Zájezdy - Kalábrie

Načítání ...
Poggio di Tropea
19.6. - 26.6.2023 ( 7 nocí ) Další termíny () Light all inclusive Letecky - Brno
Cena za osobu:
22 990 Kč
Cena za všechny:
45 980 Kč
Villaggio Borgo Degli Ulivi
19.6. - 26.6.2023 ( 7 nocí ) Další termíny () Polopenze Letecky - Brno
Cena za osobu:
22 990 Kč
Cena za všechny:
45 980 Kč
Esmeraldo
19.6. - 3.7.2023 ( 14 nocí ) Další termíny () Polopenze Letecky - Brno
Cena za osobu:
38 990 Kč
Cena za všechny:
77 980 Kč
Grotticelle
26.6. - 3.7.2023 ( 7 nocí ) Další termíny () Polopenze Letecky - Brno
Cena za osobu:
24 990 Kč
Cena za všechny:
49 980 Kč
Načítání ...
Marinella

Marinella

Letecky 19.6. - 26.6.2023 ( 7 nocí )
Villaggio Stromboli

Villaggio Stromboli

Letecky 19.6. - 26.6.2023 ( 7 nocí )
Poggio di Tropea

Poggio di Tropea

Letecky 19.6. - 26.6.2023 ( 7 nocí )
Villaggio Borgo Degli Ulivi

Villaggio Borgo Degli Ulivi

Letecky 4.9. - 11.9.2023 ( 7 nocí )
Esmeraldo

Esmeraldo

Letecky 4.9. - 11.9.2023 ( 7 nocí )
Grotticelle

Grotticelle

  • - hotel obklopený zelení a tropickou vegetací s velmi milou rodinnou atmosférou
Letecky 4.9. - 11.9.2023 ( 7 nocí )
Residence Solemare

Residence Solemare

  • - 1. dítě 2-12 let na přistýlce pobyt ZDARMA (platí pouze dopravu)- ubytování v krásném zálivu, přímo u pláže
Letecky Žádné dostupné termíny

Popis

tálie zaujímá celý Apeninský poloostrov, na kterém najdeme i dva maličké státy San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá moře - Jaderské, Iónské, Tyrhénské a Ligurské .Povrch Itálie je hornatý, na severu Alpy, celým poloostrovem prochází pohoří Apeniny. Mezi Alpami a Apeninami leží Pádská nížina - nejúrodnější část Itálie. Apeniny jsou seismicky aktivní, leží zde velké množství sopek - Vesuv, Etna a sopečné ostrovy Lipari. K Itálii neodmyslitelně patří ostrovy - Sicílie, Sardínie a další menší souostroví. Celé území je rozděleno do 20 regionů, přičemž nejnavštěvovanější jsou asi Ligurie, Benátsko, Toskánsko, Kampánie, Apulie a Kalábrie.
Historie země je velmi bohatá a s tím je spojeno i velké množství památek, z nichž mnohé jsou pod ochranou UNESCO. Na umělecké, architektonické nebo historické poklady narazíte v podstatě všude a nemusí to být jen ve zvučných městech, jakými jsou Řím, Florencie, Benátky, Verona, Miláno, Pisa, Sienna nebo Neapol.

Doprava

Z České republiky létáme přímo na Kalábrii. Délka letu je cca 2 h 15 min.
Výstupní a nástupní místo je letiště Lamezia Terme International Airport.
Mezinárodní označení letiště - zkratka SUF.
Souřadnice: GPS 38.909828, 16.245605 (mapa)

Letoviska

CAPO VATICANO
V blízkosti městečka Ricadi se nachází jedna z nejkrásnějších částí Kalábrie, perla tyrhénského pobřeží, Capo Vaticano. Krása celého pásu pobřeží zde kulminuje ve tvaru mohutných granitových výběžků mezi nimiž se ukrývají panenské pláže s bílým pískem a křišťálovým mořem. Pláže Capo Vaticana jsou považovány za třetí nejkrásnější pláže Itálie a patří mezi 100 nejhezčích pláží světa. Je zde možno najít jak dlouhé písečné pláže, tak i malé romantické plážičky. Moře je průzračně čisté a i ve velkých hloubkách je stále vidět na písčité dno místy lemované obrovskými balvany.

Na své si přijdou nejen milovníci koupání a slunění, ale i vyznavači potápění, šnorchlování, jízdy na kajacích či vodních šlapadlech. Capo Vaticano je obklopeno rozmanitou zelení a poskytuje romantický výhled na Liparské ostrovy. Celému mysu vévodí maják, od kterého se otevírají spektakulární pohledy nejen na jedinečné pobřeží, ale i na ostrov Stromboli a na Sicílii. Zde se vyžijí i milovníci procházek.

Pro řadu turistů je významná i blízkost města Tropea (8km od Capo Vaticano), perly Kalábrie, kam je možno zajet vlakem nebo hotelovým transferem (za poplatek). Zde si mohou užít místního čilého života s množstvím restaurací, kaváren i obchodů se suvenýry či místními produkty anebo procházek starobylými uličkami. Ty jsou zejména večer neopakovatelné.
Tato oblast byla turistickým světem objevena teprve před pár lety. Ten zůstal ohromen její krásou, panenskými plážemi, a zvláště pak důkladně zakonzervovaným způsobem života plným tradic.


SELLIA MARINA
Sellia Marina je menší přímořské letovisko, které leží na úpatí Národního parku pohoří Sila na jónském pobřeží v zálivu Squillace, asi 20 km od města Catanzaro. Jedná se o vyhlášené turisti cké centrum, a to především díky 20 km dlouhým plážím s bílým pískem lemovaným piniovými a eukalyptovými háji. Převažují zde většinou velmi dobře vybavená prázdninová
střediska, nenajdete zde žádné výškové budovy, které by narušovaly krajinu. Je to oblast s dosud neporušenou přírodou a nádhernými výhledy na otevřené moře. V městečku Sellia Marina najdeme kavárny, restaurace, bary, diskotéky i místní
amfi teátr, kde se v létě odehrávají nejrůznější představení. Celou krajinu protí nají olivové háje a oblast je známá především produkcí olivového oleje. Zdejší kalabrijská kuchyně je vyhlášená i svými jídly s hřiby z pohoří Sila i s rybami a mořskými plody. Typická je i produkce místních salámů a sýrů.