Vážení zákazníci, CK TRAVEL 2002 řeší storna zájezdů dle svých Všeobecných obchodních podmínek. V současné chvíli se snažíme zrealizovat vydávání poukazů dle doporučení MMR, kdy CK jsou oprávněny vydat zákazníkovi poukaz na odložené čerpání služeb v hodnotě uhrazené částky.

Tyto poukazy, které jsou pojištěné stejně jako zájezdy, budou moct klienti využít na zájezdy realizované naší CK v pozdějších termínech nebo příští rok.

Na základě opatření vlády jsou naše provozovny do odvolání uzavřeny. Provoz CK však přerušen není, služby a podporu nadále poskytujeme. V případě potřeby nás kontaktujte emailem na ck@travel2002.cz (pobytové zájezdy) a martina@travel2002.cz (poznávací zájezdy). Vzhledem k množství dotazů Vás však prosíme o trpělivost. Děkujeme za pochopení a také za všechny vzkazy podpory.
Menu
Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Bulgakův Kyjev, Černobyl a živý skanzen Sovětů přejít zpět do výpisu destinace: Ukrajina | Bulgakův Kyjev, Černobyl a živý skanzen Sovětů

S výletem do Janukovičovy vily a plavbou po Dněpru!
Tam i zpět letecky!
Ubytování v hotelu 3*!
Plavba po Dněpru a večeře v ceně!

KYJEV • PLAVBA PO DNĚPRU • ČERNOBYL (ZA PŘÍPLATEK) • PRIPJAŤ • SLAVUTYČ • ČERNIGOV • MEŽYHIRJE

Předpokládané letové časy:

Níže uvedené časy jsou orientační, jsou platné v době zveřejnění a nejsou závazné. Zákazník obdrží závazné informace o svém odletu včetně závazných letových časů v POKYNECH K ZÁJEZDU, které mu zašleme před odletem (zpravidla 7 dní před termínem nástupu na zájezd).

Odlet: Praha 15:00 – 18:15 Kyjev
Návrat: Kyjev 09:25 – 10:35 Praha


1. den:

Odlet z Prahy do Kyjeva, po příletu absolvujeme okružní jízdu. Naši prohlídku města zahájíme na náměstí Majdan nezávislosti, kde v roce 2013 začala pro Ukrajince tzv. Revoluce důstojnosti. Pojedeme k monumentální soše Matky-vlasti, odkud se nám otevře jedinečný výhled na město, po bulváru Chresčatyk, který dává vzpomenout době těžkého poválečného stalinismu ve městě, které bylo za války mocně bombardováno, ale který se dnes vždy o víkendových večerech proměňuje z rušné třídy na pěší zónu, a tedy místo setkávání muzikantů a jiných umělců. Kolem Zlaté brány, která je připomínkou opevnění kdysi klíčového středověkého města východní Evropy, se dostaneme k univerzitě Tarase Ševčenka a parlamentu, kde kdysi krátce zasedala v r. 1917 tzv. Ukrajinská lidová republika. Nahlédneme do chrámů sv. Sofie z 11. století a sv. Michajla z 12. století, které sehrály v dějinách země důležitou roli. Večeře v hotelu, nocleh.

2. den:

Po snídani se vydáme do nejstaršího kláštera na celé Rusi – Kyjevo-pečerské Lavry z 11. století, kde vedle prohlídky komplexu navštívíme také prastaré katakomby s ostatky mnichů, kam se vypravují místní poutníci, a podíváme se i do dílny, kde se píší ikony se svým symbolickým znázorňováním. Kousek od kláštera se také nachází Památník hladomoru připomínající jednu z nejděsivějších kapitol moderních dějin země. Na oběd zamíříme do starého města, obchodnické čtvrti Podil, které je hezkou protiváhou sovětským bulvárům v centru. Kyjevské speciality ve výhodných cenách ochutnáme v jedné z oblíbených restaurací nedávno vzniklého řetězce. V Podilu sídlí také nejen historicky významná Kyjevo-mohyljanská akademie, která byla pozoruhodným projektem centra pravoslavné duchovní inteligence, a která dává vzpomenout době ukrajinského baroka a kozáků, tedy podle Ukrajinců době největšího rozkvětu země. Poté se projdeme do bohémské uličky plné divadel, kaváren a restaurací, kde navštívíme dům, ve kterém žil slavný kyjevský rodák Michail Bulgakov, autor románu Mistr a Markétka. V osobním volnu si budeme moci posedět v místních kouzelných kavárnách, nakoupit si tradiční ukrajinské suvenýry, jako jsou vodka, vyšívanky, zajímavá je i móda inspirovaná místním folklórem. Neměli bychom si nechat ujít ani návštěvu obchodního domu „Vsje svojim“, kde najdeme kolekce výhradně ukrajinských designérů. V podvečer při západu slunce budeme obdivovat Kyjev i téměř mořský přístav z hladiny Dněpru během lodní plavby.

