27

Zájezd Gruzie s turistikou nejen po Kavkazu

od 41 970 Kč
do oblíbených

TBILISI - MCCHETA - ANANURI - GUDAURI - GVELETI - STEPANTSMINDA - JUTA - GERGETI - HORA KAZBEK - UPLISTSIKHE - KUTAISI - KAŇON OKATSE - VELKÝ KAVKAZ - MESTIA - MAZERI - HORA USHBA - USHGULI - LEDOVEC SHKHARA - HORA ZURULDI - ZUGDIDI - TBILISI

Zájezd s turistikou malé a střední obtížnosti!

1x večeře v ceně!

Výlety terénními vozy v ceně!

Doprava Letecky
Strava Dle programu

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
TBILISI - MCCHETA - ANANURI - GUDAURI - GVELETI - STEPANTSMINDA - JUTA - GERGETI - HORA KAZBEK - UPLISTSIKHE - KUTAISI - KAŇON OKATSE - VELKÝ KAVKAZ - MESTIA - MAZERI - HORA USHBA - USHGULI - LEDOVEC SHKHARA - HORA ZURULDI - ZUGDIDI - TBILISI

Zájezd s turistikou malé a střední obtížnosti. Nejedná se o žádné horské treky, které by vyžadovaly extrémní zdatnost.

1. den
Odlet z Prahy do Tbilisi. V noci přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování.

2. den
Po pozdní snídani prohlídka Tbilisi, hlavního města Gruzie. Procházka historickou částí města - malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.

3. den
Po snídani odjezd do severní části Gruzie k pohoří Velkého Kavkazu. Cestou zastávka u starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme kostel Jvari ze 6. stol. ( památka pod ochranou UNESCO ). Pokračování k pevnosti Ananuri a do zimního lyžařského centra Gudauri. Po příjezdu do letoviska Stepantsminda projížďka podél soutěsky Dariali do vesnice Gveleti, kde zahájíme první pěší túru k vodopádům Gveleti.Je možno si vybrat cestu na 1 hodinu k menšímu vodopádu anebo na cca 2 hodiny k většímu vodopádu. Poté ubytování v Stepantsmindě s večeří, během níž ochutnáme typické gruzínské plněné knedlíky Khinkali.

4. den
Po snídani odjezd v terénních autech podél ohromujícího údolí Sno do vesnice Juta, která bývá v zimním období naprosto izolována od okolního světa. Zde zahájíme další pěší výlet alpinskou horskou vegetací až k ledovci Chaukhebi (cca 3,5 až 4 hodiny). Po návratu do Stepantsmindy si odpočneme během volna na oběd a odpoledne budeme absolvovat výjezd do další vyhledávané oblasti národního parku Kazbegi ke kostelíku sv. Trojice Gergeti s nádhernými výhledy na okolní krajinu, které vévodí hora Kazbek. K večeru návrat na ubytování.

5. den
Po snídani zahájíme přejezd do třetího největšího města Gruzie do Kutaisi. Cestou zastávka k prohlídce skalního města Uplistsikhe vybudovaného pohanskými kmeny již v 1. stol. př.n.l. na obchodní Hedvábné stezce, která tudy procházela. Procházka areálem skalního města a po příjezdu do Kutaisi ubytování a volno k procházkám centrem města s parkem a nádhernou fontánou připomínající historii bájné Kolchidy.

6. den
Po ránu návštěva zdejšího farmářského trhu s nabídkou čerstvé zeleniny, ovoce i koření. Dopoledne pěší túra stezkou v kaňonu Okatse. Projdeme se po kamenné cestě oblastí zdejšího lesa Dadiani a po vstupu do kaňonu absolvujeme asi 800m dlouhou cestu po stezce zavěšené na skále. Sestoupáme téměř tisíc schodů dolů a na konci stezky se nám otevře panoramatická vyhlídka na zdejší krajinu a bohaté lesy. Po procházce přejezd do turisticky nejpřitažlivější oblasti Horní Svanetie k masívu Velkého Kavkazu. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horské scenérii. Příjezd do střediska Mestia a ubytování.

7. den
Po snídani odjezd do vesnice Mazeri a odsud zahájíme první horskou túru až k úpatí hory Mt. Ushba (4700mnm), která patří k jedné z nejkrásnějších kavkazských hor a vévodí krajině nad městem Mestia. Budeme se pohybovat po úbočí jednoho ze dvou vrcholů této hory a po překonání řeky i průchodu zdejším lesem dojdeme až k vodopádu pod horou Ushba. Stejnou cestou se vrátíme zpět do vesnice (cca 5 hod, 14km, převýšení cca 500m). Poté návrat do Mestie a volno k procházkám nebo posezením v tomto nejvýznamnějším horském turistickém centru Gruzie.

8. den
Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068mnm). V terénních autech odjedeme do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli (Unesco) s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Auta nás vyvezou nad vesnici a odsud zahájíme horskou túru k ledovci Shkara (cca 2,5hod, 6km). Od ledovce se vrátíme zpět do Ushguli, kde si prohlédneme unikátní kamenné věže, které sloužily jako obydlí i ochrana před nepřáteli. Právě zde je nejvyšší hustota těchto typických staveb. Odpoledne se vydáme v terénních vozech zpět do Mestie na ubytování.

9. den
Po snídani přejdeme od hotelu ke spodní stanici lanovky a v případě příznivého počasí vyjedeme lanovkou na vrchol Zuruldi s nádhernými výhledy. Zde nás bude čekat pohodová pěší hřebenová túra po hřebeni hory Zuruldi až k hoře Mentashi odkud se nám otevře dechberoucí výhled na všechny strany (cca 2,5 hod, 8km, převýšení cca 350m). V případě, že by lanovka nebyla v provozu (z povětrnostních důvodů) vydáme se na pěší túru horskou krajinou z Mestie do vesnice Lakhiri (cca 3,5hod, 9km, převýšení cca 350m). Odpoledne návra do Mestie, volno na oběd a odjezd do města Zugdidi, kde se ubytujeme.

10. den
Po snídani odjezd ze Zugdidi zpět do Tbilisi (cca 6 hod). Během cesty se zastavíme v jednom z typických gruzínských vinných sklepů a seznámíme se s unikátní metodou výroby gruzínského vína, které budeme moci i ochutnat. Pozdě odpoledne příjezd do Tbilisi na ubytování.

11. den
Ráno transfer na letiště o odlet z Tbilisi do Prahy.

Cena zahrnuje
• leteckou dopravu doTbilisi a zpět vč. tax
• dopravu autokarem v Gruzii dle programu
• výlet terénními auty do Ushguli
• výlet terénními auty v národním parku Kazbegi
• 10x ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• 1x večeře
• návštěvu vinařství s ochutnávkou
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 6.900 Kč
• 4x večeře (5., 6. 7. a 8. den) 1.800 Kč
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 50.000 Kč 890 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč
Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Mapa

souřadnice nejsou zadané