Copyright © 2021 Travel 2002

Upozornění: Tato stránka slouží pouze pro informativní účely. Pro zjištění aktuálních informací navštivte prosím naše internetové stránky.
vytištěno: 06:16:19   05.12. 2021

– Tokajské dobrodružství v Uhrách a na Slovensku

Tokajské dobrodružství v Uhrách a na Slovensku

 

Tokajské dobrodružství v Uhrách a na Slovensku

 

Základní informace

Exkluzivní zájezd nejen pro milovníky vína!
Bez nočních přejezdů!
Ubytování na jednom místě, hotel s wellness a termálními bazény!
Ochutnávky vín v ceně!

 

OSTŘIHOM • VYŠEHRAD • EGERSZALÓK • BUKOVÉ HORY • SZALAJKA • TOKAJSKÁ VINAŘSKÁ OBLAST • KOŠICE • EGERSZALÓK • MIŠKOLC • MISKOLCTAPOLCA • TOKAJ • EGER • SZENTENDRE (UNESCO)

Další informace

1. den:

Brzy ráno vyjedeme z Brna, svoz Praha (další nástupní místa viz str. 5, trasy 1, 2, 3A, 3B). Dopoledne se zastavíme v Ostřihomi, abychom se podívali do největší katedrály v zemi, ve které je pochován i první maďarský Dalším atraktivním místem oblasti zvané Dunajský ohyb je Vyšehrad, kde můžeme navštívit bývalou luxusní středověkou rezidenci významného renesančního krále Matyáše. V podvečer přijedeme do župy Hévés s hlavním městem Eger. V této oblasti vínu zaslíbené, která je domovem jak proslavených červených, tak i svěžích a aromatických bílých vín, se zastavíme ve vinařství, kde zdegustujeme i vyhlášené a široko daleko známé červené víno Egri Bikavér, u nás známé jako „Býčí krev. V podvečer se ubytujeme nedaleko Egeru ve vesničce Egerszalók. Náš hotel má vlastní menší lázně – tři bazény s termální vodou (vstup v ceně).

2. den:

Po snídani navštívíme romantickou oblast Bukových hor. Budeme projíždět územím, které patří k nejhornatější oblasti Maďarska s téměř 300 objevenými jeskyněmi. Ve vesničce Szilvásvárad nastoupíme do vláčku a pojedeme 5 km dlouhým údolím řeky Szalajka. Projdeme se k vodopádu Fátyol, kde proud Salajky stéká po 17 m vysokém přírodním schodišti. Do údolí můžeme sejít příjemnou hodinovou procházkou nebo sjet vláčkem. Poté odjedeme do vesničky Noszvaj, abychom v rodinném vinařství degustovali klasická vína z oblasti Egeru (5 vzorků vín, sýr, chléb a jablíčka). Moderní technologie se zde snoubí s historií sklepů. Celkový dojem však doceníme, teprve až ochutnáme vynikající B&H Bikavér tohoto vinařství. Velmi oblíbené jsou zde i nákupy. V podvečer návrat do hotelu, možnost relaxace v bazénech, večeře. . Po večeři budeme mít možnost zajet do nedalekého vyhlášeného „Údolí krásných žen“ s více než dvěma sty vinnými sklípky, kam se vždy večer sjíždí návštěvníci za zábavou a především za dobrým vínem. Návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani pojedeme do srdce slovenské tokajské oblasti. Na ochutnávku vín s občerstvením ochutnáme 5 vzorků ze slovenské tokajské oblasti spolu s malým „záhryzkem“ – slaninkou a sýrem. Budeme si zde moci i výhodně víno nakoupit.. Odpoledne si prohlédneme historické centrum Košic, druhého největšího slovenského města. Během naší procházky opravdu nádherně renovovanou památkovou rezervací s kouzelnou pěší zónou a vodotrysky v centrálním parčíku i my pochopíme, díky čemu bylo toto město vybráno za evropské hlavní město kultury pro rok 2013 spolu s francouzským Marseille. Budeme obdivovat domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší slovenskou gotickou katedrálu sv. Alžběty, která tomuto centru dominuje. Ti, kteří nebudou chtít navštívit Slovensko, budou mít možnost strávit den v v termálním areálu Egerszalók, kde se nachází i solné útvary nazývané maďarské Pamukkale. V areálu se nachází 17 vnitřních a vnějších zážitkových bazénů, jacuzzi i svět saun. Ostatní se mohou projít do hotelu a strávit odpoledne relaxací v hotelovém termálním bazénu. Po návratu večeře a možnost relaxace v termálních hotelových bazénech. Večeře v našem hotelu jsou podávány formou švédského stolu.

