Zájezd Nejen za vínem a tangem do Argentiny, s návštěvou ledovcové Patagonie - nejjižnějšího území planety

do oblíbených
momentálně nejsou dostupné termíny
Obsazení pokoje
ZDARMA

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
BUENOS AIRES • LEDOVEC PERITO MORENO • PUNTA BANDERA • ÚDOLÍ LERMA • SAN PEDRO DE YACOCHUA • CESTA INKŮ TIN-TIN • PIEDRA DEL MOLINO • MENDOZA • ÚDOLÍ UCO • BUENOS AIRES • TANGO SHOW • BUENOS AIRES

1. den
Odlet z Prahy/Vídně s přestupem do Buenos Aires.

2. den
Přílet do Buenos Aires v brzkých ranních hodinách 04:40. Původní název města zněl Puerto de Nuestra Señora Santa María del Buen Aire (česky Přístav naší Nejsvětější Panny Marie dobrého větru). Po příletu nás bude čekat okružní jízda městem. Podíváme se na nejreprezentativnější místa hlavního města, jako je srdce města - Plaza de Mayo s radnicí, Casa Rosada (Prezidentský palác), Cabildo, katedrála a mnoho dalších budov a paláců zvláštní architektonické, historické a kulturní hodnoty. Podíváme se také do La Boca, italské přistěhovalecké čtvrti, projdeme se uličkou Caminito s uměleckými galeriemi, ze kterých dýchá duše Tanga, zavítáme i do San Telmo, domova aristokracie města 19. století s obchody se starožitnostmi. Pojedeme také kolem domu a kostela papeže Františka a také katedrály, ve které působil ještě coby kardinál Bergolio. S argentinskou kuchyní se seznámíme během příjemného brunche v typickém baru. V odpoledních hodinách již zaměníme argentinské léto za svět ledového království a odletíme z letiště pro vnitrostátní lety do Patagonie. Ubytujeme se v oblasti El Calafate, které leží na břehu největšího argentinského jezera Lago Argentino na úpatí And. Cílem všech turistů je národní park Los Glaciares, který je pro svou unikátnost a ochranu pevninských ledovců a lesů jižních And a Patagonie zapsán na seznam UNESCO. Nocleh v oblasti El Calafate. (Při změně letového řádu přesuneme program, který nezvládneme po příletu na poslední den.).

3. den
Po snídani se vydáme na celodenní výlet k ledovci Perito Moreno vzdálenému cca 80 km. Nejprve budeme projíždět Patagonskou stepí, uvidíme pravý břeh jezera Argentina se zátokou Rendona Bay, která je domovem mnoha ptáků, z nichž nejvíce vynikají černé labutě, plameňáci a kachny. Naše oči upoutá žlutá krajina, která vděčí za svou barvu místním pastvinám „coiron“. Patagonská step je plná stromů a květů různých barev, z nichž nejvýraznější je červená, která koresponduje s patagonskými andskými lesy. Po příjezdu do přístavu Curva de los Suspiros se nám naskytne první panoramatický pohled na ledovec Perito Moreno, který patří k jedněm z největších a je jediným postupujícím ledovcem na světě. Zvolna se pohybuje směrem k přední části poloostrova Magallanes. Jakmile dosáhne břehů poloostrova, vytvoří přirozenou přehradu z ledu, která brání toku vody z přítoku Rico k ledovcové bariéře. Hladina vody pak stoupá nahoru a tlačí na ledovou masu, která se pak pozvolna odděluje. Ta vytváří přírodní tunely, kterými voda proudí do jezera Lago Argentino. Po připlutí do přístavu Bajo las Sombras navštívíme návštěvnické centrum se systémem balkónů a lávkových mostů, po kterých se můžeme procházet a odkud se nám naskytne úžasný výhled na ledovec. Během výletu si zájemci mohou zakoupit oběd nebo se vydat na hodinovou plavbu Safari Nautico Navigation (26 USD) kolem ledovce Perito Moreno. Uvidí ledovec ze zcela jiné perspektivy a loďka také před ledovcovou stěnou zastaví pro dech beroucí fotografie. Po návratu do hotelu pro nás bude zajištěna večeře.

