Istrijský poloostrov s výletem na Plitvická jezera

do oblíbených
momentálně nejsou dostupné termíny
Obsazení pokoje
ZDARMA

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
POREČ • ROVINJ • MOTOVUN • OPATIJA • RIJEKA • LABIN • OSTROV CRES • PLITVICKÁ JEZERA

Stravování
Polopenze v ceně!

Ubytování
Ubytování na jednom místě.

Pojištění
Pro Vaši bezstarostnou a klidnou dovolenou Vám doporučujeme uzavření kvalitního a komplexního cestovního pojištění, které Vám poskytne širokou pojistnou ochranu při pobytu v zahraničí. Pojištění Evropské pojišťovny ERV, příplatek k zájezdu v ceně 590 Kč/os., obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazu, škody na zavazadlech, odpovědnosti za škody, zrušení - storna cesty, přerušení cesty a nevyužití dovolené. Současně lze sjednat také připojištění Extra na rizika spojená s onemocněním Covid-19 za 290 Kč/os (nelze sjednat samostatně), případně Extra+ za 540 Kč/os (zahrnuje i osobní karanténu). Podrobné informace o cestovním pojištění zde.

1. den
Večer odjezd z Brna. Cesta přes noc do Chorvatska.

2. den
Ubytování, odpočinek a koupání.

3. den
Informace o Poreči, přístavní město, ležící na západním pobřeží Istrie, které má tisíciletou historii, původně jako římská kolonie. Procházka okolo moře v části Plava Laguna, poznávání okolních pláží a borovicových lesů, které se táhnou až k moři.

4. den
Celodenní výlet po Istrijském poloostrově: Rovinj – město označované za nejhezčí na Istrii, město umělců s historickou zástavbou a známou dominatou – chrámem sv. Eufemie, ke kterému vede ulice umělců. Dále Motovun – opevněné městečko na kopci nad řekou Mirnou a průjezd kolem Limského zálivu dlouhého 9 km mezi Vrsarem a Rovinjí. Má vzhled kaňonu a jeho strany se na pevnině zvedají až do výšky 150 m. Návštěva lázeňského města Poreč se spoustou architektonických památek, z nichž nejdůležitější je Eufrasiova bazilika, jejíž stavbu zahájil už v 6. století biskup Eufrasius a která je vyhlášena památkou UNESCO.

5. den
Celodenní výlet, navštívíme Opatii – lázeňské město s tradicí z dob Rakouska-Uherska, procházka po promenádě s nádhernými paláci, hotely i lázeňskými domy. Dále přejedeme do hlavního centra této oblasti, do Rijeky, největšího přístavu Chorvatska. Projdeme se kolem přístavu i centrem starého města – po hlavní třídě Corso k městské bráně Morska vrata k Dómu Nanebevzetí Panny Marie. Z Titova náměstí pak vystoupáme po 357 trsatských schodech k hradu Trsat, postavenému na místě někdejší římské pevnosti a k františkánskému klášteru, odkud se nám otevře krásný výhled na město i pobřeží. Na závěr výletu navštívíme Labin – historické město, které dominuje zátoce u Rabace, jedná se o nejzachovalejší město ilirského typu s benátskou architekturou.

6. den
Pobyt v Poreči s ideálními podmínkami pro koupání a odpočinek.

7. den
Odpočinek, koupání.

8. den
Celodenní výlet autobusem do unikátní přírodní rezervace a národního parku Plitvická jezera chráněného záštitou UNESCO. Projdete se rozsáhlým areálem ležícím uprostřed zalesněné hornaté krajiny se stupňovitě umístěnými 16 jezery a jezírky s křišťálově čistou vodou. Nebude chybět ani projížďka lodí po jednom z jezer a pozorování řady kaskád a vodopádů spojujících jednotlivá jezera. Večer návrat do hotelu.

9. den
Dopoledne volno, v pozdním odpoledni odjezd zpět do ČR.

10. den
Ráno návrat do Brna a dalších nástupních míst.

Mapa

souřadnice nejsou zadané