Zájezdy - Thassos

Načítání ...
Antonios
19.6. - 26.6.2023 ( 7 nocí ) Další termíny () Polopenze Letecky - Praha
Cena za osobu:
17 078 Kč
Cena za všechny:
34 156 Kč
Načítání ...
Antonios

Antonios

  • - 3. osoba na přistýlce pobyt ZDARMA (platí pouze dopravu)- rodinný hotel v krásném klidnějším prostředí
Letecky 5.6. - 12.6.2023 ( 7 nocí )
Marialena

Marialena

  • - 3. a 4. osoba na přistýlce pobyt ZDARMA (platí pouze dopravu)- pěkné rodinné ubytování
Letecky 19.6. - 26.6.2023 ( 7 nocí )
Lambiris

Lambiris

  • - 1. a 2. dítě 2-16 let v apartmánu pobyt ZDARMA (platí pouze dopravu)- pěkná vilka v krásné zahradě
Letecky 28.8. - 4.9.2023 ( 7 nocí )
Ilion

Ilion

  • - 3. a 4. osoba na přistýlce pobyt ZDARMA (platí pouze dopravu)- rodinná studia s krásným koupáním
Letecky Žádné dostupné termíny
Albatross Pefkari

Albatross Pefkari

  • - příjemný dům na krásné pláži Pefkari- možnost vodních a plážových sportů
Letecky Žádné dostupné termíny
Astris Sun

Astris Sun

  • - jedna z nejkrásnějších pláží ostrova Psili Ammos je vzdálená cca 10 minut chůze
Letecky Žádné dostupné termíny
Akti

Akti

  • - 1 dítě 2-4 roky na přistýlce pobyt ZDARMA (platí pouze dopravu)- klidná dovolená v krásné přírodě s tradiční řeckou atmosférou
Letecky Žádné dostupné termíny

Popis

Thassos je kouzelný ostrov s nádhernou přírodou a průzračným, čistým mořem. Jeden z mála řeckých ostrovů se zalesněným vnitrozemím, kde převládají borovicové lesy. Díky množství lesů a vláhy je také nazýván „zeleným smaragdem v Egejském moři“. Pobřeží je členité, střídají se pláže s velkými kameny, oblázky a jemným, bílým pískem. Každý z návštěvníků si zvolí kout, který mu nejlépe vyhovuje, často skrytý zrakům okolí. Jeho 16 000 obyvatel žije na rozloze přibližně 397 km². Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Ypsarion dosahující výšky 1 204 m. Po zhruba 100 km dlouhém obvodu ostrova vede hlavní komunikace, díky níž můžete snadno navštívit jak pláže s jemným pískem na jihu, tak i oblázkové pláže v oblasti Kiniry nebo nejznámější Zlatou pláž na východě ostrova. Úzké silničky vás provedou malebnými horskými vesničkami a nádhernou krajinou, která si vás zcela jistě získá. Při výčtu krás tohoto ostrova nelze zapomenout na tradiční výtečnou řeckou kuchyni a med. Na Thassosu strávíte velmi klidnou a příjemnou dovolenou u nádherného moře, ve stínu pinií a platanů, v přátelské atmosféře s místními obyvateli. Tento ostrov doporučujeme všem, kteří chtějí zapomenout na všední starosti, uniknout z našeho uspěchaného světa a vychutnat kousek „ráje na zemi“.

Doprava

Z České republiky letecky do Kavala (Chrissoupoli). Délka letu je cca 2 h. , Poté 10–15 minut cesta autobusem z letiště do přístavu Keramoti, 40 minut plavba trajektem na ostrov Thassos do hlavního města Limenas, transfer do místa pobytu (15–90 minut).
Výstupní a nástupní místo je letiště Kavala.
Mezinárodní označení letiště - zkratka KVA.
Souřadnice: GPS 40.92259, 24.62259 (mapa)

Letoviska

KINIRA
V oblasti Kinira jsou dvě zlatavé pláže s průzračným mořem. Pláže odděluje skalnatý výběžek, který vybíhá do modrozeleného moře a hostí na svém skalnatém povrchu několik domků. Kinira je naprosto ideální místo pro ty, kteří chtějí podnikat pěší výlety do přírody, na divoké pláže a přejí si svou dovolenou strávit v klidném prostředí.


LIMENARIA
Oblíbené letovisko ležící na jižním pobřeží ostrova Thassos se pyšní dlouhou oblázkovo-písečnou pláží lemovanou
pěší promenádou, která je nejpůvabnější především v noci. Najdete zde přístav s písečným zálivem, dobré podmínky ke koupání, nákupům i nočnímu vyžití.

PEFKARI
Tato romantická zátoka se nachází mezi letovisky Potos a Limenaria na jihozápadním pobřeží a přes den je oázou klidu. Oblázkovo-písečná pláž má pozvolný vstup do moře a všudypřítomné vzrostlé borovice poskytují přirozený stín. Vzhledem ke kamenitému podloží doporučujeme obuv do vody. Zdejší půjčovna vodních sportů nabízí vodní lyžování, jízdu na loďkách, člunech, šlapadlech. Do letoviska Potos se dostanete procházkou během 15 minut. Pefkari doporučujeme všem milovníkům krásného koupání a přírody.

POTOS
Půvabné letovisko najdete na samotném jihu ostrova. Tato původně rybářská vesnička se za posledních pár let změnila v oblíbené turistické letovisko. Místní přímořská promenáda lemovaná tavernami a bary je jedna z nejhezčích na ostrově. Kromě mnoha obchodů s různým turistickým zbožím zde najdete také půjčovny aut a motocyklů. Pláže v Potosu jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, což ocení rodiny s dětmi.

SKALA POTAMIAS
Skala Prinos leží na půvabném severozápadním pobřeží ostrova. Toto letovisko charakterizují bílé pláže s jemným pískem, zalesněné svahy hor a blankytně modré moře. Atraktivnost městečka dodává přístav s několika obchůdky a tavernami, ze kterého vyjíždějí pravidelně trajekty do krásného města Kavala. Vzdálenost do hlavního města Limenas je 18 km.