4. den
Za příznivého počasí absolvujeme výlet - „Ice of Rivers Navigation“ (výlet je zahrnut již v ceně zájezdu, v případě, že by se z důvodu špatného počasí nekonal, bude vám vráceno 3.200 Kč). Z přístavu Punta Bandera se vydáme na cca 3 hodinovou plavbu a poplujeme severním ramenem jezera Argentino až do kanálu Upsala, kde se nám otevře pohled na velkolepou ledovou bariéru a pokud nám to umožní umístění ledovců, dostaneme se až k ledovcové stěně. Poté splavíme kanál Spegazzini, kde budeme pozorovat ledovec Seco, a dostaneme se až do přední části ledovce Spegazzini, který je nejvyšším v celém národním parku. Návrat do přístavu. Volné odpoledne v El Calafate, večeře. Nocleh v oblasti El Calafate.

5. den
Po poledni odletíme z El Calafate do Salty (přes Buenos Aires). Večer transfer na ubytování v Saltě, nocleh.

6. den
Ze Salty se vydáme na jih cestou 68, která se vine údolím Lerma a jejími historickými městy. Dostaneme se do Quebrady de las Conchas, kde větrná a vodní eroze vyřezala na skalách impozantní tvary jako Amfiteátr, hrdlo ďábla, ropucha a další. V provincii Salty navštívíme vyhlášenou vinařskou oblast Cafayate proslavenou produkcí vín se speciální charakteristikou, jíž vděčí zvláštnímu mikroklima a složení půdy. Budeme žasnout při pohledu na vinice, které se táhnou po úbočích And do výšek v Evropě nemyslitelných 700 - 1.400 m a existuje vinice, která jde do výšky 2.400 m. Nejznámější odrůdou je Torrontés, které ochutnáme ve vinařství Piattelli. Z dalších vín, která zde zdegustujeme, to budou Malbec, Malbec-Tannat a Cabernet Sauvignon. Poté pro nás bude připraven oběd, při kterém bude podán Malbec a Torrontes. Ubytujeme se v oblasti Cafayete.

7. den
Po snídani budeme obdivovat nádhernou hornatou krajinu. Cesta vede podél úrodného údolí řeky Río Calchaquí přes malé historické vesnice Molinos, San Carlos, Animana a další. Ve vinařství San Pedro de Yacochua zdegustujeme Torrente a Malbec. Cestou se zastavíme na oběd v tradiční haciendě, která zde stojí již více než 200 let a byla domovem guvernéra Salty, jež byl dosazen španělským králem. Dnes je zde hotel s komfortem 21. století připomínající slavné koloniální období. Stará vesnice Cachi se nachází na soutoku řek Cachi a Calchaquí a je situovaná 2.280 m. Toto důležité centrum produkce pepře je obklopeno impozantními horami. Nocleh v oblasti Cachi.

8. den
Po snídani se budeme vracet do Salty. Pojedeme národním parkem Los Cardones, kterou vede stará cesta Inků Tin-Tin. Dosáhneme výšky 3.384 m nad mořem Piedra Del Molino. Vyjedeme na Biskupský útes, cestou se nám budou rozevírat panoramatické výhledy do údolí s domečky a ovocnými sady. Přijedeme do Mary a soutěsky Quebrada de los Laures a odtud budeme pokračovat do Chioana a uvidíme městečka nacházející se v údolí Lerma. Odpoledne přijedeme do Salty. Zbytek dne budeme mít volno v Saltě, můžeme se podívat na trh nebo navštívit vysokohorské muzeum MAAM. Ubytování v blízkosti hlavního náměstí v Saltě, oběd nebo večeře v Saltě (bude upřesněno).

9. den
Po poledni odlet ze Salty přímým letem do Mendozy. Ubytování v Mendoze, kterou místní obyvatelé s jejím okolím nazývají krajem vína. Projdeme se nejstarší částí města Area Fundacional, zastavíme se na náměstí Independencia, navštívíme park General San Martin, který je jedním z nejdůležitějších umělých parků v Argentině, a to nejen pro jeho obrovskou rozlohu, ale i pro svou blízkost města. Naši prohlídku zakončíme návštěvou památníku Cerro de la Gloria s úžasným panoramatickým výhledem na město, večeře. Ubytování v Mendoze.

