Zájezdy - Lefkada

Načítání ...
Nefeli
22.6. - 29.6.2023 ( 7 nocí ) Další termíny () Snídaně Letecky - Brno
Cena za osobu:
18 230 Kč
Cena za všechny:
36 460 Kč
Odyssey
22.6. - 29.6.2023 ( 7 nocí ) Další termíny () Snídaně Letecky - Brno
Cena za osobu:
18 230 Kč
Cena za všechny:
36 460 Kč
Avra Beach
22.6. - 29.6.2023 ( 7 nocí ) Další termíny () Snídaně Letecky - Brno
Cena za osobu:
20 150 Kč
Cena za všechny:
40 300 Kč
Porto Lygia
13.7. - 20.7.2023 ( 7 nocí ) Další termíny () Snídaně Letecky - Ostrava
Cena za osobu:
23 990 Kč
Cena za všechny:
47 980 Kč
Načítání ...
Nefeli

Nefeli

  • - menší rodinný hotel v typicky řeckém stylu- cca 30 min pěšky od nejkrásnější pláže na ostrově - pláže Milos
Letecky 22.6. - 29.6.2023 ( 7 nocí )
Odyssey

Odyssey

  • - klidná část letoviska- nádherná příroda v okolí
Letecky 22.6. - 29.6.2023 ( 7 nocí )
Avra Beach

Avra Beach

Letecky 22.6. - 29.6.2023 ( 7 nocí )
Achilleas

Achilleas

  • - klidná část letoviska, výborné i pro rodiny s dětmi
Letecky 29.6. - 6.7.2023 ( 7 nocí )
Kalypso

Kalypso

  • - krásný výhled na pobřeží- v pěší blízkosti nádherná pláž Milos
Letecky 7.9. - 14.9.2023 ( 7 nocí )
Porto Lygia

Porto Lygia

  • - poklidný hotel na okraji městečka- již 100 m od hotelu taverny, obchody a kavárny
Letecky 13.7. - 20.7.2023 ( 7 nocí )

Popis

Ostrov Lefkada, nazývaný též Lefkas, Vás ohromí svou nádhernou přírodou. Z azurového moře se zvedají strmé vápencové útesy porostlé bujnou vegetací. Vápencové svahy jsou přerušovány jedinečnými písčitými i oblázkovými plážemi. Pláže Porto Katsiki, Kathisma, Avali, Pefkoulia, Milos, Egremni a Agiofilli patří k nejkrásnějším v Řecku. Ostrov leží při západním pobřeží Řecka v Jónském moři, v blízkosti mysu Actio u města Preveza. Zeměpisná šířka na úrovni nejjižnějších výběžků Sardinie nebo Baleár dává základní předpoklad dlouhého a vyrovnaného teplého počasí.

Pláž Porto Katsiki byla vyhlášena 8. nejkrásnější pláží světa. Nidri je nejnavštěvovanější letovisko ostrova – najdete tu oblázkové pláže s průzračně čistou vodou a pozvolným přístupem do vody, bohatou nabídku vodních sportů, výlety na lodích, velmi dobrou úroveň ubytovacích kapacit a zejména romantická posezení v nesčetných restauracích a tavernách.

Doprava

Z České republiky létáme přímo na ostrov Lefkada. Délka letu je cca 2 h 15 min.
Výstupní a nástupní místo je letiště Preveza, oficiálním názvem Aktion International Airport.
Mezinárodní označení letiště - zkratka PVK.
Souřadnice: GPS 38.93111, 20.77193 (mapa)

Letoviska

NIDRI
Nejnavštěvovanější letovisko ostrova Lefkada, které poskytne návštěvníkům vše, co patří k příjemné dovolené - oblázkové pláže s průzračně čistou vodou a pozvolným přístupem do vody, bohatou nabídku vodních sportů, mnoho nezapomenutelných výletů na lodích, které vyrážejí z místního přístavu, velmi dobrou úroveň ubytovacích kapacit a zejména romantická posezení v nesčetných restauracích a tavernách lemujících přístavní promenádu. Především však uchvátí všechny návštěvníky malebným panorama s množstvím ostrovů a ostrůvků, mezi nimiž je i Onassisův ostrov Skorpios. A to vše lemováno kulisou vysokých hor, z nichž se naskýtá jedinečný pohled na letovisko a jeho nádherné okolí. Řada půjčoven aut, motocyklů, horských kol i motorových člunů umožní návštěvníkům i příjemné individuální poznávání ostrova a jeho okolí.

AGIOS NIKITAS
Přímořské letovisko, které je hlavním centrem západní strany ostrova Lefkada. Je vyhledávané zejména milovníky klidné dovolené v poklidné vesničce, jejíž centrum tvoří jedna ulička s množstvím restaurací a obchůdků, která ústí přímo na pláž. Pláž je zde písečnás krásnou kulisou skal lemujících celé západní pobřeží. Místní restaurace nabízejí příjemná posezení s výhledy na otevřené moře, které je zde mnohem divočejší než na opačné straně ostrova. Téměř nepřestávající vlny umí pěkně pohoupat a občas i pozlobit svou silou. Díky světlé barvě skal a mořského dna je zde barva moře neskutečně krásná a nic si nezadá s barvami v Karibiku. Pěší stezkou je možné přejít přes vrchol skály tyčící se nad městečkem a sejít na další z krásných pláží západní části ostrova, pláž Milos. Z Agios Nikitas je možno podnikat individuální výlety v půjčených autech nebo skútrech anebo se zúčastnit lodních výletů, ke kterým je zajišťován transfer autobusem do letoviska NIdri.

LYGIA
Městečko se nachází v malebném zálivu Lygia, s oblázkovými plážemi a krásnými výhledy na moře i pobřežní hory a pevniny. Je známé především svým rybářským přístavem a výbornými restauracemi zaměřenými na ryby a mořské plody. Od živého letoviska Nidri je Lygia vzdálena asi 11 km, od hlavního města Lefkas 5 km. Mezi těmito městy funguje velice dobře místní autobusová doprava. Toto letovisko doporučujeme všem, kteří hledají klidnější místo k trávení dovolené a do rušného Nidri nebo Lefkasu si radši dojedou. Zákazníci ubytovaní v tomto městečku se mnohou zúčastnit všech autobusových výletů anebo lodních výletů, ke kterým je zajišťován transfer do letoviska Nidri.