39,27

Zájezd Cesta po španělském království - kombi

od 29 990 Kč
do oblíbených

ZARAGOZA • EL ESCORIAL • MADRID • TOLEDO • GRANADA • CÓRDOBA • SEVILLA • GIBRALTAR • PEŇÍSCOLA • COSTA BRAVA • GIRONA • TOSSA DE MAR • KLÁŠTER MONTSERRAT • BARCELONA

Poznávací zájezd autobusem tam, zpět letecky do Prahy!

Polopenze v ceně!

Termín červen a září!

Doprava Autokarem
Strava Polopenze

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
Španělsko je dnes synonymem pro klidnou a kvalitní dovolenou. Je to zejména kvalita služeb, která sem každoročně přivádí tisíce rodin. Vedle stálého slunečného počasí vás nikdy nezklame úrovní stravovacích služeb, a to zejména kvalitou a množstvím jídel nabízených v převážné většině hotelů formou švédských stolů. Vedle čistých a prostorných pláží zde naleznete mnoho možností jak příjemně a aktivně prožít čas, který věnujete své dovolené.

ZARAGOZA • EL ESCORIAL • MADRID • TOLEDO • GRANADA • CÓRDOBA • SEVILLA • GIBRALTAR • PEŇÍSCOLA • COSTA BRAVA • GIRONA • TOSSA DE MAR • KLÁŠTER MONTSERRAT • BARCELONA

Doprava
Doprava kombi - tam autobusem, zpět letecky
Hlavní odjezdové místo: PRAHA
Předpokládaná trasa: Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Praha, Beroun, Plzeň
Zpět letecky pouze do Prahy

1. den
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den
V dopoledních hodinách příjezd do oblasti Costa Brava/Costa Maresme, volno, možnost koupání, ubytování v odpoledních hodinách, večeře.

3. den
Snídaně, v ranních hodinách odjedeme do Zaragozy - nádherného historického města a metropole Aragonie, které se pyšní krásnými renesančními šlechtickými paláci. Dominantou města je bazilika Santa María del Pilar, katedrála La Seo a arabský opevněný palác Aljafería z 11. století - velkolepá ukázka maurské architektury. V Zaragoze nalezneme nádherné mudéjarské kostely – jedinečné příklady prolnutí stavebních prvků románských, gotických a renesančních s prvky islámského stavitelství. Jako vždy ve španělských městech je centrum všeho dění v městské tržnici. Ocelová stavba tržnice La Lanuza je nádherným příkladem účelné architektury konce 19. století, a co teprve všechny ty chutě a vůně, které nám nabídne… Odjezd do Madridu, ubytování v okolí města a večeře.

4. den
Snídaně, nejdříve vyjedeme do San Lorenza de El Escorial (UNESCO) k prohlídce jedinečného díla španělské architektury – monumentálního královského paláce a kláštera El Escorial s bazilikou a panteonem španělských králů. Tento palác, svým významem a rozsahem soupeřící snad jen s palácem Versailles, dal postavit na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama král Filip II. v 16. století. Vrátíme se do španělské metropole Madridu, abychom podnikli okružní projížďku, během které se necháme okouzlit všemi důležitými náměstími: Plaza de Espaňa, kde si připomeneme slavného spisovatele Cervantese prostřednictvím sousoší jeho románových hrdinů - Dona Quijota a věrného služebníka Sancha, Plaza Mayor - hlavní náměstí, centrum života Habsburků 17. století s historickými budovami, obchůdky, terasami a tapas bary. Hned v blízkosti je Puerta del Sol (Sluneční náměstí) a dále uvidíme Královský palác, přestavěný z bývalé arabské pevnosti. Zájemci mohou navštívit i slavnou obrazárnu El Prado. Návrat do hotelu, večeře.

5. den
Snídaně. Dnes se vydáme do jednoho z nejkrásnějších španělských měst Toleda (UNESCO), které má mimořádně působivou historickou atmosféru; náměstí jsou plné místních trhovců, malebných kavárniček, obchody se suvenýry nabízejí výrobky z toledské oceli, typické toledské šperky. Uchvátí nás architektura města - na malém prostoru jsou zde křesťanské kostely a kláštery, židovské synagogy a mešity. Dominantní památkou je katedrála a Alcázar, kdysi vizigótský, pak římský palác, později sídlo španělského krále, vojenská akademie a dnes muzeum. Obdivovat budeme slavnou toledskou katedrálu, náměstí Zocodóver i muzeum slavného malíře El Greca. Po prohlídce Toleda budeme pokračovat do Granady, ubytování v okolí města, večeře.