10. den
Mendoza je součástí oblasti Cuyo - „země pouští“ v řeči indiánů. Je to země vysokých hor (najdeme zde nejvyšší vrchol jižní Ameriky, Aconcaguu s 6.959 m), zasněžených vulkánů, ale i úrodných údolí plných vinné révy, farem a vinných sklepů. Těmito údolími vedou vinné stezky s elixírem, který dostál mezinárodního uznání. V této oblasti začali s pěstováním vinné révy španělští kolonizátoři před více než 450 lety a v minulém století si tato vína získala mezinárodní prestiž. Oblast Mendoza je největší vinařská oblast Argentiny a jejich Malbecy a Cabernety jsou doslova elixír, který dostál mezinárodního uznání. Našim cílem bude Údolí Uco nacházející se 100 km od provincie Capital ve výšce 1.200 m. Navštívíme tři nejznámější vinařství. O těchto vinařstvích se říká, že jsou požehnány vynikajícími podmínkami pro produkci vín - speciální výškou, ve které se nacházejí, a dobrým počasím. Součástí návštěvy údolí Uco je oběd a degustace vín. Večer návrat do hotelu, nocleh.

11. den
Po snídani přelet z Mendozy do Buenos Aires. Po příletu budeme pokračovat v prohlídce města, kterou jsme započali první den našeho putování po Argentině. Pojedeme do severní nejnovější části města – čtvrtí Recoleto a Palermo. Uvidíme domy v pařížském stylu Palerma Chico a Barrio Parques, oblast "Woods" s otevřenými zelenými prostory (jezery, růžovou zahradou, botanickou zahradou a ZOO) a moderní čtvrti Palerma Soho a Hollywood s designovými obchody a butiky. Prohlídku zakončíme v Recoletě, která byla domovem šlechtických rodů Buenos Aires v minulosti. Zastavíme se u jeho slavného hřbitova, kde odpočívají pozůstatky kultovní argentinské osobnosti - Evity. Ubytujeme se v hotelu ve čtvrti Palermo. Večer je pro nás přichystán program v podobě návštěvy tango show. Tango – to je jedinečný dárek z Buenos Aires celému zbytku světa. Je smyslné, svůdné, okouzlující. Nohy tanečníka a tanečnice se při tangu mistrovsky proplétají, rytmus se překotně láme. I my se přeneseme do starých časů, kde se nám představí dva typické orchestry, tango zpěváci a tančící páry. Vychutnáme si hudbu "Altiplano" a folklórní balet se show "boleadoras" - umělců na jevišti, spolu s vynikající večeří s typickými argentinskými víny. Kolem půlnoci odjezd na hotel, nocleh.

12. den
Po snídani (check out v 10 hodin), zavazadla budeme mít uložena v hotelu, ale čeká nás ještě čeká celý volný den v Buenos Aires. Někdo se třeba vydá do muzeí nebo do botanické zahrady, jiní se budou věnovat nákupům ve čtvrti Palermo Soho nebo si třeba zajdou ještě na poslední argentinský steak. Večer odjezd na letiště a odlet s přestupem do Prahy/Vídně.

13. den
Přílet do Prahy v 21:20 hod.

Cena zahrnuje
• leteckou přepravu včetně odbaveného zavazadla do 23 kg
• vnitrostátní lety dle programu (Buenos Aires-Pattagonie-Salta-Mendoza-Buenos Aires)
• letištní taxy
• 10x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím kategorie 4* (některé hotely disponují bazénem)
• transfery během okruhu
• 1x brunch
• 5x ochutnávky vín – 1x San Piedro, 1x údolí Chalcaqui, 3x údolí Uco
• 4x obědy
• 3x večeře (2x v Patagonii, 1x v Mendoze)
• 1x Tango show s večeří 3 chody a vínem Buenos Aires
• služby anglicky mluvících místních průvodců s překladem do češtiny

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj
• pojištění léčebných výloh a storna do 119.000 Kč pro osoby do 70 let 4680 Kč
• pojištění léčebných výloh a storna do 119.000 Kč pro osoby nad 70 let 5350
• Povinné platby na místě: spropitné v Argentině, místní průvodci 3 USD/den, řidič 2 USD/den, v restauraci 4 USD/den, nosiči 2 USD/os.
• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Svět 590 Kč
• Připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 1090 Kč

Mapa

souřadnice nejsou zadané
Nastavení cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se společností MagicWare. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?

Funkční cookies

Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.

Analytické cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové cookies

Shromažďují osobní údaje o uživateli z marketingového hlediska. Např. shromažďují informace za účelem přizpůsobení nabízené reklamy zájmům zákazníka, propojení se sociální sítí atd.

Personální cookies

Personal cookies nám umožňují upravit obsah webových stránek podle vašich specifických potřeb a preferencí. Odmítnutí používání osobních souborů cookie může vést k zobrazování informací, které jsou pro konkrétního uživatele nepoužitelné.