93

Zájezd Velikonoce ve Štýrsku rychlovlakem Railjet

od 8 990 Kč
do oblíbených

GRAZ • SEMMERING • STÜBING • LEOBEN • EGGENBERG

Cesta tam i zpět vlakem!

Ubytování na jednom místě!

Doprava Vlakem
Strava Snídaně

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
GRAZ • SEMMERING • STÜBING • LEOBEN • EGGENBERG

Zažijte cestu rychlovlakem po trase horské železnice UNESCO Semmering a rakouské Štýrsko naživo i z neobvyklého pohledu a to z oken vlaku. Čekají na vás údolí, kam autobus nezajede, pohledy, které jinak neuvidíte. Poznáte krásy a památky historického i moderního Grazu i městeček na řece Mur a to v době slavnostní velikonoční atmosféry, cesta lanovkou na Schlossberg. Vlakový zájezd je ideální pro milovníky vlaků a vláčků všeho druhu a nenudí se ani děti. Skupina max. 25 osob.

1. den
1. den: V ranních hodinách odjedeme z Prahy (cca 06:40), Brna (09:20), z Břeclavi (09:55) komfortním rychlovlakem Railjet (dále možný nástup v Brně, Břeclavi) do metropole Štýrska Grazu. Během jízdy přes Rakousko nás čekají impozantní vyhlídky na nové futuristické vídeňské nádraží Wien Hauptbahnhof. Přes Alpy projedeme nejstarší horskou železnicí světa Semmering s 15 tunely a 16 viadukty. Ojedinělý projekt vytvořený v 19. století Carlem von Ghegem byl technický div své doby, dnes je zapsán na listině UNESCO. Během cesty se budeme kochat velkolepými výhledy do alpských údolí a soutěsek. Odpoledne přijedeme do Grazu (Štýrský Hradec), ubytujeme se a poté se projdeme historickým centrem města ležícím na řece Mur, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, s bohatě zdobenou radnicí, hodinovou věží s překrásnými výhledy do okolí, palácem s nádherným gotickým schodištěm. Symbolem města je Schlossberg – zámecký vrch na 120 m vysokém kopci. Během naší procházky budeme obdivovat středověké uličky i exteriéry hypermoderních budov přelomu tisíciletí.

2. den
Zájemci se mohou zúčastnit fakultativního výletu, kdy se regionálním vlakem vydáme do Stübingu, kde si prohlédneme největší rakouský skanzen s řadou budov všech spolkových zemí i jižního Tyrolska, součástí jsou také ukázky řemesel, velikonoční atmosféra. Odpoledne vyjedeme lanovou dráhou na vrch Schlossberg s hodinovou věží, pro dětské zájemce je možná zážitková jízda Pohádková železnice. Ti, kteří o fakultativní výlet mít zájem nebudou, mohou strávit volný den v Grazu k návštěvě galerií a muzeí. Zajímavostí je např. Landeszeughaus (Zbrojnice) s nejrozsáhlejší expozicí zbraní a brnění na světě zahrnující na 32 tis. exponátů, Kunsthaus (Dům umění), který navrhli architekti Peter Cook a Colin Fournier. Klenotem moderní architektury je Murinsel, umělý ostrov na řece Mur. Podvečer se vydáme do ulic Grazu s velikonoční atmosférou, kterou podtrhnou velikonoční trhy na náměstí před radnicí.

3. den
S průvodcem se vydáme po regionální železnici do údolí řeky Mur, do malebného města Leoben. Čeká nás Benediktinský klášter Göss, kostel sv. Jakuba z 12. století, hrad Massenburg, spousta hospůdek s nejslavnějším pivním mokem Štýrska - pivem Gosser. Odpoledne odjedeme do města Bruck an der Mur, které založil český král Otakar II. Zájemci mohou vystoupat k hradu OberKapfenberg nebo strávit celodenní pobyt v Grazu s návštěvou muzeí a galerií a vychutnávání si atmosféry kouzelných uliček. Pro zájemce fakultativně možnost společné večeře v restauraci s místní gastronomií.

4. den
Tramvajovou linkou přejedeme k honosnému zámku Eggenberg, sídlu slavného rodu Eggenbergů, který v 17. století sídlil i v jižních Čechách. Během prohlídky budeme obdivovat barokní interiéry, malované stropy a projdeme se také velká zahradou s historickými odrůdami růží. Poté se přesuneme na nádraží v Grazu a opět komfortním vlakem Railjet se vydáme na cestu do ČR. Výstup v Břeclavi, Brně, příjezd do Prahy ve večerních hodinách (cca 22 hodin).

Cena zahrnuje
• dopravu vlakem do Grazu a zpět (Railjet Ekonomy)
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 3× snídani
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 2.400 Kč
• 1x večeře 690 Kč
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč


Předpokládaná částka na vstupy a jízdenky cca 100 €.

Mapa

souřadnice nejsou zadané