135

Zájezd Advent v Lisabonu a vína Madeiry

od 38 890 Kč
do oblíbených
Doprava Letecky
Strava Dle programu

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
Přijměte naši pozvánku na nevšední adventní zájezd. Místo sněhu nás přivítá šumění moře i řeka Tejo dohlížející na zámořské plavby, objevíme exotickou Madeiru - perlu v oceánu s rozkvetlými Vánočními hvězdami ve velikosti stromů, na tržištích budeme ochutnávat tropické ovoce, ohromí nás strelicije a jiné exotické květiny, budou nás provázet Betlémy na ulicích…a večer se posadíme se skleničkou Madeiry v ulicích topících se v milionech světýlek vycházejících z tradice slavných portugalských krajek.

1. den
Odlet z Vídně. Ve večerních hodinách odletíme z Vídně v 19:40 (dle zájmu na vyžádání z Prahy) do hlavního města Portugalska, Lisabonu (přílet ve 22:20). Ubytování v hotelu.

2. den
Po snídani nás bude očekávat hlavní město Portugalska, Lisabon, kdysi centrum světové koloniální říše, odkud vyplouvali slavní mořeplavci na objevné plavby. My se za Jindřichem Mořeplavcem vydáme do starobylé čtvrti Belém, a tak jako on budeme pozorovat odplouvající lodě směřující k moři po mohutné řece Tejo, na niž shlíží socha Krista, věrná kopie své setry z Rio de Janeira. Belémská věž (UNESCO) je bránou do Lisabonu a symbolem města, Památník objevitelů připomíná významné osobnosti Portugalska 16. století. Klášter a kostel Jeronýmů je vystaven na místě, kde se Vasco de Gama modlil před vyplutím do Indie. U příležitosti Expa Portugalci také zprovoznili monumentální most nesoucí jméno portugalského objevitele a mořeplavce Vasco de Gamy. Přes 17 km dlouhá konstrukce je stále nejdelším mostem Evropy. Budeme mít možnost také ochutnat typické Pastéis de Belém, pudinkové koláče, které se pečou v této čtvrti již více než dvě století a žádná návštěva portugalské metropole se bez ochutnávky této místní speciality neobejde. Ve čtvrti Alfama zavítáme k hradu Castelo de Sao Jorge, odkud vedou uličky do nejstarší čtvrtě Alfama, založené Féničany. Odpoledne ve svém volnu můžeme ochutnat místní speciality - pro vánoční čas typickou Balcahau – nasoleného mečouna se skleničkou portského na vánočním trhu v parku Eduarda VII. ve čtvrti Alfama. Místní výrobky a řemesla bývají k vidění v dřevěných stáncích a celému městu vévodí nejvyšší vánoční strom v Evropě, nikoli zelená jedle, ale umělý strom až 76m vysoký zdobený tisíci blikajícími světly. V podvečerních hodinách vyjedeme neogotickým výtahem Elevador de Santa Justa z počátku století, jenž je jedním ze symbolů města, do živé čtvrti Bairro Alto v minulosti velmi oblíbené umělci a spisovateli s bohémským způsobem života se spoustou restaurací a barů. Budeme odměněni výhledem na město vyzdobené tisíci blikajícími světýlky imitující portugalské krajky. Nocleh.

3. den
Po snídani odjedeme na letiště. Přelet na ostrov Madeira (odlet v 11:50, přílet na Madeiru 13:35). Transfer a ubytování v hotelu. Odpoledne se seznámíme s hlavním městem ostrova. Projdeme se malebnými uměleckými uličkami ve středu města. Na tržnici Mercado do Lavradores se budeme procházet mezi stánky s hromadou pestrobarevných exotických plodů a svěží zeleniny. K nákupu nás budou lákat květinářky oblečené v tradičních červených krojích a v mramorem obložené „rybí“ hale se můžeme do očí podívat i domácí černé tkaničce. Poté nás již bude očekávat starobylý sklípek vinařství Oliveiras, kde ochutnáme madeirská vína spolu s koláčem „bolo do mel“. Před návratem do hotelu se podíváme do katedrály Sé z 16. století, uvidíme divadlo i park Sv. Kateřiny s nádhernými květinovými záhony, s kavárnou a vyhlídkovou terasou na přístav. Večeře v hotelu.

4. den
Po snídani odjedeme z hotelu na západní pobřeží ostrova. Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“, kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry, a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď. Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, který je druhým nejvyšším útesem na světě. Další zastávka bude “Ribeira Brava”, která se nachází na úrovni moře. Poté nás cesta povede přes 4 různé vegetační pásma. Nachází se zde i část původního pralesa a rostlinstvo patřící do skupiny Laurissilva. Podíváme se do oblasti „Encumeada“, kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobřeží Madeiry. Následně sjedeme do „São Vicente“ a Seixal, kde nás bude očekávat degustace vín. Přesvědčíme se, že na Madeiře jsou produkována nejen likérní vína, ale také suchá bílá i červená vína, která zdegustujeme spolu s místními tapas. Budeme pokračovat do Porto Moniz, kde se nachází koupaliště z lávových kamenů. Zájemci se mohou vykoupat v přírodním koupališti v Proto Moniz (vstupné 4,00 €). V podvečer se vrátíme do hotelu, večeře.