4. den:

Po snídani navštívíme Miškolc, třetí největší maďarské město. Nejvýznamnější stavební památkou Miškolce je Řecko-ortodoxní kostel s nádherným 16 m vysokým ikonostasem, který líčí v 88 obrazech život Ježíšův, a obrazem milosrdné „Černé Panny Marie z Kazán“, kterou darovala carevna Kateřina II. Ti, kteří dají přednost koupání, mohou navštívit unikátní jeskynní termální lázně Miskolctapolca. Zdejší koupání je jedinečným zážitkem díky speciálním světelným efektům v jeskynních bazénech, podvodnímu proudu a bublinkové koupeli. Odpoledne přijedeme do významné vinařské oblasti Tokaj, která světu dodává již 450 let světoznámé tokajské víno, které je také nazýváno „král vín a víno králů“, neboť k jeho odběratelům a milovníkům patřili již před 450 lety ruští carové, polští králové, ba i sám římský papež. V Tokaji navštívíme rodinné vinařství, abychom se po prohlídce vinohradu posadili do kvelbeného sklepa, kde již pro nás bude připravena degustace tokajských vín podávaných spolu s jablíčky a sýrem. Budeme tak mít srovnání se sousední slovenskou tokajskou oblastí. Návrat do hotelu, večeře, relaxace.

5. den:

Po snídani se zastavíme v Egeru – městě, které je pokládáno za barokní perlu Maďarska. Vystoupáme na hrad a dozvíme se zde, proč město dostalo za statečného odboje proti Turkům přídomek „Město lásky k vlasti“. Prohlédneme si barokní náměstí, navštívíme kostel sv. Antonína z Padovy, 40metrový minaret, který je jednou z nejseverněji situovaných památek turecké éry v Evropě, radnici komitátu Heves, barokní ulici L. Kossutha. V klasicistické Arcibiskupské katedrále, druhém největším kostele v Maďarsku, spatříme také největší varhany v zemi. Nejstarší vyhlídkový mrakodrap v Evropě se nachází v bývalém Arcibiskupském lyceu – dnes Vysoké škole pedagogické. Odpoledne při návratu domů zavítáme ještě jednou do nádherné oblasti maďarského Dunaje. Zastavíme se v romantickém městečku Szentendre, které inspirovalo ve své tvorbě řadu umělců. V labyrintu malebných uliček si nakoupíme vyhlášenou papriku nebo jiné typické suvenýry. Určitě se necháme zlákat k posezení v jedné z kavárniček a neměli bychom si nechat ujít místní halaszle, guláš a jiné vyhlášené speciality. Zaposloucháme se do klapotu koňských drožek a na chvíli se tak přeneseme do minulého století. Do Brna přijedeme v cca 21h, následně do Prahy.

 
 

CENA ZAHRNUJE

• dopravu autobusem
• 4× ubytování v hotelu 3* s wellness
• 4× snídani
• 4× ochutnávku vín s občerstvením
• průvodcovské služby

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 1900,- Kč

• 3x večeře - švédský stůl (os/pobyt) - 990,- Kč

• ubytování v apartmá - ložnice a obývací část (os/pobyt) - 390 Kč viz cena v tabulce

• Komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 490,- Kč

• pobytová taxa cca 7 €/os/pobyt (platba v hotelu)

• Předpokládaná částka na vstupy cca 15 €.

• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa (os/pobyt) - 290,- Kč

CENY A TERMÍNY

Doprava: autobusem

TERMÍNY NOCÍ Dle programu  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Cena - lůžko v apartmá pro 2-3 osoby    Cena - 3. osoba na přistýlce - lze jen v apartmá   Doprava 
25.09. - 29.09. 4 UP0925  10 390 Kč  11 180 Kč  10 790 Kč  Autobusem