27

Zájezd Valencie - perla Pobřeží pomerančového květu, město paelly a horchaty

od 17 990 Kč
do oblíbených

Letecky z Prahy!

Doprava Letecky
Strava Snídaně

Filtr

Cena od
Objednat

Popis
Navštivte s námi okouzlující španělské město na Costa Azahar – Pobřeží pomerančového květu. Valencie je po Madridu a Barceloně třetím největším městem ve Španělsku. Na každém kroku se tu setkáte s bohatou historií města, sahající až do 2. století př. n. l., kdy bylo město založeno jako důležitá římská kolonie. Valencie prošla dvaceti stoletími osudem tak typickým pro města na španělském území – má svoji historii spojenou s arabskou nadvládou, vystřídanou různými zájmy novověku španělského království. Z každého období jí zůstaly půvabné stavby historického centra umocněné jedinečnou středomořskou atmosférou města, chlubícího se také krásnými plážemi. Samozřejmou součástí vašich zážitků se jistě stanou četné ochutnávky místních specialit, kterým vévodí slavný pokrm se šafránovou rýží - paella. Nesmíte vynechat také jedinečný osvěžující a velmi zdravý nápoj vyrobený z „tygřích ořechů“ šáchoru jedlého – horchata. Ubytování jsme pro Vás zajistili v krásném 4* hotelu Checkin Valencia, upravené historické budově, umístěné v centru města, odkud budete moci navštívit všechny pamětihodnosti, pláže.

Ubytování
Ubytování je zajištěno v centru města Valencie v hotelu Checkin Valencia **** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

1. den
Odlet z Prahy, přílet do Valencie, transfer do hotelu Checkin Valencia ****, ubytování.

2. den
Snídaně. Pěší prohlídka (s českým průvodcem) historického centra města, kterému vévodí katedrála Panny Marie (La Seu) s alabastrovým kalichem, který je údajným Svatým grálem, postavená na místě někdejší mešity, symbol města – gotická věž s barokními prvky El Micalet (Michálek) odkud je nádherný výhled na valencijskou čtvrť El Carmen, nádherný gotický kostel s barokizujícími prvky Santa Caterina, Plaza de La Reina, Plaza de la Seu. V prohlídce budeme pokračovat k ikonické stavbě Valencie – gotické budově tzv. Hedvábné burzy, La Llotja de la Seda, zapsané na listině památek UNESCO, velmi zajímavé modernistické tržnici města Mercat Central a procházku ukončíme na největším náměstí města Plaza del Ayuntamiento – Radničním náměstí. Volný čas, kdy jistě navštívíte i slavnou Horchateríi Santa Catalina a neodoláte pozvání k paelle v některé z typických Paellerías. Návrat do hotelu Checkin Valencia.

3. den
Snídaně, individuální volno k návštěvě moderního Města vědy a umění (Ciudad de las Artes y de las Ciencias), úžasná procházka monumentálním futuristickým komplexem moderních budov, rozkládajícím se na ploše 350.000 m2, vytvořeným podle návrhu slavného architekta Santiaga Calatravy. Součástí komplexu je zejména jedinečné Oceánografické muzeum s obřím akváriem, Muzeum umění, Planetárium (stavba připomínající svým tvarem pásovce), Vědecké muzeum prince Filipa s modelem vesmírné stanice.

4. den
Snídaně, dle časových možností daných odletem individuální volno (možnost dalších návštěv krásných rozlehlých městských parků vytvořených ve vyschlém korytě řeky Turia, městské pláže Malvarrosa, atp.), transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
• 3× ubytování ve lůžkových pokojích s přísluš.
• 3× snídani
• leteckou přepravu – Praha/ Valencie/Praha
• letištní taxy a poplatky
• transfer do/z hotelu
• kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
• služby českého průvodce během procházky městem (2. den)

Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 3.390 Kč
• odbavené zavazadlo do 20 kg 1.700 Kč
• pobytová taxa (platba v hotelu)
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 60 EUR.

Mapa

souřadnice nejsou zadané