Zájezd DUCHOVNÍ SRDCE MAĎARSKA A BUDAPEŠŤ S OTCEM LUKÁŠEM

do oblíbených
momentálně nejsou dostupné termíny
Obsazení pokoje
ZDARMA

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
PANNONHALMA • BUDAPEŠŤ • SZENTENDRE • OSTŘIHOM• VYŠEHRAD

1. den
V ranních hodinách vyjdeme ze Sudoměřic, Strážnice, Petrova, Rohatce přes Slovensko do Maďarska. Nejdříve navštívíme svatostánek všech Maďarů – 1000 let staré benediktinské opatství Pannonhalma (UNESCO). Jeho součástí je i unikátní knihovna s 360.000 svazky. K jeho 1.000letému výročí sem zavítal i papež Jan Pavel II. Naše poznávání zahájíme na hradním vrchu Buda, kterému dominují dva symboly města – královská rezidence a Matyášův chrám, dříve místo korunovací maďarských králů, dnes často oblíbený chrám pro svatební páry. Z Rybářských bašt, kde se ve středověku nacházelo tržiště s rybami, se nám rozevře nádherný výhled na Dunaj, Pešť i největší budovu Budapešti – novogotický parlament, jenž je mladším „kolegou“ londýnského parlamentu. Na večeři přijdeme do našeho hotelu.

2. den
Po snídani vyjedeme na návrší Gellért s pevností, odkud budeme pozorovat celou Budapešť z ptačí perspektivy. Poté se podíváme k druhé největší synagoze světa, jejíž návštěvu bychom si neměli nechat ujít. Projdeme si střed města s populární pěší zónou Váci, spatříme dunajské Korzo s „Princezničkou”, známou Gerbeaudovu cukrárnou. Podíváme se také k bazilice sv. Štěpána, zasvěcené prvnímu křesťanskému králi. Navštívíme tradiční Velkou tržnici, kde nahlédneme pod pokličku maďarské kuchyně a budeme si moci také výhodně zakoupit místní speciality jako je červená paprika, koření, uherský salám a klobásy, ale také můžeme ochutnat typická maďarská jídla, která jsou připravována výhradně ze surovin dovážených do této tržnice. Odpoledne se, jako již mnozí návštěvníci Budapešti před námi, můžeme nechta zlákat ke koupání – tentokrát v novobarokních léčivých Széchenyiho lázních. Jedny z největších termálních lázní v Evropě a zároveň přední budapešťské lázně se nachází přímo v Městském parku Városliget a jsou prvními léčebnými lázněmi v Pešti. Jsou proslulé svojí atmosférou a kromě vnitřních bazénů a několika saun jsou zde i tři velké bazény pod otevřeným nebem obklopené budovou samotných lázní s teplotou vody okolo 38 °C. Nejteplejší voda se čerpá z více než kilometr hluboké artézské studny a dosahuje teploty 75 °C.
Třešničkou na dortu bude plavba po Dunaji, během které nám bude servírována 3chodová večeře, a budeme míjet překrásně nasvícené památky Budapešti – Parlament, Rybářské bašty, Matyášův chrám… a zatančit si můžeme při cikánské cimbálové muzice. Ti, kteří dají přednost večeři v uličkách staré Budapešti si vychutnají atmosféru města ve svém volnu. Po skončení plavby se všichni sejdeme a odjedeme společně do hotelu.

3. den
Po snídani pojedeme do nádherné oblasti maďarského Dunaje. Nejprve se zastavíme v Szentendre, romantickém městečku, které inspirovalo ve své tvorbě řadu umělců. V labyrintu malebných uliček si nakoupíme vyhlášenou papriku nebo jiné typické suvenýry. Určitě se necháme zlákat k posezení v jedné z kavárniček, zaposloucháme se do klapotu koňských drožek a na chvíli se tak přeneseme do minulého století. Podél Dunaje přejedeme do vznešeného Vyšehradu, kde se projdeme k bývalé luxusní královské rezidenci významného renesančního krále Matyáše. S Maďarskem se rozloučíme v posledním z trojice významných měst Dunajského ohybu. V Ostřihomi navštívíme největší a nejdůležitější katedrálu v zemi, sídlo hlavy maďarské katolické církve, která stojí na místě hradu, ve kterém se narodil první maďarský král, sv. Štěpán. Domů přijedeme ve večerních hodinách (cca 21 hod.).

Cena zahrnuje
• dopravu autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 4* (hotel Expo)
• 2× snídani formou švédského stolu
• 1x večeři v hotelu
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 1.750 Kč
• večerní plavba po Dunaji s večeří a hudbou 1.300 Kč/osoba (nápoje si každý hradí individuálně)
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 116 Kč, připojištění Extra Covid 290 Kč

Mapa

souřadnice nejsou zadané