Zájezd Z Čech až do Luzernu vlakem

do oblíbených
momentálně nejsou dostupné termíny
Obsazení pokoje
ZDARMA

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
CURYCH • LUZERN • PILATUS

1. den
Individuálně vlakem z Brna, Olomouce a Ostravy do Prahy, odkud ve večerních hodinách (18:04) odjedeme z Prahy, přes Tábor a Českých Budějovic lůžkovým vlakem Jižním expresem do Curychu (9:25) do Švýcarska.

2. den
Ráno přijedeme do Curychu, světového centra bankovnictví, obchodu a výroby hodinek, kde nás obklopí velkolepá budova nádraží Bahnhof. Projdeme se po Bahnhofstrasse, luxusní nákupní třídě, se snad nejdražšími obchody v Evropě, do historického centra. Nachází se zde katedrála Fraumünster s historií od roku 853 s překrásnou vitráží M. Chagalla, Wasserkürche a Grossmunsten, zajímavé je také muzeum hodinek. Chvíle odpočinku můžeme strávit u Curyšského jezera. Zájemci se mohou zúčastnit plavby vyhlídkovým parníkem po curyšském jezeře. V podvečer odjedeme vlakem do Luzernu, v jehož centru se ubytujeme. Při večerní procházce u řeky Reuss a slavného Kaplového mostu se budeme kochat pohledy na osvětlenou moderní architekturu.

3. den
Tento den strávíme v Luzernu, jednom z nejkrásnějších švýcarských měst a historickém centru kantonu. Budeme se toulat uličkami středověkého Starého města, podíváme se na náměstí Weinmarkt, kde se nachází pozdně renesanční radnice. Projdeme se po dřevěných mostech přes řeku Reuss – Kapellbrücke, původem ze 14. stol., který byl po požáru obnoven a ozdoben malbami Spreuerbrücke. Fakultativně možnost lodního výletu po Vierwaldstättském jezeře. Zájemci mohou navštívit jedinečná místní muzea. Unikátní je dopravní muzeum Verkehrshaus der Schweiz, kde jsou zastoupena a poutavě přiblížena všechna dopravní odvětví: železnice s modelem stavby nejdelšího železničního tunelu na světě – Gotthardského tunelu, švýcarské silnice, lanovky, mosty, letecká i kosmická doprava. V Muzeu Rosengart najdeme umělecké sbírky (Picasso a Paul Klee), můžeme se podívat také do muzea Richarda Wagnera. Další variantou, jak strávit tento den, je zúčastnit se exkluzivního výletu přes Gottharský průsmyk, jedním směrem nejdelším železničním tunelem světa (57 km). Prohlídka Bellinzony, metropole italského kantonu Ticino se třemi středověkými hrady. Během zpáteční cesty se budeme kochat panoramatickými výhledy ze staré gotthardské železnice. Návrat do Luzernu (cca 40 CHF, nutno objednat v CK). V podvečer budeme mít možnost ochutnání místních gastronomických specialit a obdivovat krásy večerního města.

4. den
Tento den na nás čeká jezero a hora Pilatus s možností lehké turistiky. Absolvujeme Goldene Rundfart – Zlatou okružní cestu, která zahrnuje kombinace lodě, vlaku, lanovky a zubačku). Nejstrmější zubačkou na světě a visutou lanovku Pilatusbahn se dostaneme na horu Pilatus s rozeklaným vrcholem (2 133 m n. m.), kde se před námi rozevřou překrásné výhledy. Pokračovat budeme lodí s výhledy na Alpy. Podnikneme také turistiku Dračí stezkou. Po návratu do Luzernu se mohou zájemci podívat na moderní architekturu kongresového a nákupního centra, budovu KKL na nábřeží architekta Jeana Novela. V podvečer se vypravíme vlakem zpět do Curychu, volno k občerstvení a nákupům. Ve večerních hodinách odjedeme lůžkovým vlakem Jižním expresem zpět do Prahy (21:40).

5. den
Návrat do ČR v dopoledních hodinách (10:57).

Cena zahrnuje
• zpáteční jízdenku na noční vlak s lůžkem Praha–Curych (3 lůžkové kupé – dámské/pánské)
• zpáteční jízdenku Curych–Luzern
• 2× snídaňový balíček ve vlaku
• 2× ubytování ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 3* v centru Luzernu
• 2× snídani
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 2.900 Kč
• kupé pro 2 osoby 2.800 Kč/os. (omezené množství)
• záloha na lanovku a zubačku na Pilatus 1.900 Kč (od 10 osob)
• záloha na fakultativní výlet Gotthart 1300 Kč (od 6 osob cca 40€/os)
• pojištění léčebných výloh a storna 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy a jízdenky cca 60 €.

Mapa