turecký život mimo turistické centrum a jako vrchol výletu nás čeká procházka čarovným Sapade kaňonem s možností koupání v horské řece. Výlet s obědem a vstup do kaňonu. Cena dospělý 35 EUR, dítě 6-12 let 25 EUR.

 

 

Rafting - celodenní výlet

Chcete-li si užít zábavu a vzrušení, tento výlet je tím pravým pro Vás. Sjezd peřejí 1. a 2. úrovně s profesionálním instruktorem (předchozí zkušenost není nutná). Cena výletu je včetně oběda a zapůjčení vybavení pro plavbu na raftu. Oběd v ceně. Cena dospělý 42 EUR, dítě 6-12 let 21 EUR.

 


Zelený kaňon - Demre - Myra - Kekova

Projížďka lodí krásným kaňonem nádhernou krajinou s možností koupání. Dojedeme lodí až k přehradě, která zásobuje vodou široké okolí. Celodenní odpočinkový výlet s obědem. Cena dospělý 69 EUR, dítě 6-12 let 35 EUR.

 

 

Delfinárium - show a možnost plavání s delfíny

Delfíní show, která potěší jak děti, tak i dospělé. Show začíná předváděním cvičených lachtanů a po asi 15 minutách připlouvají očekávaní delfíni. Jejich přehlídka hýří pestrostí a nepřebernou škálou výskoků, přeskoků a dalších synchronizovaných akrobatických cviků, nad nimiž někdy zůstává rozum stát. Jak to dokáží? Těm, kterým delfíni učarovali, je po skončení nabídnuta možnost plavání s delfíny. Sice se jedná o nelevný příplatek, plavání stojí cca 120 Euro dospělý/dítě (dítě musí mít výšku nad 120 cm), ale jedná se o nezapomenutelný zážitek. Ve vodě s delfíny strávíte cca 45 minut, během nich s delfínem plavete, hladíte ho a on vám i zazpívá. Je prý prokázáno, že plavání s delfínem vytváří efekt, který dává radost a klid, zlepšuje imunitní systém, pozornost a sebeovládání. Ať už to je pravda nebo ne, faktem zůstává, že na přátelské doteky delfína nikdy nezapomenete. V zadní části delfinária je vybudováno potápěčské centrum, nabízející několik variant základní výuky potápění. Takže i milovníci mořské flóry a fauny si zde mohou přijít na své, stačí si jen zvolit danou lekci a svět nových zážitků vám otevře svou náruč. Cena dospělý 37 EUR, dítě 6-12 let 25 EUR.

 

 

Perge - Aspendos - Kursunlu

Celodenní autobusový výlet, na kterém se již při první zastávce v antickém městě Perge vrátíte do minulosti. Nalézá se zde vše, co má každé správné antické město mít, přes amfiteátr až po lázně. Můžete zde spatřit krásná antická sloupoví, stačí jen zavřít oči a představit si město na vrcholu rozkvětu. Zajímavostí také je, že v dávných dobách bylo významným přístavem, lodní cesta byla však v průběhu dějin zasypána. Další zastávkou na tomto výletě je Aspendos, kde navštívíte jedno z nejzachovalejších antických divadel. Jeho kapacita je 20 000 sedadel a pravidelně jsou zde pořádány nejrůznější koncerty, lidové tance a bývají zde hrávána také starořecká dramata. Návštěva tohoto amfiteátru zanechá v každém návštěvníkovi nezapomenutelný dojem. Navštívíte také továrnu na výrobu koberců. Vstupy v ceně. Cena dospělý 55 EUR, dítě 6-12 let 28 EUR.

 

 

Potápění - celodenní výlet

Objevte turecký podvodní svět se školenými instruktory. Základní kurz, oběd, dva ponory. Cena cca 50 EUR.

 

 

Akvapark - celodenní výlet

Zábava pro celou rodinu v tobogánovém a skluzavkovém ráji, v ceně vstup a oběd. Cena cca 45 EUR.

 

 

Na uvedené fakultativní výlety jsou zpravidla poskytovány slevy pro děti:

-       0 - 6 let zdarma

-       6 - 12 let sleva 50 %

 

 

Výlety jsou k zakoupení v místě pobytu u delegáta naší CK. Během informační schůzky budete seznámeni s přesnými cenami i programem výletů. Realizace záleží na dostatečném množství přihlášených zájemců. Ceny jsou orientační a mohou se během sezóny měnit.

 

 

img1302083077.jpgimg1302083285.jpgimg1302083151.jpeg


AlanyaAspendos


PergeBoat Turkey


Nahoru

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

informace ZDE

tvorba www stránek » intencio s.r.o.