Menu
Hledání zájezdůZvolte typ zájezdu a zemi:

Uzbekistán - bájná země orientu na Hedvábné stezce přejít zpět na: Poznávací zájezdy

Tam i zpět letecky!
Ubytování v hotelech 3* a 4*!
Polopenze a obědy v ceně!
Všechny vstupy v ceně!

TAŠKENT • URGENČ • CHIVA • PUŠŤ • KYZYLKUM • BUCHARA • SAMARKAND

Připravujeme.

1. den:

Odlet z Prahy (na vyžádání z Vídně) do Taškentu (let s přestupem).

2. den:

V brzkých ranních hodinách přílet do dějinami zkoušeného Taškentu, hlavního města Uzbekistánu. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Po snídani se vydáme do samotného města, které několikrát změnilo své jméno, bylo dobito Čingischánem, zničeno zemětřesením a bylo dlouholetou součástí Sovětského Svazu. V uzbečtině Taškent znamená „kamenné město“ a je známé svými kontrasty moderního a starého. V tzv. starém městě, kde je možné objevit ještě pozůstatky původního Taškentu, navštívíme architektonický komplex Hazrat Imam, nekropoli imáma Abú Bakr Muhammada al-Kaffal Shashi z 15. stol. Komplex se skládá ze tří částí – mešity Jami, madrasy Barak-Khan, která byla postavena v 16. století a dnes slouží jako sídlo muftího, nejvyššího mluvčího uzbeckých muslimů, a mauzolea Kaffal Shashi, které je nejstarší stavbou celého komplexu. V těsné blízkosti bazaru uvidíme další lákadlo, madrasu Kukeldash – nádhernou, mozaikou vykládanou stavbu vybudovanou v roce 1570, která jako jedna z mála náboženských budov přežila velké zemětřesení v roce 1966. Transfer na letiště a v 19:00 odlet do Urgenče (přílet 20:30). Po příletu transfer na ubytování do Chivy ležící ve středu slané pouště, kde se mezi pískem a kameny bělají hromádky soli. Ubytování, nocleh. V případě zájmu je možno místo výše uvedeného programu navštívit v Taškentu stáje se slavnými Akhal-Teke koňmi (cca 6 USD, jízda na koni cca 10 USD).

3. den:

Po snídani se vydáme na poznávání starého pouštního města Chiva, jelikož nevidět Chivu, je jako nebýt v Uzbekistánu. Jen málokteré město se může pochlubit takovým bohatstvím paláců s nádhernými mozaikami, unikátními minarety, medresami a mešitami. Opevněný střed města s názvem Ičan Kala je zapsán na seznamu UNESCO. Ve svých kamenných hradbách skrývá na 250 zachovalých staveb a dovnitř se můžeme dostat jednou ze čtyř bran, z nichž hlavní městská brána je vskutku monumentální – má 10 metrů na výšku a 4 metry na šířku. Hned za bránou se nachází medresa chána Muhammada Amina, v jejím sousedství stojí nepřehlédnutelný a jedinečný mozaikou pokrytý minaret Kalta Minor, který byl plánován jako nejvyšší minaret Střední Asie, ale nakonec bylo postaveno pouze 26 metrů. Přes Palácové náměstí s chanskou rezidencí Kunya Ark přijdeme k nejstarší dochované památce města, kterou je velká Páteční mešita, která se dochovala dodnes ve své původní archaické podobě, která nemá ve Střední Asii analogii. V jižní části města zamíříme k medrese Islama Hodži, u které se vypíná nejvyšší chivský minaret. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den:

Po snídani nás čeká dlouhá cesta přes poušť Kyzylkum, což v překladu znamená „červený písek“. Svou rozlohou 298 000 km² patří mezi největší světové pouště. Pojedeme kolem řeky Amudarji, bájného Oxusu krajem Chórezm a cílem naší cesty bude Buchara, místo věčného odpočinku vládců (cesta cca 6,5 hod.). Ubytování a odpočinek, Nocleh.

