Polským rychlovlakem za krásami Baltu

do oblíbených
momentálně nejsou dostupné termíny
Obsazení pokoje
ZDARMA

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
VARŠAVA (UNESCO) • GDAŇSK • SOPOTY • HEL • WŁADYSŁAWOWO • MALBORK (UNESCO) • GDYNĚ

1. den
Ráno odjedeme vlakem Eurocity po trase Praha, Kolín, Pardubice, Česká Třebová, Olomouc, Ostrava (individuálně vlakem z Brna do Olomouce) do Varšavy, hlavního města Polska zapsaného na seznam UNESCO. Po ubytování se vydáme na prohlídku „polského Manhattanu“ s mrakodrapy a království skla a oceli, zavítáme do historického, znovu obnoveného jádra města, kde se nachází královský zámek. Alternativně možnost návštěvy muzea, galerie či moderního fotbalového stadionu.

2. den
Nejmodernějším a nejrychlejším vlakem polských železnic („polské pendolino“, komfortní jízda rychlostí až 160 km/h) přejedeme do metropole severního Polska Gdaňsku a ubytujeme se. Poté nás již čeká prohlídka centra tohoto starobylého hanzovní města s tisíciletou historií, považované právem za nejkrásnější kulturní perlu na břehu Baltského moře. Historické jádro města s renesančními a gotickými památky bylo obnoveno po 2. světové válce. Za nejvýznamnější památky patří kostel Panny Marie s Gdaňskou madonou, Velký mlýn, Starý Žuraw, ve středověku největší přístavní jeřáb na světě, a Kanál Raduni, projekt německých rytířů ze 14. stol. Město se pyšní velkým množstvím kostelů, hospůdek i obchůdky s medovým zlatem severu – jantarem. Budeme si vychutnávat okouzlující atmosféru města.

3. den
Ráno odjedeme regionálním vlakem do dalšího města Trojměstí (společný název pro města Gdaňsk, Gdyně a Sopoty), lázeňského městečka Sopoty, kde se nachází umělecký unikát – tzv. Krzywy domek (stavba architektů Szotyński, jež získala titul „Nejpodivuhodnější budova světa“). Během procházky po dlouhé písečné pláži spatříme městský maják a závěrem nejdelší dřevěné molo v Evropě. Budeme mít také možnost v tomto městě poobědvat. Odpoledne nás čeká významná přírodní zajímavost – úzký „poloostrov“ Hel s písečnými dunami. Zbude-li nám dostatek času, navštívíme také malou obec Wladyslawowo, kde nás zaujme místní kuriozita – Domek do góry nogami (vzhůru nohama). V obci Hel se budeme moci vykoupat a odpočinout si na bílé písečné pláži nebo posedět v některé s místních hospůdek, případně navštívit muzeum rybářství. Během turistiky v přírodním parku spatříme ruiny válečných dělostřeleckých baterií, radarů i maják. Návrat do Gdaňsku vlakem (pro samostatné cestovatele individuální možnost zpět vyhlídkovou lodí, cca 40 PLN). Závěrem dne si užijeme podvečerní atmosféru tohoto největšího polského přístavu.

4. den
Po snídani se vydáme po stopách slavných křižáckých hradů. Navštívíme nejslavnější polský hrad Malbork (UNESCO), největší gotickou stavbu světa, mohutný hradní komplex z červených cihel s věžičkami (prohlídka cca 3,5 h). Možnost ochutnávky místní speciality. Z impozantního historického nádraží odjedeme vlakem zpět do Gdaňsku. Individuálně návštěva místních muzeí. Dle zájmu budeme pokračovat do Gdyně, posledního města z Trojměstí se supermoderním přístavem, kde je zakotvena věhlasná loď Blyskawica. Po návratu do Gdaňsku se podíváme k monumentální katedrále (5 historických slohů) v gdaňské čtvrti Oliwa, kde se nachází také krásný park se zámkem. Zájemci budou mít možnost zúčastnit se varhanního koncertu.

5. den
Polským vlakem Pendolino odjedeme do Varšavy. Budeme mít možnost poobědvat a nakoupit si suvenýry. Poté se již vydáme mezinárodním vlakem EC do ČR, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje
• vlakové jízdenky s místenkou Praha (nebo po trase) - Varšava - Gdaňsk a zpět (základní vozová třída)
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelech 3* (1x Varšava, 3x Gdaňsk)
• 4× snídani
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 3600 Kč
• Komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• Připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

CK si vyhrazuje právo změn v programu vzhledem k jízdním řádům.

Doporučená částka na vstupy, regionální jízdenky a MHD cca 440 PLN.

Mapa