6. den
Snídaně a hned po ní se vydáme k prohlídce slavné Granady, poslední výspy maurské vlády na Pyrenejském poloostrově. V Granadě budeme obdivovat goticko-renesanční katedrálu s královskou kaplí, ve které jsou pohřbeni nejslavnější španělští katoličtí králové Isabela Kastilská a Fernando Aragonský. Uličkami čtvrti Albaicín vystoupáme ke kostelu San Nicolás, z jehož terasy se nám naskytne úchvatný pohled na celý komplex paláce Alhambra s pevností Alcazába, zahradami Generalife a maurskými paláci. Tuto nádheru si samozřejmě nenecháme ujít, a tak navštívíme slavný Lví dvůr, obklopený soukromými komnatami granadských emírů s nesmírně jemnými a propracovanými dekoracemi (vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat). Ze zahrad Generalife, jedinečné nádhery stvořené ze zeleně, vody a bělostí kamene, se podíváme na celé město. Návrat na ubytování, večeře (fakultativně večerní možnost návštěvy představení flamenca).

7. den
Snídaně. Dnes navštívíme Córdobu, fascinující křižovatku kultury arabské, židovské a katolické. V době vrcholu arabské moci kolem roku 1000 n.l. byla Córdoba jedním z nejbohatších měst tehdejšího světa. Projdeme se po starém mostě přes řeku Guadalquivir, abychom navštívili nejznámější památku města córdobskou mešitu – La Mezquita. Je to jediná mešita, která se zachovala ze španělského středověku a patří k největším na světě. Vstoupíme dovnitř a nekonečné sloupoví s jemnou výzdobou nás jakoby obejme a zcela ohromí. Ani katolická moc si nedovolila tuto perlu maurské architektury zbořit a pouze ji přímo uprostřed doplnila svým stavebním příspěvkem gotiky. Ponechala nám tak možnost této neopakovatelné konfrontace a dovolila zasnít se nad pomíjivostí časů dávno minulých. Dále se projdeme uličkami židovského města a poklonit se budeme moci památce filosofa Maimonida, prohlédneme si córdobskou synagogu. Na každém kroku nás budou provázet krásná patia a bílé uličky s květinovou výzdobou. Po prohlídce města se vydáme k Seville k ubytování, večeře.

8. den
Snídaně a po ní nás již čeká hlavní město Andalusie, kouzelná Sevilla. Ne náhodou z tohoto města pochází flamenco, býčí zápasy, Don Juan i ohnivá Carmen. Prohlídka pohádkového královského Alcázaru (vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat), sídla maurských emírů, kastilských a později španělských králů – dokonalá ukázka mudéjarské architektury, mistrovské kombinace maurských stavebních technik a katolických symbolů. Projdeme se labyrintem židovské čtvrti Santa Cruz s půvabnými náměstíčky a patii ve stínu pomerančovníků. Obdivovat budeme jedinečnou sevillskou katedrálu, která ve svých rozlehlých prostorách ukrývá hrob Kryštofa Kolumba i nádherné oltáře ze stříbra a zlata dovezeného ze zámoří v dobách, kdy bylo Španělsko „zemí, nad kterou slunce nezapadalo“. Na celé město budeme vzhlížet z mohutné katedrální věže La Giralda. Po prohlídce města odjedeme k prohlídce britské kolonie Gibraltar k návštěvě nejjižnějšího místa evropského kontinentu). Následuje noční přejezd na pobřeží Costa Azahar.

9. den
V ranních hodinách příjezd na pobřeží Costa Azahar. Celý den strávíme na poloostrově s malebným městečkem Peňíscola s dominantou hradu postaveném templáři ve 13. století, kde našel útočiště papež Benedikt XIII., zvaný El Papa Luna, během tzv. Velkého západního schizmatu. Za hradbami ukrývajícími muzeum templářů si z teras dopřejeme krásných výhledů. Můžeme navštívit i rybářský přístav s tradičním prodejem ryb. Přímo ve městě je i krásná dlouhá písčitá pláž lákající k odpočinku a koupání. Odpoledne pak vyrazíme směrem k pobřeží Costa Brava/Costa Maresme, kam dorazíme ve večerních hodinách, ubytování, večeře.