5. den:

Buchara, ležící na rozhraní pouští Karakum a Kyzylkum, je živoucím muzeum a noblesním městem zapsaným na seznamu UNESCO. Ve své době bylo velkým obchodním centrem na Hedvábné cestě se zoroastriánskými a židovskými tradicemi. Nejhodnotnější památkou je zřejmě Mauzoleum Ismaila Samaniho z 10. stol., prohlédneme si i čtyři minarety Char Minar, zastavíme se na náměstí Lyabi Hauz, které je umístěno na umělé nádrži, v jejíchž vodách se odráží Nadir Divan Begi Khanagha, a kde spočineme ve stínu 400 let starých morušových stromů. Neměli bychom opomenout ochutnat některou z místních specialit – šorpa, samsa, plov, haghman, manty. Prohlédneme si výrobu nožů dle staletých tradic, mince z dob Hedvábné stezky, navštívíme dílnu na hedvábí, ale můžeme vyzkoušet i masáž při svíčkách v královských lázních z 16. století. A mnohé další na nás čeká v tomto fascinujícím městě. Nocleh.

6. den:

Po snídani se vydáme po stopách karavan do města Samarkand (UNESCO), „města modrých paláců“ opředeného legendami, nejhezčího a nejzajímavějšího města na celé Hedvábné cestě, jehož historie se datuje více než 2 500 let zpátky. O náměstí Registan, které údajně existovalo již před vpádem Mongolů, se říká, že je nejkrásnějším náměstím světa. Patronem města byl emír Timur, který nechal vystavět obrovské vědecké centrum a jeho potomek Ulugbek tu pak nechal přistavit slavnou hvězdárnu. Navštívíme medresu Ulugbekovu, Sherdor a Tilya Kori i Mauzoleum Guri Amir s hrobkou velkého Tamerlána. Ubytování, nocleh.

7. den:

Po snídani budeme pokračovat v prohlídce města, kterém u se říká perla islámu, zrcadlo světa i šperk vesmíru. Zavítáme ke svatostánku obřích rozměrů, mešitě Bibi Chanum, která dokáže pojmout až 10 tisíc věřících, navštívíme mauzoleum Shakhi Zinda, orientální tržnici Siyob bazar, starodávné sídliště Afrosiyab i muzeum. Na každém kroku nás bude očekávat nezapomenutelný zážitek – portréty na městském hřbitově, ukázky hry na typické hudební nástroje i řemesel. Transfer na železniční stanici a luxusním rychlovlakem se přesuneme do Taškentu. Po příjezdu transfer na hotel, ubytování, nocleh.

8. den:

Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.
Garantujeme možnost okamžitého odstoupení od smlouvy o zájezdu bez stornopoplatku a vrácení uhrazených prostředků do 14 dnů, v případě: zákazu cestování (vláda oficiálně doporučí necestovat do cílového regionu dané země z důvodů pandemie Covid-19) a uzavření českých hranic.

CENA ZAHRNUJE

• leteckou přepravu Praha–Taškent–Praha
• leteckou přepravu Taškent–Urgenč
• rychlovlak Samarkand- Taškent
• transfery a dopravu místním autobusem dle programu
• 6× ubytování v hotelech ve 2lůžkových pokojích (standard 3* a 4*)
• 1× ranní ubytování po příletu do Taškentu
• 6× polopenzi (snídaně a večeře)
• 3× oběd
• vstupy do památek dle programu
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

PŘÍPLATKY

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 6500,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna do 40.000 Kč (os/pobyt) - 1323,- Kč

• pojištění léčebných výloh a storna do 80.000 Kč (os/pobyt) - 2023,- Kč

• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Svět (os/pobyt) - 590,- Kč

• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa (os/pobyt)

• jednolůžkový pokoj (os/pobyt)

• pojištění léčebných výloh a storna do 40.000 Kč (os/pobyt)

• pojištění léčebných výloh a storna do 80.000 Kč (os/pobyt)

• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Svět (os/pobyt)

• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa (os/pobyt) - 590,- Kč

CENY A TERMÍNY

Doprava: letecky, Odlety: Praha

TERMÍNY NOCÍ Dle programu  
 Č. zájezdu   Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji   Doprava 
25.09. - 02.10. 7 UZ0925  45 990 Kč  Letecky_z_Prahy   
TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Moravské nám. 4
602 00 Brno

Po-pá 9:00 - 18:00 hod.

Tel./fax: +420 542 210 102
Mobil: +420 602 793 313

Mail: ck@travel2002.cz

TRAVEL 2002, spol s r. o.

TRAVEL 2002, spol. s r. o.
Kovářská 396
696 62 Strážnice

Po-pá 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00

Tel./fax: +420 518 334 466
Mail: dovolena@travel2002.cz
Skupiny: groups@travel2002.cz

 

Parkování

na letišti v Brně, Praze a Ostravě

informace ZDE

tvorba www stránek » intencio s.r.o.