5. den
Dnes nás bude očekávat východ Madeiry a seznámíme se také s levádami. Z hotelu odjedeme po snídani. Naše první zastávka bude na druhém nejvyšším vrcholu Madeiry "Pico do Areeiro", který se pne až do 1.818 m a nachází se uprostřed východní části Madeiry. Budeme pokračovat přes vnitrozemí ostrova do "Ribeiro Frio", které je vyhledáváno pro jeho pstruží farmu zasazenou do krásné zahrady. V tomto místě se napojíme na krátkou Levadu "Balcoes" / balkónky, která vyústí v srdci hor a poskytne nám panoramatický výhled na hory. Možnost oběda.
Po cestě na severovýchod navštívíme městečko "Santana", kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Na zpáteční cestě budeme pokračovat do městečka Porto da Cruz, kde je fabrika na zpracovaní třtiny, ze které se dělá místní rum, který nejen ochutnáme, ale můžeme si jej také zakoupit. Po degustaci se zastavíme na vyhlídce , "Ponta do Rosto", která se nachází na nejvýchodnějším výběžku Sao Lourenço. Pojedeme podél pobřeží kolem "Machico" a přistávací dráhy zpět do Funchalu, jehož vánočně vyzdobené ulice budou již zářit široko do kraje. Večeře v hotelu.

6. den
Tento se vydáme do středu ostrova, navštívíme také vinice a v místním rodinném vinařství si také pochutnáme na tradičním obědě. Po snídani vyjedeme na kopec Pico dos Barcelos, kde si vychutnáme nádherný výhled na Funchal. Dále budeme pokračovat směrem na Eira do Serrado, odkud půjdeme pěšky na skálu nad údolím, odkud budeme pozorovat město Cural das Freiras – Údolí jeptišek, které se zde v minulosti schovávaly před piráty. Poté pojedeme do Monte, kde navštívíme slavný kostel, kde je pohřben poslední rakousko-uherský císař Karel I. Můžeme se projít městskou zahradou a pod kostelem již nás bude očekávat vyhledávaná místní rarita – Jízda na proutěných saních. Dvoukilometrová jízda je nezapomenutelný zážitek (není zahrnuto v ceně).
Na prohlídku vinic s degustací vín přijedeme do rodinného vinařství na severu ostrova. Projdeme se vinicemi Caramanchao v Machico a Quinta do Santo. K obědu bude podávána tradiční espatada (maso na jehle, brambory, salát s bylinkami, „bolo do caco“ s česnekovým máslem, ochutnáme domácí chléb a jako dezert bude podáván ovocný puding s madeirským vínem. V pozdním odpoledni se vrátíme do Funchalu. Volný večer.

7. den
Dnes nás očekává volný den. Zájemci se mohou individuálně zúčastnit fakultativního lodního výletu na katamaránu za delfíny nebo možnost prohlídky botanické zahrady Jardim Botânico, která se pyšní exotickými květinami, které jsou upořádány do působivých ornamentů zahrad, dále možnost prohlídka muzeí (například muzeum vyšívání, muzeum kachlíků a keramiky Frederico de Freitas) nebo vánočních trhů ve Funchalu. Večeře v hotelu.

8. den
Po snídani odjezd na letiště, odlet do Lisabonu v 10:05, přílet do Lisabonu v 11:45. Odlet z Lisabonu ve 14:20, přílet do Vídně v 18:50.

Cena zahrnuje
• leteckou přepravu Vídeň-Lisabon-Vídeň
• leteckou přepravu Lisabon – Funchal (Madeira)-Lisabon
• odbavené zavazadlo do 23 Kg
• příruční zavazadlo do 8 kg
• transfery z/na letiště v Lisabonu a na Madeiře, transfery z/na letiště na Madeiře
• 4hdinová okružní jízda s místním průvodcem v Lisabonu
• dopravu autobusem na Madeiře dle programu
• 7x ubytování se snídaní ve 2lůžkových pokojích v hotelích 3* (Lisabon) a 4* (Madeira)
• 4x večeře v hotelu na Madeiře
• 1x oběd ve vinařství s degustací vín, 1x degustace vín s občerstvením, 1x degustace madeirských likérních vín
• 1x degustace rumů
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 6.900 Kč
• transfer z Brna na/z letiště ve Vídni – cena bude upřesněna až dle počtu osob, které budou mít o transfer zájem
• pojištění léčebných výloh a storna 490 Kč, připojištění Extra Covid 290 Kč, připojištění Extra Covid Plus 540 Kč
Cena nezahrnuje pobytovou taxu

Mapa

souřadnice nejsou zadané