3. den:

Po snídani se fakultativně vypravíme do Černobylu (min. 10 os.), místa neblaze proslulé jaderné havárie, která nezanechala apokalyptický ráz pouze ve zdejší zakázané zóně kolem reaktoru, ale která znamenala také definitivní konec éry Sovětského svazu. Do té se přesto autenticky vrátíme ve městě Pripjať, které zůstalo opuštěným a zakonzervovaným městem duchů po dramatické evakuaci obyvatel. Uvidíme i školu, kulturní dům, plavecký bazén, lodní přístav a nemocnici. Před odjezdem projdeme dozimetrickou zónou. Po návratu do Kyjeva si můžeme odpočinout v proslulých kyjevských parcích, kde dnes na festivalech veřejně čítávají přední ukrajinští spisovatelé. Před večeří se zastavíme u třetího ze symbolů centra města – chrámu sv. Andrije, odkud se nabízí romantický výhled na staré město a přístav.

4. den:

Tento den se budeme věnovat okolí Kyjeva. Ohromí nás nejen obrovská řeka Dněpr připomínající moře, kolem které budeme projíždět, ale především „sovětské“ město Slavutyč, které je živým skanzenem pozdně sovětské panelákové architektury. Bylo zbudováno narychlo komunisty po černobylské havárii pro evakuované obyvatelstvo z Pripjati. Dozvíme se o unikátním projektu brněnské umělkyně Kateřiny Šedé „Made in Slavutych“, jímž se snaží z letargie probudit místní obyvatelstvo a který se téměř dostal do Guinessovy knihy rekordů… Absolutním kontrastem pro nás bude zastávka v nejstarším ukrajinském městě Černigov se starobylými chrámy a překrásným pravoslavným klášterem. Poté již budeme směřovat do přírodního parku Mežyhirje, kde se nachází velký magnet pro turisty. Viděli jste již Muzeum korupce? Dnes tedy navštívíme bývalou rezidenci prezidenta Janukoviče (cca 12 €), která se rozkládá na neuvěřitelné ploše 140 ha a k jejímuž projetí si můžete vypůjčit i motokolo. Budeme se procházet nádherným parkem se záhony exotických květin, křišťálovými jezírky, fontánami, sochami, uvidíme skleník s banány, golfové hřiště, přistávací dráhu pro helikoptéry ba i osobní benzínovou pumpu. A což teprve, když vstoupíme do Honky, okázalé kýčovité vily vystavěné ve stylu anglického hradu… Nádherné lustry byly doplněny vzácnými ikonami a obrazy slavných mistrů jednoduše ukradených ze státních muzeí. Součástí komplexu je i prezidentova zoologická zahrada, která dnes již patří státu. Cestou zpět se zastavíme u Dněpru, který je lákavým místem k odpočinku, provozování vodních sportů, jsou zde i pláže, kde se místní koupají i marina, která je domovem mnoha jachet..Večer se můžeme vydat s průvodcem do Podolí a zastavit se v některé z útulných Podolských restaurací, které s oblibou navštěvují také místní.

5. den:

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

• leteckou přepravu Praha–Kyjev–Praha
• transfery z/na letiště v Kyjevě
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 3*
• 4× snídani
• 2× večeři
• plavbu po Dněpru
• celodenní výlet autobusem (Centrální Ukrajina, Mežihirje 3. den)
• průvodcovské služby

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 2300,- Kč

• odbavení zavazadla do 20 kg (ks/os/pobyt) - 1600,- Kč

• výlet do Černobylu včetně oběda (os/pobyt) - 2600,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 590,- Kč

• Předpokládaná částka na vstupy cca 30 €.

CENY A TERMÍNY

Doprava: letecky, Odlety: Praha

TERMÍNY NOCÍ Dle programu  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Doprava 
23.07. - 27.07. 4 KY0723  17 990 Kč  Letecky_z_Prahy  Objednat 
24.09. - 28.09. 4 KY0924  17 990 Kč  Letecky_z_Prahy  Objednat 

Zpět

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Katalogy 2020

Naše pobytové a poznávací katalogy pro rok 2020 Vám zašleme zdarma

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

informace ZDE

tvorba www stránek » intencio s.r.o.