Zájezd Perly Dalmácie a poklady UNESCO s výletem do bosenského Mostaru

do oblíbených
momentálně nejsou dostupné termíny
Obsazení pokoje
ZDARMA

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
MAKARSKÁ RIVIÉRA • ŠIBENIK (UNESCO) • NP KRKA • DUBROVNÍK (UNESCO) • SPLIT (UNESCO) • TROGIR (UNESCO) • BIOKOVO • MOSTAR (UNESCO) • BLAGAJ • POČILTELJ • NP PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO)

Ubytování
Ubytování v apartmánech:
AP 2/3 – pro 2 osoby, kuchyňský kout, vlastní soc. příslušenství, možnost přistýlky pro 3. osobu.
AP 4 – pro 4 osoby, 2 samostatné ložnice, společný kuchyňský kout a společné soc. příslušenství.

Pojištění
Pro Vaši bezstarostnou a klidnou dovolenou Vám doporučujeme uzavření kvalitního a komplexního cestovního pojištění, které Vám poskytne širokou pojistnou ochranu při pobytu v zahraničí. Pojištění Evropské pojišťovny ERV, příplatek k zájezdu v ceně 590 Kč/os., obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazu, škody na zavazadlech, odpovědnosti za škody, zrušení - storna cesty, přerušení cesty a nevyužití dovolené. Současně lze sjednat také připojištění Extra na rizika spojená s onemocněním Covid-19 za 290 Kč/os (nelze sjednat samostatně), případně Extra+ za 540 Kč/os (zahrnuje i osobní karanténu). Podrobné informace o cestovním pojištění zde.

1. den
Ve večerních hodinách (cca 18:00) vyjedeme z Brna, další nástupní místa (viz. trasy 2, 3A, 3B, 4, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Praha 400 Kč): Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Ostrava 500 Kč, Frýdek-Místek 500 Kč, Nový Jičín 500 Kč, Hranice na Moravě 500 Kč, Lipník nad Bečvou 500 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc, 350 Kč, Prostějov 300 Kč.

2. den
Ráno přijedeme na Makarskou riviéru, kde se ubytujeme a zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži. Tato slunná perla dalmatského pobřeží je obklopená průzračným Jaderským mořem a leží pod štíty velkolepého horského masívu Biokovo.

3. den
Celodenní relaxace u moře, fakultativně možnost výletu do Šibeniku (UNESCO) (cca 350 HRK/os.), který je považován za nejlépe chráněný přístav na Jadranu a je obklopen 240 ostrovy. Uvidíme katedrálu sv. Jakuba, nejvýznamnější renesanční stavbu v zemi, někdejší opory městského opevnění – pevnosti sv. Anny, sv. Jana a pevnost Šubičevac. Po prohlídce zavítáme do chorvatského Národního parku Krka, který se skládá ze soustavy peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými se budeme moci vykoupat. V parku lze vidět i přibližně 860 druhů různých rostlin a několik živočišných druhů (ptáci, plazi, ryby a další). Celý park se nachází v zalesněné oblasti, což znamená, že i ve velmi horkém dni je zde velmi příjemný chládek. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den
Odjedeme do Dubrovníku (UNESCO), „perly Jadranu“, o kterém irský dramatik G. B. Shaw prohlásil, že „Ten, kdo hledá ráj na zemi, musí navštívit Dubrovník.“ Historické centrum města pochází z pozdního středověku, až do dnešní doby se dochoval charakter jedinečného městského celku opásaného hradbami. Přestože město bylo hodně poničeno zemětřesením v roce 1667, podařilo se v Dubrovníku zachovat gotické, renesanční a barokní kostely, kláštery, paláce a fontány. Projdeme si jeho úzké křivolaké uličky a kostely lemovaná náměstí. Nejkrásnější pohled na město a přístav se nám však naskytne z prstence širokých městských hradeb. Návrat na ubytování, nocleh.