10. den
Snídaně. Dnes nás čeká Girona, město doslova dýchající středověkou historií, s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí El Call, hradbami a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau). Za prohlídku stojí Arabské lázně z 15.století. Zlatým hřebem bude jistě návštěva románské a gotické katedrály Santa Maria de Girona s jedinečnou klenotnicí a klášterem z románského období. Katedrála má nejširší chrámovou loď na světě se šířkou 22 metrů. Snad nejkrásnější procházka je po středověkých hradbách, které si vybrali filmaři jako kulisu pro scény z kultovního seriálu Hra o trůny. Právě z nich se otevírají ty nejkrásnější pohledy na celé město. Jedinečným kontrapunktem těchto obrázků jsou pak městské scenérie mostů a barevných fasád domů na nábřeží řeky Onyar. Z Girony se přesuneme do Tossy de Mar, jednoho z nejkrásnějších letovisek na pobřeží Costa Brava. Starobylé městečko zčásti schované za hradbami nás uchvátí malebností úzkých uliček s typickými bílými domy, spoustou zajímavých obchůdků, restaurací a barů. Vyjdeme si na vyhlídku k majáku na vyvýšenou skálu s pozůstatky rozsáhlého hradu a budeme obdivovat krásu Středozemního moře a skal divokého pobřeží Costa Bravy. Návrat na ubytování, večeře.

11. den
Snídaně, odjezd v ranních hodinách k prohlídce kláštera Montserrat, panoramatickou cestou části vnitrozemí Katalánska až k vrcholům výrazného montserratského hřebene. Klášter Montserrat je nejvýznamnějším poutním místem Katalánska, umístěný uprostřed impozantního národního parku. Od 13. stol. tvoří Montserrat také jednu ze zastávek poutníků na své cestě do Santiaga de Compostela. Klášter je ochráncem a patronem slavné „Morenety“ (Černé Madony), a je spjat také s činností chlapeckého pěveckého sboru „Escolanía“, který vznikl již ve 13. století. Montserrat je také zvláštní skalní útvar s nejvyšším vrcholem Sant Jeróni (1236 m n. m.) a je i přírodní rezervací s bohatou flórou, která se mění podle zóny a výšky. Areál kláštera tvoří bazilika, kde v apsidě nad hlavním oltářem je uložena soška Černé Madony, malé muzeum se sbírkou archeologických nálezů ze Středního Východu, muzeum s obrazy slavných světových malířů (vedle děl francouzských impresionistů Degase, Moneta, Sisleyho, Pissarra jsou zastoupeni také Dalí, El Greco, Tiepolo, Caravaggio). Odpoledne odjedeme do katalánské metropole Barcelony, zastavíme se u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gaudího – chrámu Sagrada Família. Panoramatická cesta městem nás dále zavede k bývalé aréně býčích zápasů, Arc de Triomf, na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijskému stadionu na vrchu Montjuic, kde se zastavíme, abychom si vychutnali nádhernou vyhlídku na celé panorama města i s přístavem, Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba. Následuje krátké individuální volno k prohlídce středu města - např. moderní přístav sportovních lodí, slavné ulice Las Ramblas s pouličními umělci a živými sochami s přilehlým náměstím Placa Reial či k návštěvě mořského akvária. Návrat na ubytování, večeře.

12. den
Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
• dopravu luxusním autokarem do Španělska
• dopravu autokarem po Španělsku
• leteckou přepravu Španělsko/Praha
• letištní taxy a poplatky
• transfer z hotelu na letiště
• 9x ubytování v okolí měst, v hotelech 3* ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
• 9x polopenzi - snídaně (v případě nutnosti balíček na cestu) a večeře
• prohlídku tradiční toledské manufaktury
• služby českého průvodce

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 5.900 Kč
• Real Alcázar - záloha na zajištění prohlídky a vstupu 500 Kč (vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat)
• Alhambra - záloha na zajištění prohlídky a vstupu 1000 Kč (vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat)
• představení flamenca cca 30 € (platí se na místě)
• fakultativní služby
• pobytová taxa
• místní doprava
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna do 30.000 Kč 590 Kč
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna do 50.000 Kč 890 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"

Předpokládaná částka na další vstupy cca 100 €.

Další informace
Pro vstup na území Gibraltaru je potřeba platný cestovní pas (cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po dni vstupu na území Gibraltaru).

Mapa

Nastavení cookies

Abychom vám usnadnili procházení stránek a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se společností MagicWare. Jejich nastavení upravíte odkazem "Nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies. Souhlasíte s používáním cookies?

Funkční cookies

Zprostředkovávají základní funkčnost stránky, web bez nich nemůže fungovat.

Analytické cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové cookies

Shromažďují osobní údaje o uživateli z marketingového hlediska. Např. shromažďují informace za účelem přizpůsobení nabízené reklamy zájmům zákazníka, propojení se sociální sítí atd.

Personální cookies

Personal cookies nám umožňují upravit obsah webových stránek podle vašich specifických potřeb a preferencí. Odmítnutí používání osobních souborů cookie může vést k zobrazování informací, které jsou pro konkrétního uživatele nepoužitelné.