5. den
Dnešní den navštívíme Split (UNESCO), města se značným množstvím kulturních památek. K jeho pozoruhodnostem patří archeologické, etnografické, námořní přírodně historické muzeum, galerie Meštrovic, a v neposlední řadě Diokleciánův palác. Odpoledne se zastavíme v Trogiru (UNESCO). Staré město se tísní na ostrovní šíji mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Z architektonického hlediska je město považováno za jedno z nejkrásnějších míst na Jadranu. Opravdovým skvostem je románská katedrála sv. Vavřince ze 13. století. Úzké uličky, malá sevřená náměstí nebo tmavá podloubí, která jakoby sváděla k chvilkovému posezení v některé z nesčetných taveren a k vychutnávání jedinečné atmosféry města chorvatských králů. Odpoledne se vrátíme na ubytování.

6. den
Volný den k relaxaci u moře, fakultativně půldenní výlet do pohoří Biokovo (cca 250 HRK) nebo rybí piknik. Biokovo je nádherné mohutné pohoří, součást rozsáhlé dinárské horské soustavy. Táhne se nad Makarskou riviérou v délce 36 km a šířce 7 až 9 km. Tento obrovský masiv vytváří letoviskům Makarské riviéry při pohledu od moře zcela jedinečnou kulisu.

7. den
Okouzlující atmosféru orientu budeme nasávat ve městě Mostar (UNESCO). Neodmyslitelným symbolem města je dnes již replika starého tureckého mostu přes řeku Neretvu. Najdeme tu křivolaké uličky s dílnami kovotepců, rozsáhlé tržiště nebo mešity s vysokými štíhlými minarety. Není možno navštívit Mostar a neochutnat pravou tureckou kávu servírovanou v tradiční džezvě. Nedaleko od Mostaru pramení krátká krasová říčka Buna. Pouhých 9 km své pouti zakončí velmi rychle jako přítok majestátní Neretvy. Obvykle by takováto krátká říčka byla jen jedním z mnoha neznámých přítoků, kdyby… No, kdyby nebylo kláštera Blagaj položeného u jeskyně skrývající světoznámý pramen této krátké řeky. Klášter, mystické místo příslušníků dervišského řádu, jakoby srostlý se skálou, ukrývající pramen Buny si vás okamžitě získá a ještě dlouho vás jeho kouzlo nepustí. Dnes ještě zavítáme do Počitelj, malého středověkého městečka, které leží na příkré stráni nad silnicí z Metkoviće do Mostaru. Město je zajímavou směsici vlivů Orientu a Středomoří. Patří k nejpůvabnějším místům Bosny a Hercegoviny. Malebnost tohoto místa zvyšuje i středomořské rostlinstvo a romantická poloha nad řekou.

8. den
Volný den k relaxaci u moře.

9. den
Odjezd v ranních hodinách. Cestou domů zavítáme do nejznámějšího NP Chorvatska Plitvická jezera (UNESCO), který patří k nejúchvatnějším přírodním sceneriím v Evropě. Než se vody Proščanského jezera změní v řeku Koranu a dotečou do moře, překonají výškový rozdíl víc než sto padesát metrů, protnou šestnáct jezer a vytvoří bezmála stovku vodopádů. To vše na pouhých sedmi kilometrech! Naučná stezka nás povede kolem řady kaskádovitých travertinových jezírek s průzračně čistou vodou, vzájemně propojených soustavou vodopádů. Po prohlídce odjezd do ČR.

10. den
Příjezd do Brna v ranních hodinách (cca 07:00).

Cena zahrnuje
• dopravu autobusem
• 7× ubytování ve 2–4lůžkových apartmánech s přísluš.
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj pouze na vyžádání 2 990 Kč
• 7× polopenze 2 990 Kč
• pobytová taxa cca 11 EUR/os/pobyt (platba v hotelu)
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 590 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč


• Předpokládaná částka na vstupy cca 100 € + služby místního průvodce v Dubrovníku cca 120 HRK.

Mapa